Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

oveckaoa

Dovolím si predikovat , že průměrnější film v kině snad už nenajdete ono se to dalo bohužel i čekat, když k tomu vyšel jen jeden trailer a kiny to prochází bez povšimnutí. Chlápek co má smrtelně nemocné děcko letí kamsi na vesmírnou  misi při cestě nazpět havaruje na Zemi v době  dinosaurů. Přežije to jen on ,  jakési děcko co mluví nějakou hatmatilkou  a jakási ženská co ji zavřou do kryogenní komory a do konce filmu se už o ní nic nedozvíme ačkoliv při  odchodu toho chlápka otevřela oči (asi věděla v čem hraje tak se na to vysrala). Jelikož Driver je hlavní postava a děcka v hororech neumírají   odpadá nějaké napětí a musíme si vystačit se zabíjením dinosaurů od nejmenších po největší. Na konci , aby tomu dodaly na důležitosti dopadne tam asteroid co ty dinosaury zabije. Bohužel je to průměrné napětí to nemá a jediná scéna na ,kterou si na konci vzpomenu je scéna zabíjení 3 allosaurů (smutné, že tenhle film dokázal zabít 3 a lidi v jurských parcích ani jednoho). 40 procent ()

noriaki

V padesátých letech by z tohohle scénáře vzniklo béčkové sci-fi s roztomile naivním dějem a rotoskopicky nevěrohodnými dinosaury. V devadesátých letech by to někdo natočil jako úděsný brak s mizernými renderovanými efekty a poslal to rovnou do televize. Čímž chci říct, že pulpové monster sci-fi se točilo vždycky, ale málokdy jako áčková produkce. I tohle na úplnou špičku trochu ztrácí, takže v některých scénách připomene, že na efekty sice peníze byly, ale stačily jen na ochutnávku. Hlavní chod musíte hledat jinde. Podobných filmů jako šafránu, takže stejně jako jsem byl vděčný za Emmerichův Moonfall, tak jsem vděčný i za tohle. ()

elanius

(29/2023) / Začnime financiami. Adam to zjavne potiahol a už teraz je film v papierovom zisku (45M budget, 55M už zarobené). Pri kvalite toho filmu sa jednoznačne jedná o úspech. Len môžem znovu potvrdiť, fiom nie je zlý, je jednoducho nijaký. Emócie NULA. Fakt som ochotný skôr tolerovať blbosť so srdcom ako tento sterilný profi produkt. Možno snáď len pre mladšiu generáciu by mohlo ísť o obstojný zážitok. (4/10) ()

blackJag

Podle anotace (a uvedené stopáži) to vypadalo na dokonalý odpočinkový biják, hodinka a půl a rasení v prehistorické éře naší planety, slovy Richieho Cusacka, jak je tohle možné posrat? Inu, stačí, když se někomu zainteresovanému pohne něco v hlavě a zrodí se ambice. V rámci této ambice je představena 13letá slečna, hrající 9leté dítě a jde jí to tak "báječně", že její výkon jen zřídkakdy během filmu nelze označit za retardovaný (nebo cokoliv, co se této postavy ve filmu týká). Přitom to chtělo tak málo a mohlo to být béčkově dokonalé... 50% ()

JohnSmith

Ztroskotat na Zemi pár dní před pádem asteroidu, který vyhubil dinosaury, je prostě pech. Vykradlo se co šlo, ale nevadilo by to, kdyby to fungovalo a něco to divákům dalo. Bohužel se tak nestalo a jedna se o slabý sci fi snímek na který se brzy zapomene ()

jefff

Já si tak přál, aby 65 byla stylová sci-fi pecka. A když začaly přicházet negativní recenze, tak jsem alespoň doufal, že mě to chytne třeba atmosférou, triky...Jenže tohle je fakt hrozný fail. Přitom to začíná nadějně. Prvních patnáct minut je to napínavé, klaustrofobické, temné...Pak přistanou na zemi a stane se z filmu festival promarněnosti. Uf. Mizerná režie, ale hlavně scénář je opravdu debilní. Hrozně debilní. A dokonce ani Driver mě ve filmu nebavil, a to ho mám fakt rád. ()

blackkocour

čsfd paleontologové jsou domrtě zklamáni, což mě vůbec nepřekvapuje. Já jsem se u toho hezky vychrochtil, a nebylo to zbytečně moc akční, jak kdejaká dinosauří star wars píčovina, s pípající konvicí a zlatým toustovačem, ale takovým sračkám už trusíte a pětkujete 80%, že? Aspoň nikoho nenapadlo z brontosaura udělat buznosaura, a nalepit mu těsné růžové tanga, jak máme ve zvyku..! [Teď se tu rozjíždí otázka, kdyby se Adam Řidič nenaverboval do Mléčné dráhy, nezavinil by vyhubení dinosaury asteroidem, a mohly tu žít nadále, a chodily by tu takové legendy jako Judd Apatow-saurus nebo Barack-iosaurus? HmMm. Takže by dinosauři v Jurském parku měly jen camea? 🤔].. ()

