Bones and All

• USA Bones and All (více)
Trailer 4

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

Trailer 4

MichalZL

Film celkom vyrovnane strieda brutálne hororové scény s romantikou s prvkami road trip filmu. Táto kombinácia však podľa mňa bude vyhovovať len fanúšikom, ktorí majú v obľube oba žánre: ja osobne som sa pri romantických častiach vyslovene nudil, kamarátka si zase chvíľami zakrývala oči. Dvaja protagonisti, ktorí mali byť hlavným ťahúňom filmu boli celkom plochí a ich konflikty a vnútorné boje nepresvedčivé. Film sa taktiež nedrží klasickej štruktúry rozprávania, čo vedie k tomu, že väčšinu času neviete, k čomu vlastne smeruje a nedokážete rozoznať nejaký hlavný konflikt alebo hlavnú zápletku. Určite sa však našlo viacero veľmi kvalitných napínavých alebo šokujúcich scén a taktiež pár skvelých vedľajších postáv, na ktoré len tak nezabudnem. Za hlavné nedostatky považujem nefunkčný mix žánrov a pomalé tempo, ak vám to nebude prekážať, určite dajte filmu šancu. ()

PEZ

V jednotlivých scénach fantastické, ale bohužiaľ je film rozriedený hluchými miestami v štýle "road movie". Chápem, že ten riedky príbeh musel mať nejakú výplň, avšak predsalen, postavy sú natoľko zvláštne (nechcem spoilerovať), že som si k nim nenašiel cestu a preto má medziscény nemohli pohltiť tak, ako by si to asi Luca Guadagnino prial. V tomto prípade mohol mať filme kľudne o 20 minút menej (alebo o 20 minút viac s hlbším nápadom). Avšak pár momentov bolo ozaj silných a herecké výkony parádne. Najmä Taylor Russell a Mark Rylance doslova zahviezdili. Chloë Sevigny mala de facto len cameo, ale ju si bude jednoznačne dlho pamätať a aj Timothée Chalamet zahral na úroni. V tomto je pán režisér fakt dobrý. Škoda plytkejšieho scenáru, išiel by som inak rád s hodnotením vyššie. ()

Pat_rick_fan

Fúzia trpkej romantiky a body horroru, kde desí viac práve tá romantika. Lucovi Guadagninovi sa opäť podarilo vytvoriť film s jedinečnou atmosférou presahujúcou časopriestor, v ktorom sa nachádza, ale vopred upozorňujem že Kosti nemusia okúzliť ani najväčších fanúšikov Daj mi tvoje meno. Ak bolo leto v Taliansku bolesť krásna, toto je bolesť nesmierne ťaživá. Depresívna, občas sa vlečúca jazda Reaganovou Amerikou stavia na umnej réžie arťáka Lucy, fantastickom a nevtieravom soundtracku a solídnom výkone Taylor Russel. Zato Timothée pochopil, že má hrať druhé husle a výkonom sa nijako neprekonáva, aj keď podáva svoj vysoký štandard, ale skutočne démonickí scene stealers su Mark Rylance, Michael Stuhlbarg a Chloe Sevigny. Scenár je ale imho nedotiahnutý, predovšetkým ak to (podľa zahraničných kritík) má evokovať queer komunitu USA 80. rokov, tak táto paralela je značne plochá. Každopádne arthouse horror doslova ako z divých vajec. ()

ancientone

horror, outlaw drama, road-movie, coming of age, romanca... ktorá pripomenie Near Dark, Badlands alebo The Hitcher. Uvedený mix nie je ničím novým, ale pred sledovaním veľmi záleží, v akom pomere divák dané ingrediencie očakáva. Guadaninovo podobenstvo o inakosti drží svoj tvar a nielen settingom deja pripomenie americké horrorové hrátky ôsmej dekády. A v súčasnej produkcii obstojí veľmi slušne. ()

Bebacek

Nádhernost od Lucy Guadagnina. Zamilovala jsem se do těchto zamilovaných až na kost. Road trip Amerikou se všemi zapadákovy, papundelkovými motely a kukuřičnými poli tak, jak ji miluju. Just love me and eat. ❤️💯 ()

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud…

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones …