Věříme v Boha

(neoficiální název)
  • USA In God We Trust
všechny plakáty

Robert (Speight) je sražen džípem a zemře. Ocitá se v místnosti s počítači, kde jsou vedeny pohovory s mrtvými. Každý člověk je totiž za svoje skutky během života hodnocen body, které se mu buď přičítají nebo odčítají podle povahy skutku. Byť nespáchal za dosavadní život nic zásadního, dostal se Robert poměrně výrazně do záporných čísel a jeho další osud je zpečetěn. Podaří se mu však využít nepozornosti „operátora“ a unikne do výtahu. Vrací se zpět na Zemi, ale uvědomuje si, že jeho čas zde je díky pronásledovatelům velmi omezen. (J.Connor)

ScarPoul

Ja osobne mám krátke filmy rád a preto som bol veľmi rád že dobrý ľudia z čiech a zo slovenska ku svojim komentárom k tomuto prvému serióznemu kraťasu pána jasona reitmana pridali aj link kde je možné tento film zhliadnuť. ja som tak spravil a naozaj som sa zabával. Reitman na veľmi malom poli dokázal tak strašne originálnu zápletku doviesť ak nie ku dokonalosti tak aspoň tak ďaleko že to dokonalosti klope na dvere. úvod ako z akčného filmu a ostatok typický retimanov humor ktorý sa ale naplno prejavil až v jeho celovečerákoch . každopádne kvalita najkvalitnejšia. Veľmi som sa pobavil na Richardovi Speightoví Jr. ktorého kreácie a posledný boj z časom o to či pôjde do neba alebo pekla som mu jednoducho žral. Som veľmi rád že je režisér ktorý natočil tak strašne pohodové filmy či už dlhé aj krátke a predsa sú nevtieravé a vtipné čo sa o jeho otcovi a jeho silenom humore veľmi povedať nedá. bravo jason ()

maseer2

počínaje dneškem neříkám "kurva", daruji pravidelně na charitu a tančím při každé příležitosti.. ehm..... ()

BigDeal

Vtipné, originálne, svižné - tri veci, ktoré krátky film potrebuje. In God We Trust spĺňa všetky a má aj čosi navyše. Pre začínajúcich filmárov je tento film najlepším príkladom. ()

JohnCZ

Na krátkometrážní snímek jde o profesionálně odvedenou práci s příjemným inteligentním humorem a zajímavou myšlenkou. ()

Bubble74

Dneska se vydám na disko a budu celej večer popíjet smoothies. A když po cestě potkám bezdomovce, věnuju mu svojí peněženku. No pro sichr radši rovnou celou kabelku. To by v tom byl čert, aby mi to nevylepšilo scóre... ()

El Pistolero

6/10. Docela bych chtěl vidět tento námět zpracovaný do celovečerní podoby s Jimem Carreym v hlavní roli. A klidně pod taktovkou stejného režiséra. Krátká, zábavná, ale také možná (minimálně vzhledem k tomu, jak vysokým hodnocením se zde „Věříme v Boha“ může pyšnit) až příliš předvídatelná etuda. ()

LINKIN

Film o tom, že nejkratší cesta do nebe vede přes koktejly a tak radši držte holkám zmrzliny než se pokoušet zabránit v loupeži, protože to se prostě nevyplatí. Pátou za Rickyho. ()

Hannibal92

Nápad úžasný, originální, vtipný, ale zpracování už bohužel ne tak skvělé. Veřím, že by se dalo na tom trošku víc zamakat a výsledek by byl ještě mnohem lepší. ()

mysiak

Obdivujem Reitmanovu originalitu a jeho schopnosť aj z malého nápadu vytvoriť niečo výnimočné...a tento krátky film to ukazuje v plnej miere...skóre smrteľníkov..jeho znižovanie..no nemôžem si pomôcť...proste paráda! ()

ABLABLABLA

Paráda... Jason Reitman mě tímto definitivně přesvědčil, že by se měl zařadit do mé Topky, kdyby v ní bylo ještě místo... musím si to ještě promyslet, jestli ním někoho nenahradit. Popravdě tento snímek se mi líbíl asi ze všech jeho filmů nejvíce. Prostě perfektní kraťas, co víc k tomu říct?! ()

kaylin

Jason Reitman v krátkém filmu ukazuje, kde jsou jeho přednosti, a to především v tom, že je vtipný, dokáže vytvořit zajímavou zápletku a nakonec i strhnout diváka, aby hlavnímu hrdinovi fandil. Některé vtipy jsou opravdu výborné a je krásné vidět, že vycházejí ze zvoleného konceptu, nejsou to jen nějaké vtipy obecné. ()

suicide

Tanec! Jak můžete žít a nemilovat tanec? Opravdu velmi příjemný krátkometrážní prvopočin Jasona Reitmana o tom, jak opravdu velmi malé skóre může být zkázonosné nebo spásonosné. ()

Gereth

Jeden z nejvtipnějších kraťasů, které jsem kdy viděl. Reitman srší nápady a už zde je vidět, že má světu co ukázat. Samozřejmě se člověk nesmí moc pozastavovat nad filozofickými otázkami, co je to vlastně dobrý skutek a co vydá za kolik "bodů". Užijte si trochu nadhledu a nechte se prostě jen vláčet od jednoho komického nápadu k druhému. Garantuji vám, že se budete skvěle bavit. // 95% ()

fmash

Skvělé téma a skvělé zpracování. Jestli už jste někdy měli sen, že jste v podobné čekárně, ale propadnutí u zkoušky bude opravdový problém, tak si In God We Trust užijete. ()