Hollohlaway

Hrozně nezáživný komorní sci-fi s neuvěřitelně nelogickými postavami. Adam hraje fajn,ale ta holka se chovala jak dement a to jí bylo 15 nebo kolik, vysloveně autistický zkraty, to jsem nechápal. Nesmyslů je tam bohužel víc a neudrží to ani napětí celého putování, skoro nic se tam neděje, zklamání. Naštěstí je to nečekaně příjemně krátké. ()

xLIGHTx

Tak trailery opäť navnadili, ale dosť nepríjemné reakcie aj vedia odradiť od zhliadnutia. Aj tu to má dosť nedobré výsledky. Ale nemyslím si, že je to tak zlé. Práveže som bol milo prekvapený, sympatické, priamočiare sci-fi, ktoré má rozumnú dĺžku a nejako som pri ňom nemal pocit, že ide o slabý film, práveže ma to dosť vtiahlo a to som nemal možnosť 65-ku vidieť v kine. Hoci A. Drivera extra nemusím, tak dosť to celé utiahol aj so sympatickou malou kolegyňou. (Áno, niektoré pasáže pôsobili na sci-fi thriller o prežití medzi dinosaurami detinsky, ale našťastie takýchto scénok je málo a sú krátke.) Efekty celkom okej, spracovanie a naznačení herci tiež a človek je celkom vďačný za takéto väčšie, seriózne poňaté sci-fi. Takže nebol by som tak hostilný na podľa mňa vcelku príjemne pozerateľný film. A hoci 65-ke bolo dosť naložené, tak odo mňa to nehrozí, spokojnosť a tiež zvažujem, či to ozaj skôr nesmerovať k štyrom hviezdam, lebo aj mne to príde ako celkom nespravodlivo odpísaná snímka (hoci tá propagácia filmu pred samotným uvedením mohla byť tiež striedmejšia). Minimálne zatiaľ za 3,5 asteroidu, teda 3,5 hviezdy. ()

sedm.1

Rozhodně NE! Kdybych měl totiž co nejvýstižněji přiblížit, jak na mě Pětašedesátka zapůsobila, tak bych to asi přirovnal k filmům z Asylum stáje, jen tedy samozřejmě s tím rozdílem, že tady na to tvůrci dostali minimálně těch 65 milionů, aby se tomu potencionální diváci nesmáli alespoň z toho důvodu, že to vypadá lacině. Jako ale vážně, tohle je minimálně co se obsahu, respektive zápletky týče, neskutečný brak, prostinký, naivní, hloupý, a čím víc se to blíží ke konci, tím je to ve všech těch ohledech horší a horší, a to se skutečně považuji za tolerantního diváka a navíc konkrétně od 65 jsem i očekával, že to bude pořádná ptákovina, ale že to bude až tak mizerné, to mě dostalo. Celé je to ovšem škoda o to víc, že samotný námět nezněl vůbec zle. Vesmírná loď ztroskotá na Zemi v době dinosaurů a blížícího se dopadu meteoritu, který tuto etapu vývoje Země nadobro uzavře, takže se tu nabízela kombinace časové tíseň a útoků pravěkých predátorů, ovšem způsob, jakým tvůrci tuto nabídku na pořádně divokou jízdu uchopili, tak to mi hlava nebere a ve výsledku se tak jedná jen o nehorázně nezáživnou, dětinskou křeč, kde vše působí, jako by tvůrci měli sotva základní školu. Celé je to tak bez napětí a bez atmosféry, s mizernou akcí, s předvídatelným vývojem až do samotného závěru, s hromadou trapných scén, s nefunkčními odlehčenými momenty, a postavami, které si nezaslouží být označeny snad ani jako tuctové, i to by byla totiž pro ně pochvala, kterou si nezaslouží. Tudíž jen zopakuji, za mě rozhodně NE, tohle se nepovedlo ani náhodou v naprosto žádném ohledu, především ale to zpracování musím označit za vyloženě tristní. ()

