VOD (1)

Manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s jediným cílem: zabít toho druhého, a skoncovat tak s manželstvím. Brzy jim ale začne hrozit ještě větší nebezpečí. (Netflix)

Trailer 2

Fr

„PRÁVĚ JSEM ODPÁLIL CHLÁPKOVI KOULE BROKOVNICÍ…“ … „JSEM NA TEBE PYŠNÝ!“ …“ ///    On chce zabít ji, vona zase jeho…, aby nakonec, díky třem uprchlejm vězňům… Hra na přechcávanou. Takový divadlo s několika postavama, ve kterým jde o život. Má to fajnový místa, ale určitě ne na dvě hodiny. Ze začátku je to celkem prdel, v závěrečný čtvrtině zase napínavý – i když se teda postavy chovaj píčovsky, jako ve špatnejch hororech. Ale i to má (asi) bejt ten černej humor.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Manželka mi zachránila prdel. (Ne, nešla místo tebe na tu operaci hemeroidů…) 2.) Jsem rád, když loď zanechává krvavou stopu. /// Thx za titule „K4rm4d0n“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  ** ()

agentmiky

Tvorbu Tommyho Wirkoly docela znám, takže jsem zhruba věděl, do čeho jdu. Norští filmaři již v minulosti mnohokrát ukázali, že černý humor jim je vlastní, a Cesta za smířením rozhodně není výjimkou. Hlavně musím pochválit herecké obsazení. Dvojka Rapace a Hennie zde totiž rozehrála neskutečně zábavnou podívanou, jejich repliky byly dost úderné, scénáristicky vybroušené do posledního detailu. První polovina se nese spíše v pomalejším tempu, ale ten sklep nastartoval doslova a do písmene inferno! Od tohoto momentu se připravte na krvavou lázeň. Potěšila mě samotná ústřední zápletka s vězni. Jejich setkání s hlavními hrdiny totiž do filmu vneslo čerstvou energii! K vyššímu hodnocení se nakonec nepřikloním, protože v úplném závěru mi přišlo, že autorům malinko docházel dech. I tak se ale jedná o parádní příspěvek do žánru krvavých černohumorných komedií. Za mě 7,5/10 ()

mzss1

[80%] Sakra, to byla ale šílenost! Ale docela zábavná. Tommy Wirkola u mě zabodoval především druhým dílem Dead Snow a hlavně 7 ŽIVOTŮ – tam jsem přímo jásal blahem. Zde aspoň natočil pořádně Rkový film, který si nebral servítky s žádnou morálkou. I to sem tam působí komicky, úchylně, retardovaně a ke konci nelogicky, ale o větší kritice tu nemůže být snad ani řeč. Záleží, jak se s tím divák srovná. Od začátku mě to začalo bavit, manželé se navzájem chtějí zabít a do toho se jim v chatce na půdě uhnízdí uprchlí trestanci (krvežíznivý vrazi a psychopati). Takže zajímavá kombinace. Jednotlivé krvavé a drsné scény jsou dobré. Dokonce se tu najdou i 2 totálně husté sekvence, při kterých jsem opravdu nechápal. No a poslední 20 – 25 min cca už je trochu přehnaných. Rozhodně zde nesmíme moc brát v potaz logiku. To, co vydrží smrtelně zraněné postavy je už trochu moc. Jde ale o to, aby se divák pobavil a nějak přijal tu zvrácenost, krev atd. Je pravda, že ten konec mohli trochu umírnit, potom by to bylo možná ještě o něco lepší. Nemůžu si jinak víc stěžovat, bylo to super. Noomi Rapace mě bavila jako vždy, stejně tak jako zbytek herců. Kéž by Wirkola brzy natočil něco podobného! ()

Kothy

Neskutečně bizarní norský film. Dva rozhádaní manželé se vydají na víkend na chatu, kde jsou odhodlaní jeden druhého zabít. Do cesty jim ale vleze skupinka uprchlých vězňů a vše nabere jiné obrátky. Jeden zvrat střídá druhý a vy nevíte, co se stane za chvíli. Je to dost brutální a místy přitažené za vlasy. Určitě se ale budete skvěle bavit. Noomi Rapace tu má dost dobrou roli. "Zasraný buznomobil!" :D ()

dO_od

// Láska má mnoho podob, tady na sebe například nasadila tu, ve které se lidi navzájem odstřelují brokovnicemi, zabodávají si nože do chodidel, prokopávají kolena, sekají si obličeje sekačkama na trávník nebo po sobě vrhají kýble s rybářskými návnadami. A to jsem podle mě ještě spoustu fajnových věcí vynechal. Je to šílené, zábavné, a překvapivě procítěné, takový ten severský mix, který asi nikdo jiný nedokáže líp než oni. A v tomhle filmu to do sebe zaklaplo obzvlášť krásně. 8/10 ()

• V scéne, keď Lars (Aksel Hennie) pláva za člnom, po vylezení na palubu zostane úplne suchý. (_marduk_)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v nórskom mestečku Harestua, neďaleko Osla. (MikaelSVK)