Reklama

Reklama

Šoumen krokodýl

  • USA Lyle, Lyle, Crocodile (více)
Trailer 6
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Muzikál
USA, 2022, 107 min

Obsahy(1)

Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea – zpívajícího krokodýla, který miluje koupele, kaviár a dobrou hudbu – v podkroví jejich nového domova. Chlapec a krokodýl se velmi rychle zpřátelí, když ale Lyleovu existenci začne ohrožovat zlý soused pan Grumps, Primmovi se musí spojit s Lyleovým charismatickým majitelem Hectorem P. Valentim, aby ukázali světu, že rodina může vzniknout na nejneočekávanějších místech, a že na velkém zpívajícím krokodýlovi s ještě větší osobností není nic špatného. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 6

Recenze (23)

Bad Guy 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že tvůrcům uniká fakt, že konkurenční Paddington funguje tak dobře, protože jeho vřelost a vrozená radost ze života působí absolutně nenuceně a přirozeně. Kámen úrazu spočívá v hlavní šupinaté postavě, přičemž jeho vizuální stránka neumožňuje emocionální schopnosti, které jsou třeba u medvěda typické. Krokodýl v podstatě zúží oči, když se naštve a nebo dělá to, co Kocour v botách, když je šťastný a to je v podstatě všechno. Další zvláštností je, že Lyle sice umí zpívat, ale za to neumí mluvit a to je dosti matoucí, když uvážíme, že umí do různých slavných písniček namluvit text. Krokodýlovi propůjčil hlas Shawn Mendes, ačkoliv absence řeči nutí k zamyšlení, zda jeho hlasový projev byl tak špatný, že nakonec tvůrci požadovali, aby byl němý. Mendes jako interpret schytává od milovníků hudby spoustu kritiky, souběžně ho považují za poněkud bezduchého, i když je fakt, že tady zpívá sakra dobře celou řadu originálních písní. Šoumen krokodýl není ničím jiným než přehlídkou hudebních stylů jako v případě Největšího showmana, ale nepřináší žádnou hloubku. Zdá se, že Javier Bardem se ve svých hudebních a tanečních scénách docela baví, ale to nic neznamená, protože není dobrým zpěvákem ani tanečníkem. Počítačem vytvořená animace Lylea nemá příliš charismatickou osobnost, zvláště když Lyle na velkou část příběhu ztratí svůj pěvecký hlas. Krokodýl šoumen je příliš dětinský pro dospělé diváky a příliš nudný pro malé kluky a holky. Navzdory naprosté šílenosti, na které je celý film založen. A fanoušci Mendese by si spíše měli pustit jeho album na Spotify a udělají lépe. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Lyle, Lyle, Crocodile" v jadre asi spĺňa všetko čo sa od neho očakáva. Nejde o nijako prelomový film, nemá v sebe nič iné čo by sme nenašli v iných rodinných komédiach a dokonca aj vyvrcholenie je presne o tom istom. No humor filmu, jeho postavy a niektoré scénky ma tak neskutočne bavili, že filmu pridám nejaké body. Najviac asi scénka v kuchyni miedzi Lylom a Constance Wu. Neviem čo mám k tomu povedať okrem toho, že na to nezabudnem do konca svojho života. Proste úžasná scénka. Rovnako skvelý je podľa mňa Javier Bardem, ktorému sa rola bývalého kúzelníka a skladateľa veľmi solídne hodila. Nedá sa síce o filme toho povedať nejako extra veľa... plus animácie zvierat nie sú zrovna najlepšie, no splnilo to svoj účel. Ak máte radi rodinné komédie tohto typu, bude vás to baviť. Plus som si ešte aj úprimne užil celý soundtrack k filmu. Hodnotenie: B ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Šoumen krokodýl je ve finále sympatickým hrdinou sympatické rodinné oddechovky,  která je sice primitivní a zdánlivě hlubším tématům se vlastně ve finále tolik nevěnuje, rámec svého zadání ovšem podívaná o zpívajícím krokodýli vlastně do velké míry splňuje a primární cílovka z něj nejspíš nadšená bude. Na druhou stranu se tu ovšem na rozdíl od dvojice filmů Paddington nová instantní filmová klasika nerodí, na to Šoumen krokodýl pořád není nic víc než snadno zapomnění hodná jednohubka.... Více zde ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Šoumen krokodýl je jednoduchý film pro děti, u kterého se nikdo z tvůrců evidentně moc nepředřel. Málo písniček, nudně odvyprávěný příběh, v němž se stane třikrát to samé, ošklivý digitální hlavní hrdina a nula invence. Koukat se na to dá, proč by to ale někdo dělal, to fakt nevím. Více zde. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

sterilní pohádka s ošklivým animovaným zpívajícím krokodýlem, průhledným dějem a nudnými písničkami. Děti ta do osmi let nejspíš pobaví, což je účel, ale dospělý doprovod s ze Šoumena krokodýla neodnese vůbec nic. Hodně mi to připomnělo červeného psa Clifforda, což byl podobný styl pohádky a jako celek byl úplně stejně na prd...20% ()

Galerie (80)

Zajímavosti (1)

  • Jméno chřestýše Malfoy, kterého ve filmu má Trudy (Lyric Hurd), je odkazem na knižní a filmovou sérii Harry Potter, kde se jeden z rodů jmenuje příjmením právě Malfoy. Zároveň had je symbolem koleje Zmijozel, kterou členové rodu Malfoy navštěvují. (sQelle)

Reklama

Reklama