Reklama

Reklama

Do morku kostí

  • Itálie Bones and All (více)
Trailer 4

Maren (Taylor Russell) je mladá žena, která touží jen po lásce a respektu. Její život však komplikuje podivná potřeba, kterou trpí již od mládí. Rozhodne se proto vypátrat svou odcizenou matku a získat tak odpovědi, které hledá. Cestou potká charismatického mladíka jménem Lee (Timothée Chalamet) se stejně podivnými chutěmi. Neobvyklé spojenectví nesourodé dvojice rychle přeroste v lásku až do morku kostí. (Bio Oko)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (110)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Kdyby si Lynchův Straight story, Jarmuschův Only lovers left alive a nějaká romanťárna typu A star is born, dali švédskou trojku, zpovzdálí by to mohlo připomínat Bones and All.. Má to pár much v dynamice (o pár minut by se to asi dalo prostříhat), ale jinak je to krásnej film s vlastní chytlavou, kanibalskou mythologií (která v mnoha ohledech může sloužit jako metafora), fungující chemií mezi ústřední dvojicí, několika parádními hereckými kreacemi (Rylance, Stuhlbarg..), několika wtf momenty a ReznorovskoRossovskou hudbou, která tomu dodává tu správnou atmosféru křehkého příběhu zasazeného do rozlehlých plání a maloměst USA.. Nevím jestli bych to hypoval tak jak se to teď hypuje a jestli bych to doporučil každému, ale kdo má slabost pro pomalejší filmy bez zásadního dramatického oblouku, hrající spíše na struny nálad a nuancí, ten by to mohl docenit. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Samota hryže-li do srdce, Sally se přitulí... divoce!"  Ó různosti různorodá, samoto zubatá uprostřed všech stejných, prozraď. Která láska prochází žaludkem, ta konzumně přízemní nebo ta nebesky romantická, maso i s kostmi chroupající? A kolik odlišných, samojediných, na cestě života prašné dívka hladová ještě potká? Dva vzkazy pro zatoulanou, otcem i matkou odvrženou Maren na její zubaté road movie: Varuj se zmrdů u táboráku, byť tvého druhu. A užívej si, děvče, lásku i hlad, divoce a bez zábran, vždyť být jiný, odlišný od přežitého normálu je dnes cool. Čím víc, tím líp. Jen pomni, dívko již dospělá a svobodná, že tvá svoboda končí tam, kde začíná můj brzlík! :-)) Vzkaz druhý, návodný: "Líp než lykan, líbá bi-kan." Hubeňoučký beatnik se štěněcím pohledem a nechutnými choutkami, zřejmě jediný svého druhu, BIsexuální KANibal Timothée Chalamet. Cha! Zrovna včera mi manželka říkala: "Miláčku, samou láskou bych tě snědla!" A kolikrát to křupne? Čtyřikrát... ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Luca Guadagnino nejspíš hodlá být v budoucích letech ještě hodně filmařsky plodný, po Bones and All ovšem rázem začíná být důvod, proč se na jeho budoucí tvorbu těšit. Tento žánrový hybrid totiž zvládne vyvolat mnoho myšlenek, uvažovat nad faktory lidskosti a přestavit svěže pojatou tragickou romanci, na kterou se ve finále nejde dívat úplně černobíle.... ()

Qitek 

všechny recenze uživatele

Vynikající Mark Rylance a první (zhruba) necelá půlka Bones and All to tahaj na nevšední zážitek. Zbytek to pak stáhne dolů až k odzívané nudě. Škoda i postavy Marka Rylanca, kdy je v závěru scénářem dost degradována na post idiota, až to zamrzí. Až moc prázdné, bez potřebné poetiky indie filmů, i bez osobitosti všeobecně a především bez chemie, kterou druhá půlka tak moc potřebovala. Kult tak možná vymodlenej. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Myslím, že většina veganů co na to omylem zabloudí do kina při sledování tohoto "netradičního romantického road-tripu" omdlí a do smrti budou mít noční můry. Mařena (Taylor Russell) se na holčičí přespávačce neudrží a požvýká kamarádce prst. Táta už toho má dost takže jí po rychlém stěhování dá peníze, vysvětlující audiokazetu a zmizí. "Nevinná" dívka se vydává hledat svou ztracenou matku a potkává i jiné jedlíky lidského masa. Téměř meditativní, uvolněná atmosféra podbarvená podmanivým pianem Trenta Reznora je čas od času proložená gore krvákem s děsivým zvukovým podkresem. Herecké výkony jsou špičkové a kraluje zde Mark Rylance jako osamělý Sully. Bohužel je zde trestuhodně málo. Chalamet odvádí svůj kvalitní standard, ale na starouška nemá. Překvapivá jednohubka s několika velmi intenzivními scénami a malinko rozpačitým koncem. Otázka je, jestli za něj může knižní předloha, nebo filmoví tvůrci. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Film sa natáčal v Maysville (Kentucky, USA), Chillicothe a Aberdeene (Ohio, USA) od 26. mája do 27. júla 2021. (Arsenal83)
  • Ve 39. minutě je možno vidět plakáty kapel Kiss a Iron Maiden. (pornogrind)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (více)

Reklama

Reklama