iXtr3m3

Väčšina komentujúcich a hodnotiacich film zbytočne podhodnocuje, tak ja si dovolím dať štyri hviezdy, aj keď nie úplne stopercentné. Čo ste preboha od toho filmu chceli? Po technickej stránke je to viac ako vyrovnané, po stránke príbehu, samozrejme žiadna extra sláva, ale to sa v príbehu s dvomi postavami asi ťažko dá docieliť. Pekný atmosférický stret pokročilej civilizácie s prehistorickým životom. Jasné, keby to malo viac postáv, dlhšiu stopáž a hutné gore efektíky, ak by postavy postupne umierali, bolo by to o triedu vyššie, ale takto sme dostali čistý, síce priamočiary a predvídateľný, ale zato hutný survival, ktorý si je vedomý, že je v béčkových vodách a tak vyššie neskáče a ja na tieto pravidlá pristupujem a ako fanúšik sci-fi dávam štyri hviezdy. Viac ako len slušné technické spracovanie, vidieť, že to nebolo natočené za rozpočet vo výške denného menu v McDonalde, výprava a reálie špičkové a na tak krátkej a časovo obmedzenej ploche aj slušný výčet a výber "príšeriek". Čo sa týka Jumpscare obsahu, je vidieť, že na pozadí sú tvorcovia Quit Place, pretože to nezaprú a majú to jednoducho v sebe. V skratke menej ambiciózny, zato omnoho lepšie technicky spracovaný a samozrejme aj omnoho lepší klon After Earth. ()

DavidS.

Mohla to být křídová „Modrá bažina“, protože dorostenka má všechny lolitovské atributy, ale Adam jako traumatizovaný taťka raději sestřelí pár T-Rexů a uteče asteroidnímu kataklyzmatu…Symbol rodiny nakreslený na stěnu jeskyně trestuhodně nevyužit v závěrečné titulkové sekvenci jako novodobý Chauvet a archeologická hádanka… ()

KoRner

Normálne ľutujem ľudí, ktorým to prišlo nudné, pretože to vo mne prebudilo chlapca, ktorý sa túžil stať Alanom Grantom a navštíviť dinosaurí svet. Tu naozaj nejde o nejaké hlbokomyseľné pointy, ani o čo najvernejšie zobrazenie pravekého sveta. Ide čiste o dobrodružstvo a to veru, že napínavé. Škoda tých slabých trikov, ale v tomto prípade mi to až tak nevadí. ()

Silwer

Neurazejici dobrodruzstvi pro celou rodinu… Nevim co tady mistni blbci cekali..Jedna se o 90minurovou jednohubku..Akce je dost..pribeh je prostej survival..to vse v hezkem obalu..Na sobotni odpoledne idealni.. ()

borec999

Námet (človek stroskotá na Zemi pred 65 mil. s dinosaurami a bojuje o prežitie) mal pre mňa osobne slušný potenciál a pre tvorcov som bol vyslovene cieľovka, keďže niečomu podobnému dám občas šancu i v lacnejších prevedeniach. Ale keďže toto je kinofilm, tak ho budem hodnotiť metrom kinofilmov a nebudem ho porovnávať s Asylum kúskami za pár šupov. No a v tejto skupine filmov je 65 vyložene slabý. Adam Driver nemá čo hrať, keďže vo filme sú dokopy 3 postavy, z toho jeho dcéra je prítomná len v totálne zbytočných a nudných flashbackoch (ktoré dej nikam neposúvajú a nudia) a druhá( dievča s ktorým si nerozumie lebo hovorí inou rečou) tiež neposkytuje veľa možností na vybudovanie zaujímavejších dialógov/deju alebo vzťahu k postavám. Ale srať nato. Nič z toho by nevadilo, keby sa bolo aspoň na čo pozerať v akcii. Na dinosauroch a aj džungli síce je vidno budget, ale vyslovene zaujímavých akčných scén sa dočkáme asi 2-3, ostatok je len nudné presúvanie sa po džungli bez nápadov, atmosféry, napätia. Film nemá žiadnu štylizáciu (nie je to úletové béčko, ani akčný masaker, ani survival triler/horor ani filozofické sci fi) a aj pri krátkej dĺžke nudí. Režisérske duo to nezvládlo a natočilo ťažkú rutinu čo je škoda, lebo potenciál bol podľa mňa s Driverom na palube a 45 miliónmi od štúdia vcelku veľký... 45% a lepšie 2* ()

klukluka

Podle Moviezone 9. nejhorší finanční filmovej provar za rok 2023. A já se tomu ani trochu nedivím, je to děsně pitomý. A navzdory tomu, že to stálo balík (45 až 90 mio USD), tak to místy působí echt lacině. Režisér Adamec natočil v roce 1980 za 3 dny televizní pohádku Princové jsou na draka a ten jejich drak tam tehdy vypadal jako jednovaječný dvojče mládě ještěra, kterýho vytáhl Driver s tou holkou z bahna. Buď byla ta pohádka tak dobrá, nebo je tohle tak zoufalý. Přikláním se ke druhé variantě. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023