VOD (1)

V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Trailer

Shakers

Nóri si natočili vlastného King Konga. To bolo prvé čo mi napadlo po dopozeraní filmu. Ak by tento film prišiel na svet skôr, povedzme tak dvadsať rokov dozadu, bola by to väčšia pecka. Teraz keď na svet s dier vyliezlo niekoľko king kogov, godzil a iných Kaiju potvor je Troll len jednohúbka, ktorá nenadchne, ale ani neurazí a vďaka krátkej minutáži to celkom rýchlo plynie. Príbeh, herci, akcia, efekty celkom dobre na to, že ide o nórsku produkciu. Ale nič okrem dobrodružnej akčnej zábavy nečakajte. 60% - 3* ()

mm13

Dopozeral som to bez bolestí. Trol bol parádny, obsadenie na najpodstatnejších miestach sympatické a malo to celkom slušný spád. Ale absolútne nič z toho nevyťažili. Režisér sa ničím neblysol, nijak extra nevtiahol do deja, zvládol vlastne akurát to tempo rozprávania. Scenárista sa už vôbec s ničím nepáral, a ak si pomáhal scenáristickým softvérom (fakt to z odstupu presne takto pôsobí), potom je dupľovaný lenivec, že sa nepohral s dialógmi, pretože tie sú fádne... no, tiež ako zo stroja. A o pokusoch o "vtip" sa ani nebavme (narážka na Grétu, napríklad... ale to nie je jediný moment, kedy som nechápavo zvraštil obočie). Záver to potom ťahá ešte nižšie, je z kategórie "tak to spravme takto a môžeme baliť"... a že to veľký zmysel nedáva, sa pokúsili zamaskovať tým najväčším klišé v poslednej scéne (to už, predpokladám, mali pobalené a tú scénu si režisér dotvoril sám na domácom PC). Skrátka odvar, našťastie neškodný. ()

BoPo

Nórsko doháňa svet. Mešká len desaťročia. Lepšie neskoro, než vôbec, že? No...ani moc nie. Vizuálne samozrejme nikto nečakal Marvel a v tomto smere si ani nie je na čo sťažovať. Inak ide o blbinu, ktorá v ničom nezaostáva za podobnými hollywoodskými blbinami. Nemastné neslané postavy, hlavne že to občas urobí bum, jednoduchá mytológia tváriaca sa ako zápletka z Lovci pokladů a bez emočný zážitok, vedľa ktorého Godzilla (1998) vyzerá zasa o kus lepšie. ()

Gilmour93

Kamenný Hynek Čermák, jehož pedikúra by zabrala minimálně 14 kalendářních dní, táhne na Oslo. Tohle by se v zemi vycházejícího slunce nestalo.. Roar Emmerichsen se sice opřel o celkem povedené triky a respekt k tématice i žánru, ale ve snaze vyrovnat se svému slavnějšímu německému kolegovi se sklony k americkému patriotismu často sklouzával do infantility, klišé a laciného opisování. F-35 nebrat, paní Černochová! Vždyť je za pár minut hackne důstojnice Spocková ze svého laptopu.. ()

IceQueen

Nóri si povedali... kjære venner, vytiahnime Trolla z našej (severskej) mytológie a urobme si americký film. Takže miesto obrieho primáta im po Osle behá a srdcervúco narieka obrovské šutrovité stvorenie. Na jednej strane ho máte chuť objať, ale na druhej po vás hádže tanky. Celú hviezdu dávam za helikoptéry s obrovskými zvonmi, to som sa zase nasmiala. ()

• Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)
  • Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)