Věříme v Boha

(neoficiální název)
  • USA In God We Trust
všechny plakáty

Robert (Speight) je sražen džípem a zemře. Ocitá se v místnosti s počítači, kde jsou vedeny pohovory s mrtvými. Každý člověk je totiž za svoje skutky během života hodnocen body, které se mu buď přičítají nebo odčítají podle povahy skutku. Byť nespáchal za dosavadní život nic zásadního, dostal se Robert poměrně výrazně do záporných čísel a jeho další osud je zpečetěn. Podaří se mu však využít nepozornosti „operátora“ a unikne do výtahu. Vrací se zpět na Zemi, ale uvědomuje si, že jeho čas zde je díky pronásledovatelům velmi omezen. (J.Connor)

klima777

Ach, ta byrokracie... A kreditní karty... A počítačové hry... Aneb, jak kdysi pěly holky z Dybbuk: "Musím běžet mezi poli a vypít všechny coca-coly, vychodit všechny školy, ale čert to vem!"------ Pán Bůh s námi a ostatní pryč :-). Jo a tančím tak rychle, jak se mi chce, andílci :-P. ()

Darill

Další z mnoha pseudointelektuálních snímků, které se tváří jako kdovíco, ale když se nad tím člověk znovu zamyslí, tak mi to přijde nudné, prázdné a v prvé řadě hlavně naprosto laciné... ()

P1tr

Jason Reitman dokázal své schopnosti naplno využít již v tomto kraťasu, který se nese přesně v duchu jeho následujících celovečerních snímků. ()

BMAJTZ

Tak kraťasy od Jasona Reitmana jsem si dal pěkně popořadě od nejnovějšího po nejstarší. Mno a musím říci, že po tomhle kraťasu udělat něco lepšího pro něj asi problém bude. Tohle je fakt úžasný snímek, plný neskutečných nápadů a poměrně originální zápletky. Neskutečně využitých 15 minut. I když by se tohleto téma dalo natáhnout klidně na jeden celovečerák, tak rychlé tempo a pouze krátký čas z něj takhle dělá opravdu nezapomenutelný zážitek.Rickey Martin byl naprosto úžasný. ()

mohamedsfinger

Ano! Dlaší z příkladů, jak má vypadat kraťas. Tenhle je neskutečně zábavný a svým ironickým nadhledem mě poslal do kolen. A za Rickyho Martina bych přidal i nějakou bonusovou hvězdu, i když jako netanečník skončím v plamenech pekelných. ()

Sdoom

Zajímavý nápad, ale jinak nic převratně vtipného. Až na jednu výjimku - Fighting crimes against humanity +15 bodů za vzteklé rozdupání rádia, ze kterého se line Ricky Martin :-) ()

Herráček

Tak já jdu do pekla rovnou, že jo... Páč bezvěrců se nikdo neptá... Trošku mi vadil americkej pohled... Když někdo nedá peníze na charitu, tak je automaticky zlej? Když někdo netancuje, tak patří do pekla? Vždyť tanec je užívání si života a mnohdy i ďábelský svůdný... Nemělo by to být naopak? Ale což... Tenhle filmeček byl nacpanej jakýmsi nadhledem, kterej mi nebyl úplně proti srsti... ()

SjamK

-"Tak se na to kouknem. V roce 1992 jste použil slovo na 'F' tisíc třicet dvakrát." -Jsem snad herec, ten rok jsem zrovna dělal Mammita...!" -"Ano, ano, pro takové, jako je pan Mammit, máme speciální umístění... V roce 1996 jste dal jen šest dolarů dvacet pět centů na charitu." -"A co ta čokoláda, co jsem koupil od těch děcek na výletě do Washingtonu? To se snad počítá, ne?!" -"Tady se píše, že jste to udělal jen kvůli té čokoládě..." -"Co všechno se tam o mně ještě píše?!" -"Za posledních deset let jste tančil jenom dvakrát. Jednou na bratrově pohřbu a jednou... když Packers vyhráli SuperBowl." -"Co s tím má společnýho tancování?" -"Jak můžete tvrdit, že jste zhodnotil svůj život, když jste nikdy netancoval, hm? V roce 1989 jste nakopl svého psa, nevhodně otravoval svojí sestřenici na strýcově pohřbu, na sousedův trávník jste sekačkou udělal nápis 'debil', své ex-přítelkyni jste poslal bednu zvratků. V roce 1982 jste... co to dop... Ah, ještě pořád jedem pod Windows, omluvte mě na minutku." ()

Madluska

Obdivuju lidi, kteří dovedou stručně a jasně, ale s vtipem vyjádřit svou myšlenku. A přesně to se Reitmanovi povedlo. Báječně si vystřelil z byrokratického šimla a nádherně si pohrál s osudovým výtahem. K tomu přibalil kopu hlášek (za zmínku stojí rozhodně poznámka o windowsech nebo tancování), ironie a nadhledu (Robertův útěk ze sanitky, houf masařek, rozšlápnutí rádia) a dalších svělých nápadů (např. přičítání plusových bodů). Tenhle film je prostě geniální! ()

Hanys_

Buď mi něco uniklo...nic převratného ani extra humorného tady prostě nenacházím. Teda kromě vtipu s Ricky Martinem...6/10 ()

iampatrik

55% Sice zajímavá myšlenka, při které by si člověk měl uvědomit, kolik dobrých skutků udělal i kdyby to měly být jen maličkosti, ale jinak hodnota nulová, nezábavné a hlavně jasně předvídatelný závěr. ()

Marrty3

Hodně povedené. Naprosto skvělý příběh a ještě lépe ztvárněný. Vážně povedený krátkometrážní film, který donutí člověka nejen se trochu zamyslet, ale i velmi pobaví. Kdyby to vážně takhle fungovalo, tak by to bylo asi hodně zajímavé na tom světě. Je super, že je to takhle krátké, protože se člověk nenudí a pořád se něco děje. Šlo by z toho udělat i kvalitní celovečerní film, ale už by to asi nebylo ono. I když pokud by se do toho pustil Jason Reitman, možná by to za to stálo. Každopádně je tohle paráda. Radost se dívat. ()