Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

Krupe

Možná i pár spoilerů tu bude! Taková jednohubka, plná nelogičností, až jsem si musel párkrát pokroutit hlavou a plácnout se do čela. Vizuál je na slušné úrovni, děj jednoduchý, ale to u tohoto žánru  ani nikdo nečekal, nějakou velkou myslivnu. Nějak se tam ztratila nebo vypařila ta třetí osoba, nějak jsem to nepochopil. No a Adam asi třikrát minimálně při té turistice ztratil zbraně a vybavení, aby se pak po střihu respawnoval  komplet vybaven. Speciálně u toho báglu to bije do očí. Ale shlédnout se to dá, sice potenciál se z toho dal vytěžit určitě větší. ()

Miroslav.Zac

Připomnělo mi to Po zániku Země, to mě taky nebavilo. Adam Driver hrál dobře, ale přišlo mi to celé příběhově ubohé a nevyužité. Dinosauři pěkně udělaní, ale to je tak asi všechno. ()

jedinec

(To nejhorší z roku 2023: Zahraniční film) Myslel jsem si, že nebude těžké napsat jeden odstavec k jakémukoliv filmu. Šedesát pětka mi ale potvrdila, že vymyslet něco delšího než "Byla to nuda" je občas veliký oříšek. Svou hlavu tedy nebudu dále zatěžovat a napíšu už pouze jedno. 65 je odpudivě nezáživné béčko. ()

StanleyVanH

Nápad je to super, člověk z jiné planety co přistane u nás na zemi v době dinosaurů. Jen těch dinosaurů tam mohlo být mnohem víc. ()

soukyd33

Nápad zajímavý, a rozhodně bych od tohoto nápadu neodcházel. Proč ta holka? Nevím jestli by to člověk vydržel sledovat v kině. Ne to snad povinnost, dávat děti do takových filmů? Zážitek je tím zhoršen. Herecké obsazení neznámé, a téměř žádné. Herecké výkony průměrné. Efekty velmi dobré. Poznámka: Ta elektronika je snad věčná. Vydrží snad cokoli. Hvězdiček 2 ()

Puxina

Očekávání nebylo velké, takže nebylo ani zklamání. Dost předvídatelný děj, ale film uteče jako voda a není tam příliš nudy. Jen ti dinosauři vypadali eeeh divně. Za mě dobré béčko. ()

Kacenka_73

Ach jo, co tohle mělo být… když pominu, že tam Adam bez zkřiveného vlásku pobíháním mezi dinosaury alternoval Čaka Norise, byla to fakt jen zoufalá nuda, která v prvopočátku sice možná chtěla útočit na city diváků, ale svou mělkostí zasáhla akorát tak peněženku, protože za tenhle film kupodivu chtějí vstupné. ()

Hodnotim

Veľmi obyčajný film, v podstate viacmenej zlátanina iných diel. Vlastne sme sa v kine behom pozerania bavili: „Toto je z Marťana. Toto je z Interstellaru. Toto je z Doby ľadovej 2. Toto je z Pasažierov. Toto je z Jurských filmov.” A keď už sa nedalo určiť, z akého filmu scenár práve čerpá, aj tak to bolo predvídateľné. Čo ale hodnotím ako pozitívum, sú herecké výkony ústredného dua. Vďaka tomu sa na film dalo celkom dobre pozerať a jedna scéna dokonca rozosmiala kino (skoro prázdne kino). Pokiaľ ide o krátku stopáž, tak neviem, či je to pozitívum alebo negatívum. Bolo by čo rozvíjať, ale aj čo pokaziť. Osobne to hodnotím tak na 65% 😉 ()

jara12

Adam Driver si zahrál roli v akčním sci-fi snímku, kde ztroskotá na prehistorické Zemi před 65 miliony lety. Celé dílo je ploché a nevýrazné. Naše hlavní postava je sice skvělý herec, ale ani on nemohl zachránit tento prázdný film, který je předvídatelný a nezajímavý. Postavy nemají čas na to, aby si mezi sebou vytvořili chemii a děj střídá akci za akcí každých 5 minut. Jediné co se dá skoro chválit je design samotných dinosaurů. ()

Giorgione odpad!

