Epizody(8)

Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. (Netflix)

Trailer

misterz

Mohol to byť celkom fajn seriálik, no jediné čo ma pri jeho sledovaní napadlo bolo, že ako je možné, že niekto dokáže žiť v takom hnuse? Príroda na Islande je prekrásna, ale toto bolo čisté peklo. Veľkým plusom tu je jedine atmosféra, ale tá funguje iba v prvej polovici. Potom ju dosť negatívne ovplyvnila hlúpa dejová linka a najmä ten záver, ktorý vlastne nič neriešil. Taká rekapitulácia o ničom. Priemer. 60/100 ()

Beckett51

Ohromnej potenciál pohřbenej ve scénáristický neobratnosti a lacinosti. Fantastickej islandskej dark vizuál se skvělou kamerou a několik ohromně nosných myšlenek, alegorií a metafor s náznakem filosoficko-náboženský mystiky.  A přece je seriál nějakým podivným způsobem nudnej, sympatický postavy by se daly napočítat na článcích jednoho prstu, rozuzlení působí přeplácaně (nejsem si jistej, jestli je v takovým žánru ideální spojovat empirii s nadpřirozenou symbolikou, ale s přivřenýma očima budiž) a po závěrečný scéně vlastně ani nevíte, jestli to byl nebo nebyl cliffhanger. Islandský "Leftovers naruby" se bohužel nekonaj. ()

EvilPhoEniX

F*ck you Katla! You owe me 6 Hours of my Life!! Katla je seriál o sopce, bez sopky!   Aktuálně mě nenapadá hůře strávených 6 hodin za poslední dva roky než sledováním Katly. Objektivně by to bylo někde mezi 2-3 hvězdami, ale já u toho vyloženě trpěl, že jsem v půlce seriálu zvažoval Escort Servis, abych to vůbec přežil. Tady opravdu nudou hrozí újma na zdraví! Za takové dobrovolné Muka by se měly udělovat ceny.  Líbilo se mi upozornění před posledním dílem, že se zde objeví sebevražda, tak kdo má k ní sklony, ať se sledování raději vyvaruje. Tvůrci nejspíš nepočítali s tím, že při sledování Katly bude chtít sám divák spáchat sebevraždu! Baltasar Kormákur se teda vyznamenal a to jsem se po traileru na seriál i těšil ( dokonce i naivně doufal v nějaké Monstra), ale kdepák nedostal jsem ani tu Sopku!!   Ten seriál stagnuje od prvního dílu do posledního, vyloženě se nikam neposouvá, nic moc zásadního a zajímavého se neděje, je tu hromada nesympatických postav žijící nudné obyčejné životy řešící nudné a obyčejné problémy. Takže Sci-fi 10%, Mysteriózní 10%,Drama=80%. Tady je vše, co nesnáším vynásobeno Dvěma!   Dal by se pochválit slušný vizuál a působivé prostředí- příroda, ale z těch 6 hodin záběr na sopku je možná 20 minut, takže i v tomhle ohledu obrovské zklamání. Místo toho se zde opět řeší rodinné problémy a pokud si to někdo dokáže užít, tak mu závidím, ale tohle jsem si fakt neobjednal.Do toho se zde začínají objevovat různé postavy- pravděpodobně Kloni-kdo ví, což má být ten mysteriózní prvek, tak by jeden alespoň doufal, že budou představovat pro okolí hrozbu. Čekal jsem převrat Civilizace!! Kdepak, místo toho se tu vmísí vést obyčejný nudný život ( válet se na gauči a sledovat TV. really?!). Chování některých postav je opravdu na hranici ( matka- wtf!). Celé mi to vlastně ve výsledku ani nedává smysl, je tu pár obyčejných nepřekvapivých twistů, ale je tu hodně Drama, emocí a depky, to je přece zajímavější než apokalyptický event ve stylu Pompejí či převrat civilizace.   Škoda, že z potenciálně atraktivní látky vzniklo naprosto obyčejné a až moc nornální Drama, na kterém mě za celých 6 hodin nezaujala ani jedna scéna a to je už co říct. Divácky nevděčné, extrémní Slow-Burn, bez napětí,atmosféry či vyloženě něčeho šokujícího. Po skončení jsem letěl si koupit láhev whisky a pořádně to oslavil, že jsem to dokázal úspěšně dosledovat. Asi největší fyzicky nejnáročnější filmová výzva v mém životě. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí> jedna scéna, Zábavnost nulová, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra*, Napětí- absentuje.3/10: ()

okkac

Uff, prvotní velké nadšení vystřídala studená sprcha. Pozitiva: nádherná, ale zároveň těžce depresivní islandská krajina, kdy je absolutně všechno pokryto vulkanickým popelem od právě soptící Katly. Auta, ovce, domy, prostě všechno. Samotný nápad, že ze sopky přicházejí kopie lidí, kteří jsou již mrtví, ale i žijící je super. Negativa: Skoro všechny postavy se chovají jako kompletní idioti. Tady se dějě totální nadpřirozeno, kdy se vrací mrtví, nebo člověk a ostatní vidí kopii sebe samého o 20 let mladší, případně se objeví totálně identická kopie a všichni reagují způsobem: "Hmm, zvláštní, ale cajk" a dál se chovají jako by to byl úplně běžný jev, a ne žádná celosvětová senzace. Někdo objeví v sopouchu plno dalších kopií, ale absolutně nic neřekně, nebo od jedné z hlavních postav, kdy její přítel si myslí, že je mimo, když tvrdí, že má svojí kopii, nic pro to neudělá, aby se mu ukázaly obě dvě. Naopak přistihne svoji kopii souložit se svým přítelem, ale nedá o sobě vědět, protože si uvědomí, že její kopie ho miluje více, než ona, tak si tu kopii zaslouží více. Týpek sedí u jednoho stolu se svojí bývalou milenkou i s její o 20 let mladší kopíí a všichni to berou jako normální událost. WTF!!!! Tohle těžce iracionální chování mne úplně vytáčelo. Proč sopka vytváří kopie se nevysvětlí jen opatrně naznačí. Konec něco uzavře, ale na konci je zas teasing na další události. Jestli bude další série, tak kurňa zvyšte IQ postav prosím. 5/10 ()

Morholt

Prostředí sypané sopečným popelem bylo parádní a skoro jsem se těšil, že se ve všudypřítomném prachu zhmotní nějaké zrzavé hovado s válečným kladivem v ruce. To se sice nestalo, ale i tak se to vyvíjelo celkem zajímavě.  Vedle zmizelých a pravděpodiobně mrtvých lidí ze sopky začali vylézat i dvojnící těch žijících a fakt jsem byl zvědavý, k čemu to povede. Nicméně to byla asi chyba. Čekal jsem thriller, ve kterém se navrátilci i klony střetnou se svými protějšky, ale místo toho jsem byl bombardován filosofickými úvahami, u kterých by snad stálo za to zapřemýšlet, ale mě se prostě nechtělo. Srovnávání se s minulostí je pak všudypřítomné, což se nakonec dalo čekat, ale kombinace s výše zmíněným filosováním byla vražedná. Vyústění a vysvětlení mě pak vyloženě otrávilo. Potenciál byl obrovský, ale dopadlo to jak to dopadlo. Své publikum si to každopádně najde. 50% ()