Do morku kostí

• Itálie Bones and All (více)

Maren (Taylor Russell) je mladá žena, která touží jen po lásce a respektu. Její život však komplikuje podivná potřeba, kterou trpí již od mládí. Rozhodne se proto vypátrat svou odcizenou matku a získat tak odpovědi, které hledá. Cestou potká charismatického mladíka jménem Lee (Timothée Chalamet) se stejně podivnými chutěmi. Neobvyklé spojenectví nesourodé dvojice rychle přeroste v lásku až do morku kostí. (Bio Oko)

pornogrind

Samozřejmě, že jsem od téhle Road movie nečekal žádnou převratnou zápletku ale zároveň jsem ani netušil, že půjde o takhle pomale se táhnoucí jízdu. Ve filmu se toho moc zásadního nestane tudíž určitý zkrácení stopáže by určitě nebylo na škodu. Možná by mi ani tak nevadilo pomalý tempo filmu tak jako to, že mi ústřední páreček zrovna nepřirostl k srdci. Možní i proto mě trampoty téhle masuchtivé dvojice až tak neoslovily. Škoda je i toho, že jejich debužírování nikdy nebylo zachyceno detailněji. Když to shrnu tak za mě převládá spíš zklamání, protože když už nic jinýho tak jsem určitě očekával daleko svižnější tempo a rozhodně víc krve. Podívat se na to sice dá jen je potřeba do toho jít bez zbytečně velkýho očekávání. Dávám 3 hvězdy víckrát už tuhle jízdu ale absolvovat nemusím. ()

Omnibus

"Samota hryže-li do srdce, Sally se přitulí... divoce!"  Ó různosti různorodá, samoto zubatá uprostřed všech stejných, prozraď. Která láska prochází žaludkem, ta konzumně přízemní nebo ta nebesky romantická, maso i s kostmi chroupající? A kolik odlišných, samojediných, na cestě života prašné dívka hladová ještě potká? Dva vzkazy pro zatoulanou, otcem i matkou odvrženou Maren na její zubaté road movie: Varuj se zmrdů u táboráku, byť tvého druhu. A užívej si, děvče, lásku i hlad, divoce a bez zábran, vždyť být jiný, odlišný od přežitého normálu je dnes cool. Čím víc, tím líp. Jen pomni, dívko již dospělá a svobodná, že tvá svoboda končí tam, kde začíná můj brzlík! :-)) Vzkaz druhý, návodný: "Líp než lykan, líbá bi-kan." Hubeňoučký beatnik se štěněcím pohledem a nechutnými choutkami, zřejmě jediný svého druhu, BIsexuální KANibal Timothée Chalamet. Cha! Zrovna včera mi manželka říkala: "Miláčku, samou láskou bych tě snědla!" A kolikrát to křupne? Čtyřikrát... ()

ScarPoul

Prvá hodinka je výborná vo všetkých smeroch. Atmosféra, roadmovie feeling, postavy a postavičky a zároveň postupné odkrývanie fikčného sveta, ktorému musíte ísť trošku v ústrety, aby ste dokázali prijať všetko, čo sa od určitého momentu pred vami bude odohrávať. Prijatie tej podivnosti je kľúčové. Po asi hodine sa to ale snaží hľadať niečo hlbšie a tam to začne bytostne balansovať na hrane dobrého vkusu. Čím sme bližšie k záveru, tým viac sa jednotlivé motívy rozpadajú a výsledný dojem systematicky podkopáva skvelo budovanú atmosféru prvej hodiny. Odrazu sa z toho stáva zbierka scén, bez emócií, ktoré majú podporiť čo? Romancu? Nemyslím si, že to dokáže u uvedomelého diváka zafungovať inak ako kostrbato. Taylor Russell aj Timothée Chalamet sú skvelí. Len nie keď sú spolu. Tá chémia tam medzi nimi skrátka nie je. Vedľajšie postavičky potešia a najviac z nich vynikne fenomenálny Mark Rylance, ale aj ten sa ku koncu stáva klaunom a maškarou, svojho tak zaujímavého charakteru. Neviem čo sa stalo. Vidno za tým robotu. Vidno za tým uvedomelú filmárčinu. Koketovanie s hlbšou myšlienkou tam je, ale nikdy sa nenaplní. Takže zaujímavý film, ale v rámci akéhokoľvek diskurzu tam nie je nič o čom by sa dalo rozprávať aj o rok. Čo je na tak premyslený a formálne čistý film škoda. ()

MrPierc

Divné, ale poutavé romantické drama o nalezení svého já v kanibalském dospívání. Velmi vážně natočené, nádherná kamera, zajímavý příběh s osudovými zvraty. Musím ocenit hlavně ultra realistické pojetí všech scén. Pár romantických záběrů a hned léčba šokem v krvavé realitě. Umělecké, krvavé, romantické, uvěřitelné. Je to zvláštní kombinace. ()

NiWi

Odvážný a velmi festivalový snímek, který je zapamatovatelný hlavně tématy jež řeší, a tím, že je zabalený do kanibalského kabátu. Ostatně odvážnost ve všech podobách není Gaudagninovi cizí. Intenzivní charakterová studie mladých lidí na okraji společnosti, hledající své místo ve světě a zároveň bojující se skutečností, že plně do společnosti nikdy zapadnout nemohou. Místy je to přeci jen dost rozvleklé, v těchto pasážích to tahají skvělí herci v čele s Timothé Challametem a Taylor Russell. Film nabídne par nehezkých scén, ale v zásadě nijak nešokuje ani neznechutí. Není to nejsilnější film letos, teatrálnější Velryba například měla pro mě silnější outcome. Rozhodně ale stojí za shlédnutí pokud vám jsou blízká charakterová dramata podobného ražení. ()

• Ve 39. minutě je možno vidět plakáty kapel Kiss a Iron Maiden. (pornogrind)
  • Film sa natáčal v Maysville (Kentucky, USA), Chillicothe a Aberdeene (Ohio, USA) od 26. mája do 27. júla 2021. (Arsenal83)
  • Během natáčení byl filmový štáb vykraden. Městská rada Cincinnati s podporou starosty nakonec poskytla 50 000 amerických dolarů na bezpečnostní náklady. (Claw)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (více)