Do morku kostí

• Itálie Bones and All (více)
Trailer 4

Maren (Taylor Russell) je mladá žena, která touží jen po lásce a respektu. Její život však komplikuje podivná potřeba, kterou trpí již od mládí. Rozhodne se proto vypátrat svou odcizenou matku a získat tak odpovědi, které hledá. Cestou potká charismatického mladíka jménem Lee (Timothée Chalamet) se stejně podivnými chutěmi. Neobvyklé spojenectví nesourodé dvojice rychle přeroste v lásku až do morku kostí. (Bio Oko)

Trailer 4

*CARNIFEX*

Z pohľadu romantiky, aj porno ponúkne viac citov. Ako horor je to absolútne bez atmosféry, pričom tie ľudožrútske scény (ktorých je minimum), sú tiež podané tak "fifty / fifty". Ako prečo má toto 67%, to mi je kurva záhadou, nakoľko ako dráma, v ktorej sa riešia osobnostné problémy, to za veľa taktiež nestojí. ()

ledzepfan

Kdyby si Lynchův Straight story, Jarmuschův Only lovers left alive a nějaká romanťárna typu A star is born, dali švédskou trojku, zpovzdálí by to mohlo připomínat Bones and All.. Má to pár much v dynamice (o pár minut by se to asi dalo prostříhat), ale jinak je to krásnej film s vlastní chytlavou, kanibalskou mythologií (která v mnoha ohledech může sloužit jako metafora), fungující chemií mezi ústřední dvojicí, několika parádními hereckými kreacemi (Rylance, Stuhlbarg..), několika wtf momenty a ReznorovskoRossovskou hudbou, která tomu dodává tu správnou atmosféru křehkého příběhu zasazeného do rozlehlých plání a maloměst USA.. Nevím jestli bych to hypoval tak jak se to teď hypuje a jestli bych to doporučil každému, ale kdo má slabost pro pomalejší filmy bez zásadního dramatického oblouku, hrající spíše na struny nálad a nuancí, ten by to mohl docenit. ()

NiWi

Odvážný a velmi festivalový snímek, který je zapamatovatelný hlavně tématy jež řeší, a tím, že je zabalený do kanibalského kabátu. Ostatně odvážnost ve všech podobách není Gaudagninovi cizí. Intenzivní charakterová studie mladých lidí na okraji společnosti, hledající své místo ve světě a zároveň bojující se skutečností, že plně do společnosti nikdy zapadnout nemohou. Místy je to přeci jen dost rozvleklé, v těchto pasážích to tahají skvělí herci v čele s Timothé Challametem a Taylor Russell. Film nabídne par nehezkých scén, ale v zásadě nijak nešokuje ani neznechutí. Není to nejsilnější film letos, teatrálnější Velryba například měla pro mě silnější outcome. Rozhodně ale stojí za shlédnutí pokud vám jsou blízká charakterová dramata podobného ražení. ()

darkrobyk

Alegorie o světě, kde být jiný, je přetrvávající problém. Mrazivé drama dívky, co se vydává na cestu, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. A když říká - buďme jako lidé -, je jasné, že vypořádat se sama se sebou nebude pro ni vůbec jednoduché. Nejde o prvoplánový horor, což může žánrového fanouška zaskočit. Jsou tu krev i kanibalismus, avšak jde pouze o prostředky, proto šokující gore nečekejte. Vlastně ve finále by se celý příběh klidně obešel bez kapky krve, ale takhle je to nakonec v pořádku. Ústřední dvojice je výborná a Russellová byla po zásluze za výkon odměněna. A už dlouho jsem neviděl takového slizouna, jakého zde předvedl Mark Rylance. Tísnivá je scéna u ohně, intenzivní v kukuřici i na konci. Jen tak mimovolně se mi vybavovaly filmy Dravci (1999), Miluji tě k sežrání (2001), Grave (2016), Na prahu temnot (1987) a řada těch vlkodlačích a upířích hororů, kde je člověk osudově proklet. Maren a Lee jsou praví romantičtí hrdinové - psanci, jejichž vyhlídky na budoucnost jsou více než chmurné. Joy Division, New Oder, Kiss, Duran Duran, A-HA, Men At Work. ()

UhLee

(7/10). Režiséra Lucu Guadagnina mám už trochu nakoukaného, takže jsem trochu věděl do čeho jdu. Nejvíc z jeho tvorby vyčnívá určitě film Call Me By Your Name, kde exceluje jeho oblíbený herec Timothée Chalamet. Nebudu lhát, pro tohoto mladého herce mám velkou slabost a on byl vlastně hlavním důvodem, proč jsem zapnul tento film. Premisa filmu vypadala velmi originálně, ale ani tak jsem nebyl připravený na to, co jsem dostal naservírované na stůl. Šťavnatý romantický příběh, který byl ve svém jádru hrozně křehkou záležitostí. Dva mladí lidé na okraji společnosti kvůli své rozdílnosti oproti ostatním článkům společnosti. Toto téma je ve filmech omíláno pořád dokola, ale aby to byl road - movie a ještě k tomu o kanibalech? Tady si myslím, že má kinematografie neobjevené vody. Romantický příběh to byl překrásný, věřil jsem hercům jejich emoce a když došlo na lámání chleba, tak mé srdce krvácelo s nimi. Myslím si, že většina uživatelů, kteří viděli tento film se shodnou na tom, že obsazení Marka Rylance do role Sullyho bylo geniální volbou a když se objeví na scéně, tak z něj vyzařuje čiré zlo. To samé bych mohl konstatovat o kanibalovi, který divákovi přiblížil, co je to vlastně to pověstné Bones and All. Herecký výkon Timothéeho mě nechával většinu stopáže docela chladným, ale čím déle času jsem s ním na obrazovce strávil, tak tím víc se mi dostával pod kůži. Závěrečná půlhodina byla naprostým hereckým koncertem. Poslední věcí, kterou bych chtěl vyzdvihnout je hudba. Pomalé vybrnkávání na kytaru se k tomuto filmu výborně hodilo - křehká a pomalu plynoucí. Bones and All jsou tedy jedním z neoriginálnějších a nejvýraznějších filmů roku 2022. ()

• Film sa natáčal v Maysville (Kentucky, USA), Chillicothe a Aberdeene (Ohio, USA) od 26. mája do 27. júla 2021. (Arsenal83)
  • Během natáčení byl filmový štáb vykraden. Městská rada Cincinnati s podporou starosty nakonec poskytla 50 000 amerických dolarů na bezpečnostní náklady. (Claw)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (více)