Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

nikhaj

Musim uznat akcia tam je, aj mzslienka, cestovanie vesmirom a casom nas moze akoze dostat do casu zeme  Big Bangu_ alebo to bola ina planeta s podobnym osudom...neviem ale dinosaury su tu tymi alienmi ale skor mi to prislo ze ich lod havarovala nahodne takze to uz by bolo nepravdepodobne na zem. Zbrane a vybavicka fajn trochu nepresvedcive tie boje a uteky. Idealna dlzka ze sa to da schrumknut na posed ()

yoryk

Tak toto bolo ale že fakt veľmi slabučké.....prechod z bodu A do bodu B, pár akčných scén s príšerami a koniec...neskuročne nudné a ničím zaujímavé..za mňa 10%.. ()

jarmil8

Pitomej film s pitomým námětem vymyšleným někde na koleni, nebo spíš popráškovaným stole - bude se to odehrávat 65 mil. let před příchodem lidí, ale budou v tom hrát lidi mluvící anglicky, bude to něco jako Jurský park vs. Vetřelci vs. Planeta opic vs. cokoliv dalšího, a na konci by tam mohl spadnout nějakej meteorit nebo co to tam tenkrát letělo. A sežeňte Adama Drivera a další fet. ()

TOPmoovie

kamera, triky, postprodukcia ok. scenar som mal robit ja, pretoze ti akoze skoleni scenaristi su uplni amateri. neprirodzene spravanie, dialogy, nasilne vytvaranie srandy ...., nezvladnudte. ()

Tobinos

Podle traileru jsem si říkal, že to bude super akční béčko s dinosaury. A dinosauři se tam objeví až po hodině na 2 minuty a potom úplně na konci na 3 minuty. Tenhle film byl jedna velká zbytečnost a úplně o ničem. Jednu hvězdu dávám za to jak dinosauři vypadali. ()

Sopholojong

Ultra-beckovy Jursky park, zasadeny do pravej "jury" a poziciavajuci (vykradajuci) vsetko zanrovo zname - Predator (napatie z neviditelneho a koruny stromov), prvy Jurassic Park (chvenie vody), druhy JP (visiaca lod na skalach a dvojka tyranosaurov - jedina vyborna sekvencia filmu), treti JP (pterodaktyli) a dokonca i serialovy Raised by Wolves (zmutovane kreatury, nehostinna planeta). Adama Drivera je ale na taketo presumitelne "ge-pecka" velka skoda. 6/10 ()

Destoroyah

Nečakal som nič extra ale toto ma aj celkom bavilo. Pravda že dej nie je vysvetlený a nikto nevie čo sa vlastne deje ale béčková akcia a pár zábavných momentov mi zalahodili. Postavy sú v pohode a špeciálne efekty sú tiež dobre urobené len dizajn jašteríc mi vadil pretože to nevyzerá ako dinosaurus. Priemerná akčná, sci-fi zábava ktorá určite neomrzela. HODNOTENIE: 6/10 ()

Polux

4/10 | Snaživý Driver versus krvelační dinosauři versus nezastavitelný asteroid versus mizerný scénář versus neschopná režie. Souboj hned na několika frontách současně, který v podstatě nejde vyhrát, respektive ať už vyhraje kdokoliv/cokoliv, divák v každém případě prohraje. Mohlo to být zajímavé psychologické sci-fi zcela bez potvor a vesmírného šutru o vztahu (cizího) rodiče a (cizího) potomka. Mohlo to být skvělé dobrodružné sci-fi o přežití na nehostinné planetě plné mimozemských tvorů (třeba ve stylu ztroskotání Lukea na Dagobahu). Mohlo to být slušné katastrofické sci-fi o srážce asteroidu s planetou a záchraně z ní (taková emmerichovina bez Emmericha). Je to bohužel všechno dohromady a podle toho to také dopadlo. Prakticky nic z toho nefunguje a když už náhodou ano, tak jen napůl. | Ani by tak nevadilo, že k osudné srážce, která zapříčinila vyhynutí dinosaurů, s velkou pravděpodobností došlo o celý milión let dříve (a pokud má název filmu odkazovat právě k této události, tak je špatně), někteří dinosauři vypadají dost podivně a na nějakého opeřeného zástupce si může divák nechat zajít chuť, všechny postavy ve filmu jsou svým vzhledem i chováním lidé, přestože lidský druh jako takový ještě neexistuje (a s ohledem na časové zasazení děje ještě dlouho existovat nebude) a Driver jako mimozemšťan k určení vzdálenosti používá "kilometry". | Co už ovšem vadí je předvídatelný scénář (ve filmu se nestane vůbec nic, co by už dříve nebylo k vidění jinde a povětšinou i lépe), absence jakékoliv atmosféry (napětí, strach, nebo nějaké drama, nic z toho se tady nekoná), bídné tempo (navzdory střízlivé stopáži se děj dost vleče), plno napůl směšných a napůl tragických scén (ždímání emocí skrze vedlejší dějovou linku s nemocnou dcerou vůbec nefunguje), proměnlivá kvalita triků (prostředí a loď jsou vcelku ok, digi potvory jsou naopak nic moc), nevýrazné postavy (Driver se sice snaží, seč mu jeho síly stačí, ale scénář a režie mu vytrvale hází klacky pod nohy, jeho dětská společnice pak má za úkol jen tvářit se nechápavě nebo vystrašeně) a některá zvláštní tvůrčí rozhodnutí (proč je ve filmu kromě obligátního rexe a něco-jako-raptora tak málo dinosaurů a k čemu je vlastně dobré, že si obě postavy vzájemně skoro nerozumí, asi netuší ani samotní tvůrci). | Fakt, že film vítězoslavně odhalí svůj název až po čtvrt hodině děje po zlověstném záběru na jakousi dinosauří stopu, ačkoliv přítomnost dinosaurů v ději prozradily trailery a promo materiály (o názvu filmu ani nemluvě), je při vší mizérii okolo už jen k trpkému pousmání. Už trailery naznačovaly, že film asi žádná hitparáda nebude, takže očekávání z mé strany byla nastavena na úplné minimum, ale doufal jsem, že to třeba trochu pozvedne Driver, který dokáže uhrát skoro cokoliv, protože by se přece neupsal nějakému vyloženému braku, zvlášť když za projektem stojí produkující Raimi a nakonec to třeba dopadne jako průměrná monster sci-fi spotřebka na víkend. Bohužel se ukázalo, že sice dokáže, ale upsal a nedopadlo. Nevypadá to až tak lacině, jak jsem se původně obával a to je stran kladů asi vše. | PeZet () (méně) (více)

