VOD (1)

V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Trailer

verbal

Když se Godzila převleče za kámen, aby potrolila pár Norů, začnou se tito okamžitě chovat, jako by pocházeli z o(O)sla. Výsledkem je takový přitrouble šablonovitý plagiátek kajdžu produkcí Spojených sráčů, a to včetně veskrze uvědomělé, hodné a chytré paleontovložky, připravené se mazlíčkovat, i veskrze prohnilého, zlotřilého a hloupého vládního úředníka, připraveného jaderně bombardovat. Ovšem plagiátek krásně natočený, odporně nedivezitní, nechutně rasistický, prudce homofobní a krutý k labilním, zamindrákovaným feministkám. Ani jeden Olaf tam během celé hrací doby nepřeblaf žádného ztepilého fesháka, žádná Nora nerejdila v noře, nikdo nikoho traumaticky mentálně neznásilnil a počet Afronorů na čtvereční celuloid se neustále limitně blížil k nule! A takovou příjemnou změnu je třeba docenit, ač Norové umějí i líp! ()

POMO

Norský fantasy biják pro osmileté kluky. Více vojáků, tanků a helikoptér než trola. V hollywoodském šabloně se všemi typickými klišé. Až je ta předvídatelnost a snaha o cool momenty trapná. Trol ale vypadá fajně a norská příroda je krásná a atmosférická. V ní to ještě i baví. Do kytek to jde až v druhé polovině, kdy jedni ho chtějí rozbombardovat a druzí vlastně ani neví co chtějí, ale mají k němu jakože blíž. Bezhodnotný derivát King Kongova námětu. ()

Nach

Strašná slabota. Doufal jsem, že dostanu druhého Lovce trolů a místo toho jsem dostal nevýrazný, k uzoufání předvídatelný a hloupý příběh s postavami tak otravnými, že jsem celému Norsku přál dopad meteoritu, aby tu de....tu vyhladil. Jednu hvězdu dávám za snahu nemít zlého trola a druhou za počítačové efekty. Vy se tomu prosím vyhněte obloukem. 50% ()

tron

Ono to nebolo zlé, hoc najviac mi to pripomenulo Emmerichovu Godzillu, čo teda fakt nie je žiadna pocta, ale na svete sú aj horšie filmy. Problém som mal s tým, že to na mňa pôsobilo hrozne smutne. Pripadalo mi to ako keby nejaký národ vzal svoju národnú legendu, nasypal do nej (na svoje pomery) obrovskú čiastku a mal ambiciózne plány natočiť o nej ultimátny film, z ktorého zvyšok sveta padne na kolená. No ale vzhľadom na to, že to skutočne pripomína Emmerichovu Godzillu, nič také/z toho sa „prekvapivo“ nestalo a výsledkom je bohapustý priemer s tak odhadnuteľným scenárom, až mi to bolo nepríjemné a bolelo ma to. Rovnako tak reakcie niektorých postáv typu „čo ste sa zbláznili, trollovia predsa neexistujú“, pričom všade okolo sú desiatky hmatateľných dôkazov o ich existencii. Vtedy som fakt nechápal, o čo režisérovi môjho obľúbeného snežného slasheru Ľadová smrť ide resp. prečo sa do toho nechal namočiť (Ok, chápem, Tomb Raider mu nevyšiel, tak sa pokorne vrátil domov a bol rád, že je rád). ()

M.i.k.e

Norská variace na Godzillu opřená o tamní pohádky a mytologii se sice celou dobu pohybuje na hraně béčka, ale je natolik zábavná, že to ničemu nevadí. Stejně jako nevadí průhledný děj, u kterého je od začátku jasné kam bude směřovat. Na evropskou produkci je Troll navíc velmi slušně udělaný a na zasněžený páteční večer to byla ideální volba...70% ()

• Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)