65 je film, jehož tvůrci si zřejmě podle poslední scény myslí, jak je lidská rasa něco více než dinosauři. Já bych opáčil: dinosaury by naštěstí nikdy nenapadlo natočit takovou sračku. Lidi bohužel ano, a mě nemohlo dílo s takovým námětem uniknout, ikdyž to bylo těsné. Poslední promítání v kině mělo neuvěřitelné 3 lidi v celém sále, což je ještě dobrý, protože to vypadalo, jak budu úplně sám. Ze začátku jsem nechápal proč, ale jak film postupoval, tak mi to bylo jasné víc a víc. Přes všechny lekačky (z nichž některé jsou dost dobré) vás nakonec tvůrci ničím nepřekvapí, leda tím, jak dokázali potenciál tématu promrhat až hanba. Dinosauři někdy vypadají dobře, jinde jsou divní a jejich "životnost" v některých případech připomíná béčkový seriál Pravěk Útočí. To by ještě tak nevadilo, protože závěrečná scéna je nejen úplně debilní, směšná a naivní, ale také tak příšerně provedená, že obdobné scéně z starého dobrého dokumentu od BBC nesahá ani po kotníky a navíc po ní následují titulky navozující dojem, jako když se vlastně nestala. V tom je tak nějak vidět přístup tvůrců k celému filmu, který se přesně nese v dnešním duchu horkých jehel a rychlokvašek. Na to, v jakém prostředí se hlavní postavy nacházely, bych čekal nejen větší rozmanitost druhů (zapomeňte na velkolepé scény z Jurský park) a také něco jako pokoru k dinosaurům, protože to, že lidi umí sestavit robota z nás skutečně nedělá lepší bytosti, jak si tvůrci asi naivně myslí. Jurský Svět: Nadvláda je spolu s tímhle klenotem další filmový failure zobrazující dinosaury, který jednou uvidíte, zalitujete vyhozených peněz a zaručeně už to nebudete chtít vidět znova. Tím spíše, že žijeme v zlaté době paleontologických nálezů, jež znovu a znovu vyvracejí zastaralý, dřívější pohled na dinosaury, jejichž obraz primitivních, apatických tupců u nás vtiskl jinak obdivuhodný umělec Burian. Už by bylo fakt fajn se v zobrazování zvířat, která narozdíl od člověka vládla planetě miliony let, někam posunout. Námět vynikající, ale ve špatných scénáristických rukou. Mohl z toho být bombastický, nemilosrdný survival horror o nástrahách a zákeřnostech křídové krajiny, kde největším nebezpečím světa už ani nebyli dinosauři, jak film v některých scénách jinak trefně ukazuje. Protože jsou zde ovšem jen dva lidé, kteří díky deus ex machina na každém rohu všechno nějak zvládnou, tak to celé ztrácí s každou další scénou až do finále, po kterém se už budete jen od srdce smát, jak moc se stalo přesně to, co jste čekali. Křídová krajina si tak trapné zneuctění v očích diváka určitě nezaslouží. ()

Zagger

vzdyt to moh byt docela dobry film, sci-fi je nedostatek... rikal jsem si pri zbeznem omrknuti tady, ze beztak tady prehanite, ze oni prece stoji za Silent place. To jako asi i stoji, ale spis v loznici, kdyz si boyfriend duo navzajem hleda obsah do scenare v Tichych mistech, kde slunce nesviti. O dinosaurech jsem teda vubec netusil, a to, ze je na Zemi, uz vubec ne :D Cely film jsem myslel, ze je to jen nejaka Pandorra, na ktere zijou zacinajici 3D modelari a animatori, se kterymi hlavni hrdina a divak svadi lity boj a otira krev z oci. Popis filmu jsem poradne precetl az ted, z filmu mi to nedoslo nebo jsem byl nepozorny, a zadna socha svobody z pisku netrcela. A vono pritom Zeme :)) To byla sracka s prominutim, uz tam chybel jen Will Ferrell. Keanu z wishe, Amd Ovladac dle kvality 3D asi uz dost zastaraly, a hlavne se tam vubec nehodil, neveril jsem mu to, ale to herectvi mu moc neverim obecne, takovy chleba od Babise. Tak benevolentni, jak jsem k tomu pristoupil ja dnes, a byl ochotny se bavit i pri blbosti, podle me nebyl nikdo, ale musim zklamane dat za pravdu vetsine hodnoceni... Zlata Mila Jovovich v Monster Kunder. ()

bugsy

Niektori ludia by si mali vycistit hlavu predtym ako si sadnu v kine do sedadla, a niektorí by si mali uvedomit, ze nie kazdy pribeh je o nejakom zakrslíkovi, co nevie akého je pohlavia. Film je slusna sci fi adventura, a odporucam ju s cistym vedomim a svedomim. Pre mna 70%...bez mihnutia brvou! ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023