Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

Sarkastic

No, takže u tohoto snímku budu patřit mezi tu menšinu, která ho hodnotí kladně. Musím říct, že v kůži doktora T. bych se asi zbláznil, anebo utekl (pokuď bych se přes ty zástupy štěbetajících žen dostal). Ale sledovat to pěkně z křesla, člověka pobaví. Má to svůj vtip, nápad a navíc výborné herecké obsazení (samozřejmě dominuje Richard Gere). Díky těmto bodům, film už není jen průměrná komedie, ale něco, co si zaslouží zhlédnout a ohodnotit 4*. ()

Izz

Další z Altmanových hříček,kterých v jeho filmografii postupem času razantně přibývalo.Skvělý Gere,výborná huntová a spousta dalších výborných hereček,ve výsledku si to rozhodně nezasluhuje tak tvrdou kritiku,které to bylo z mnoha stran podrobeno,ale nikterak významně mě nakonec film neoslovil ani na filmařské ani na intelektuální rovině,i když podobné ambice podle všeho určitě měl. ()

lesumir

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10 ()

Lynn

Filmy Roberta Altmana mají většinou něco do sebe (moc se mi líbilo Dědictví tety Coockie), ale ztvárnění je dosti problematické. Konkrétně zde mi přišly scény např. při rodiném setkání ženského osazenstva nebo na gynekologii až příliš hlučné a tím pádem nepřehledné. Naproti tomu scény s Richardem Gerem a Helen Hunt měly šmrnc. Celkově film působí rozpačitě a nevyrovnaně, ale má dobrý námět, občas vtipné scénky apod. Hodnotit se dá těžko, ale 3* jsou asi nejvhodnější. ()

Oxymoron

"Milá Helen, Richarde a Roberte, chtěl bych Vám strašně moc pogratulovat za prvenství, které jste dokázali vybojovat v jednom malém městském kině v České republice. Prvenství, které si budu ještě dlouho pamatovat a které nejspíš hned tak někdo nepřekoná. Společně jste natočili film, u kterého se mi jako u prvního filmu vůbec podařilo v kině usnout. Opravdu! Na pěkných dvacet minut jsem zabral a krásně spal. Chci Vám moc poděkovat. Snad si své prvenství udržíte navěky. Váš fanda" ()

• Prvý hollywoodsky film, kde je explicitne zobrazený pôrod dieťaťa. (misterz)

Časové pásmo bylo změněno