Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (317)

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se Godzila převleče za kámen, aby potrolila pár Norů, začnou se tito okamžitě chovat, jako by pocházeli z o(O)sla. Výsledkem je takový přitrouble šablonovitý plagiátek kajdžu produkcí Spojených sráčů, a to včetně veskrze uvědomělé, hodné a chytré paleontovložky, připravené se mazlíčkovat, i veskrze prohnilého, zlotřilého a hloupého vládního úředníka, připraveného jaderně bombardovat. Ovšem plagiátek krásně natočený, odporně nedivezitní, nechutně rasistický, prudce homofobní a krutý k labilním, zamindrákovaným feministkám. Ani jeden Olaf tam během celé hrací doby nepřeblaf žádného ztepilého fesháka, žádná Nora nerejdila v noře, nikdo nikoho traumaticky mentálně neznásilnil a počet Afronorů na čtvereční celuloid se neustále limitně blížil k nule! A takovou příjemnou změnu je třeba docenit, ač Norové umějí i líp! ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Norský fantasy biják pro osmileté kluky. Více vojáků, tanků a helikoptér než trola. V hollywoodském šabloně se všemi typickými klišé. Až je ta předvídatelnost a snaha o cool momenty trapná. Trol ale vypadá fajně a norská příroda je krásná a atmosférická. V ní to ještě i baví. Do kytek to jde až v druhé polovině, kdy jedni ho chtějí rozbombardovat a druzí vlastně ani neví co chtějí, ale mají k němu jakože blíž. Bezhodnotný derivát King Kongova námětu. ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Strašná slabota. Doufal jsem, že dostanu druhého Lovce trolů a místo toho jsem dostal nevýrazný, k uzoufání předvídatelný a hloupý příběh s postavami tak otravnými, že jsem celému Norsku přál dopad meteoritu, aby tu de....tu vyhladil. Jednu hvězdu dávám za snahu nemít zlého trola a druhou za počítačové efekty. Vy se tomu prosím vyhněte obloukem. 50% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ono to nebolo zlé, hoc najviac mi to pripomenulo Emmerichovu Godzillu, čo teda fakt nie je žiadna pocta, ale na svete sú aj horšie filmy. Problém som mal s tým, že to na mňa pôsobilo hrozne smutne. Pripadalo mi to ako keby nejaký národ vzal svoju národnú legendu, nasypal do nej (na svoje pomery) obrovskú čiastku a mal ambiciózne plány natočiť o nej ultimátny film, z ktorého zvyšok sveta padne na kolená. No ale vzhľadom na to, že to skutočne pripomína Emmerichovu Godzillu, nič také/z toho sa „prekvapivo“ nestalo a výsledkom je bohapustý priemer s tak odhadnuteľným scenárom, až mi to bolo nepríjemné a bolelo ma to. Rovnako tak reakcie niektorých postáv typu „čo ste sa zbláznili, trollovia predsa neexistujú“, pričom všade okolo sú desiatky hmatateľných dôkazov o ich existencii. Vtedy som fakt nechápal, o čo režisérovi môjho obľúbeného snežného slasheru Ľadová smrť ide resp. prečo sa do toho nechal namočiť (Ok, chápem, Tomb Raider mu nevyšiel, tak sa pokorne vrátil domov a bol rád, že je rád). ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Norská variace na Godzillu opřená o tamní pohádky a mytologii se sice celou dobu pohybuje na hraně béčka, ale je natolik zábavná, že to ničemu nevadí. Stejně jako nevadí průhledný děj, u kterého je od začátku jasné kam bude směřovat. Na evropskou produkci je Troll navíc velmi slušně udělaný a na zasněžený páteční večer to byla ideální volba...70% ()

Galerie (110)

Zajímavosti (4)

  • Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)

Reklama

Reklama