Africanus1

Teda rozhodně jsem nečekal, že to bude až taková nehorázná nuda, která se táhne v podstatě od začátku do konce. Těšil jsem se na pořádnou akci s rozmanitou pravěkou faunou, a ono kulový. Dinoušů se ve filmu potácí velmi poskrovnu, a buď jsou to podivné (vymyšlené?) druhy, nebo jsou malých rozměrů, případně vše zahaluje tma. Pořád jsem čekal, kdy se to už konečně rozjede, až byl konec. Jít na to do kina, tak chci vrátit vstupné. Zbytečný film. ()

vinducha

Aneb Cesta do pravěku 2 po 68 letech...  škoda , být to natočeno o 3 roky dřív , tak je to po 65 . Měl v tom mimojiné prsty Sam Raimi , tak jsem tomu dal šanci.  Nemám nakoukané různé Jurské záležitosti . Ale tady za mě byla velká spokojenost , minimalisticky se 4 respektive 2 herci natočená docela obstojná paráda. Zajímalo by mě , kdyby ještě žil Karel Zeman , co by o tomhle asi tak pověděl. ()

LooX

Ale tak proč ne. Nebylo to zlý. Díky umírněné stopáži to příjemně odsýpá, efekty nevypadají vůbec zle a hlavně - po dlouhé době zase nějaký dino film. Jen mi tam těch dinosaurů přišlo dost málo, na to že se to odehrává v době kdy ještě chvilku vládly světu.  Příjemná jednohubka která neurazí. ()

Bogrant

Trailery vyzerali sľubne a navnadili, Driver je spoľahlivosť, dinosaury viac ako pôsobiví, ale zvyšok je ťažký pád do tmy plnej nelogickostí, chabej psychológie postáv a ich konaní, kde A nenadväzuje na B a všetko sa to snaží zakryť za pár akčných sekvencií, ktoré keď pominú, zostane vyprahnutá pustina bez nápadu a využitia svojho potenciálu, ktorý by tu aj bol, ibaže priblbý scenár ho komplet pochoval. ()

Krupe

Možná i pár spoilerů tu bude! Taková jednohubka, plná nelogičností, až jsem si musel párkrát pokroutit hlavou a plácnout se do čela. Vizuál je na slušné úrovni, děj jednoduchý, ale to u tohoto žánru  ani nikdo nečekal, nějakou velkou myslivnu. Nějak se tam ztratila nebo vypařila ta třetí osoba, nějak jsem to nepochopil. No a Adam asi třikrát minimálně při té turistice ztratil zbraně a vybavení, aby se pak po střihu respawnoval  komplet vybaven. Speciálně u toho báglu to bije do očí. Ale shlédnout se to dá, sice potenciál se z toho dal vytěžit určitě větší. ()

Miroslav.Zac

Připomnělo mi to Po zániku Země, to mě taky nebavilo. Adam Driver hrál dobře, ale přišlo mi to celé příběhově ubohé a nevyužité. Dinosauři pěkně udělaní, ale to je tak asi všechno. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023