Reklama

Reklama

Do morku kostí

  • Itálie Bones and All (více)
Trailer 1

Maren (Taylor Russell) je mladá žena, která touží jen po lásce a respektu. Její život však komplikuje podivná potřeba, kterou trpí již od mládí. Rozhodne se proto vypátrat svou odcizenou matku a získat tak odpovědi, které hledá. Cestou potká charismatického mladíka jménem Lee (Timothée Chalamet) se stejně podivnými chutěmi. Neobvyklé spojenectví nesourodé dvojice rychle přeroste v lásku až do morku kostí. (Bio Oko)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (93)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Luca Guadagnino natočil Kanibalskou road trip romanci americkým zapadákovem a má to své čáro. Jde sice vidět, že Režisér je milovník dramat, ale nejspíš se mu zalíbil i horor a rád tyhle dva žánry kombinuje, byť drama vždy u něj převažuje. Jeho Suspirie, ale měla své kouzlo ( taneční scénu si pamatuji živě!) a hodně jsem zvědav jak si poradí s remakem Scarface, protože netuším jak si poradí s akčními scénami. Máme tu dva sympatické mladé herce, šikovnou Taylor Russell a Timothéa Chalameta, který své herecké dovednosti už párkrát předvedl a zde je jen potvrzuje. Road tripy mě ve filmech baví, jelikož ty filmy nestojí na místě, poznávají se nová místa i noví lidé a i přes pomalejší tempo dokážou udržet mou pozornost a Bones and All navíc těží ze světa kanibalů a nutno říct, že tenhle náhled je fakt zajímavý a dostatečně creepy. Oba dva představitelé cestují amerikou, mají chuť na lidské maso a zároveň dokážou vycítit sobě rovné a každé střetnutí s novým kanibalem patří k highlightu filmu. Mark Rylance opět perfektní, dialogy s ním jsou nepříjemné a jde z něj mráz v zádech. Vychválit však musím i toho obrovského podivína s historkou Bones and All, z toho chlapa vyzařovalo ZLO a nedivil bych se, kdyby byl kanibalem i v reálném životě, opravdu hnusnéj nepříjemnéj chlap. Došlo i na trochu Gore, což potěšilo, byť jiný režisér by se dokázal urvat z řetězů více. Filmařsky je to kvalitní, atmosféra je pochmurná a dalo by se říct, že v ranku romantických hororů s kanibal tématikou to patří ke špičce ( ale konkurence tady není obrovská). Jediná škoda, že nedošlo i na zmiňované a slibované kostičky. Bones and All je totiž pomyslný vrchol kanibala a rád bych to viděl v akci. 7/10. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Od útleho detstva je Maren iná. Nie len svojím charakterom, ale aj tým, že sa živí ludským mäsom. To je aj dôvodom, prečo postupne príde o oboch rodičov a zostáva sama. Keďže nemá miesto, ktoré by mohla nazývať domovom, vydáva sa na cestu po Amerika. Ešte netuší, aké nástrahy na ňu čakajú. - Ovela hororovejšie než som čakal, ale pre žánrového fanúšika aj tak málo uspokojivé. Ako romanca to vďaka sympatickým postavám a podmanivým hereckým výkonom funguje správne a to dobrodružstvo, ktoré postavy zažívajú, človeka celkom vtiahne. Pomáha tomu vynikajúca hudba, nádherné prostredie amerického vidlákova a aj dávkovanie násilia opatrným spôsobom mi sedelo. Velmi príjemný film o objavovaní samého seba, ktorým si u mňa režisér po nepodarku menom Suspiria napravil meno. A aj keď to nie je čistokrvný horor, zhliadnutie určite nelutujem. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Luca Guadagnino vyplňuje díru v kinematografii. Komorní rozbor outsiderského života lidí, konzumentsky závislých na lidském mase. Existence zoufalých individuí na okraji společnosti, jakoby parafráze na fantaskní téma upírů. Nutnost skrývat vlastní osobnost, pátrání po rodinné historii kvůli pochopení sebe sama a místa na světě. Zároveň ale taky křehká romantika o důležitosti najít spřízněnou duši. Film obsahuje děsivější a krvavější scény, než byste čekali od očekávané globální distribuce s uměleckým vkladem a Timothée Chalametem. Pro mainstreamového diváka bude odporný až nekoukatelný, přestože dějově je klasickou road-movie vztahovkou s klišoidním žánrovým vyvrcholením. Slabší čtvrtou hvězdu dávám za odvahu uměleckou formou vyprávět o největších společenských tabu a za geniální casting Marka Rylanceho. Emocionálně mě ale snímek nechal naprosto chladným, s postavami jsem nedokázal jakkoliv soucítit. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Banální bezdějová romance o dvojici mladých kanibalů, která je nesprávně marketována jako horor. Kdo by čekal, že Guadagnino plně využije možností žánru road-movie a na ploše 130 minut rozehraje pozoruhodnou studii charakterů, či ono téma kanibalismu nějakým podnětným způsobem rozpracuje, aby snímku vtiskl hlubší myšlenku, nebo ho prosytil metaforami, bude zklamán. O Guadagninovi je totiž známo, že nedokáže vyprávět kdovíjak rafinované příběhy a v případě filmu Bones and All to bohužel platí dvojnásob. Snímek dokola a zcela explicitně opakuje stále to samé, avšak skutečně nesděluje vůbec nic. Místy se dokonce zdá, že režisér točí bez scénáře a má vždy rozmyšlený jen koncept scén. Možná i proto se Bones and All jako celek rozpadá a nedává absolutně žádný smysl. Výsledkem je nebetyčná nuda, která divákovi proniká hluboko do morku kostí. Jakožto zdejší hororový expert tak snímek Bones and All nemohu doporučit k projekci a uděluji mu pouze jednu silnější hvězdu. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Někdo cítí jedlíka na míle daleko, já tu cítím kultovku. Pokud broskev v Call Me By Your Name byla pro někoho kontroverzní, tak nevím co bude dělat s Bones and All. Trochu Into The Wild, do kterého Trent Reznor vydrnkává, jak kdyby to byla Zkrocená hora. A celé je to vizuálně střižené pro hypebeasts, co čtou Dazed nebo i-D. Hodně fresh. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Film sa natáčal v Maysville (Kentucky, USA), Chillicothe a Aberdeene (Ohio, USA) od 26. mája do 27. júla 2021. (Arsenal83)
  • Během natáčení byl filmový štáb vykraden. Městská rada Cincinnati s podporou starosty nakonec poskytla 50 000 amerických dolarů na bezpečnostní náklady. (Jaren)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (více)

Reklama

Reklama