Reklama

Reklama

Cesta za smířením

Trailer 3

Obsahy(1)

Manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s jediným cílem: zabít toho druhého, a skoncovat tak s manželstvím. Brzy jim ale začne hrozit ještě větší nebezpečí. (Netflix)

Recenze (191)

POMO 

všechny recenze uživatele

Tommy Wirkola řeší manželské krize jinak než Woody Allen. Stejně zábavně a kreativně, ale hooodně jinak. Což mi připomělo, proč mám tak rád povedené filmy šikovných tvůrců, kteří svoji práci dělají s radostí a myslí to s námi diváky dobře. Cesta za smířením je norskou verzí amerických žánrovek, kde se všechno nečekaně zkomplikuje a teče červená. Silně černohumorná i vážná, groteskně brutální i se srdcem. Ne úplně originální námětem, ale neokoukaná postavami a jejich svetry. Přes počáteční jednoduchost nakonec i výživně sestříhaná a vyhrocená přesně tak, jak si spokojený divák žádá. Herecká parta eňo-ňůňo! ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Další bizarně zábavné vepřové hody vyhlášeného norského řezníka a stoprocentně účinná párová terapie zabijačkou. Servírují se zejména jelito, držková, koleno, rypák, masové kuličky a sekaná, s láskou připravované za pomocí kvalitních nástrojů tradičních skandinávských výrobců masozpracovatelské techniky – Husqarna, Stiga, Gränsfors a Fiskars. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl režiséra – Tommy Wirkola – tak jsem nepochyboval o tom, že tenhle film bude parádní. Krásný úlet o dvou, kteří jedou na chatu, aby se navzájem pozabíjeli a série neočekávaných absurdních situací jim nakonec vytvoří holý boj o přežití. Bavilo mě to hodně. Připomínalo mi to krásný slet absurdně zábavných scén po vzoru Soumraku mrtvých, který je u mě v rámci podobných filmů absolutním vrcholem. Jen mi k tomu chyběl údernější soundtrack. To bych pak navalil i tu pátou hvězdu a ani bych nemrknul. Noomi Rapace a Aksel Hennie nicméně výborní. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Dobře vypointovaná brutalitka. Nejvtipnější bylo popíchnutí na povinné scény s rasovou rozmanitostí v samém závěru. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„PRÁVĚ JSEM ODPÁLIL CHLÁPKOVI KOULE BROKOVNICÍ…“ … „JSEM NA TEBE PYŠNÝ!“ …“ ///    On chce zabít ji, vona zase jeho…, aby nakonec, díky třem uprchlejm vězňům… Hra na přechcávanou. Takový divadlo s několika postavama, ve kterým jde o život. Má to fajnový místa, ale určitě ne na dvě hodiny. Ze začátku je to celkem prdel, v závěrečný čtvrtině zase napínavý – i když se teda postavy chovaj píčovsky, jako ve špatnejch hororech. Ale i to má (asi) bejt ten černej humor.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Manželka mi zachránila prdel. (Ne, nešla místo tebe na tu operaci hemeroidů…) 2.) Jsem rád, když loď zanechává krvavou stopu. /// Thx za titule „K4rm4d0n“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  **  ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tommy Wirkola je šikula to už dávno víme a byť si tentokrát vybral komornější film než jeho předešlé kousky, tak funguje obstojně byť menší výtky mám. Je to tak trochu variace na Ruský Tak už konečně Chcípni Táto, ale spíš vyzněním, stylem a brutalitou než konceptem. Manželský pár vyrazí na chatu s úmyslem zabít toho druhého a to jim zkomplikuje nečekaná návštěva třech magorů. Rozjezd je pomalejší a humor funguje tak na půl ( je to takový adult humor, kde se probírají vážná témata s odlehčeným a černohumorným tónem), takže záleží na vkusu, já bych uvítal něco trochu jiného a rozhodně bych film zkrátil o cca 30 minut, ale když došlo na krájení chleba, tak je Wirkola sympaticky brutální, nešetří skvělými nápady a využívá skvěle všechny nástroje z okolí ( byť ústřelení palice brokovnici v přímém záběru radši utnul a rozmašírovaní hlavy sekačkou je opět jen tease .. ty Hajzle! ), ale budiž překousnu. Celkově tedy obstojné a zábavné, ale lehce jsem doufal, že budu o něco spokojenější. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 7/10. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Trochu pomalý rozjezd, ale pak je to jízda, hodně krve, hodně vtipných scén, prostě taková idylka na chatě. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pan a paní Smithsenovi potkávají (Not so much) Funny Games Norway. Tommy Cirkula Wirkola v jedné ze scén představí nástroje k budoucímu řezničení, ale postavy za celou dobu představit nedokázal. Anabáze Royovy nacistické stolice není zrovna výkvět humoru a po sérii zbytečně natahovaných scén bylo jen otázkou času, kdy vtipnost pojde na řídkost. Pokud to kvóty dovolí, český remake s plešatým Budařem, Kateřinou Hrachovcovou a Ondřejem Hejmou.. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Ten trotl architekt chtěl chatu natočit opačně. Povídám, že je lepší vidět slunko vycházet…“ - „než zapadat?“ - „Jo, protože ti to dává naději. To je problém celý tvý generace. Komplet. Nic vám není dost dobrý. Kurva, vám by prospěla válka! Všem do jednoho!“ Podobně očistnou partnerskou kúru doporučuje 9 z 10 vztahových poradců! Režisér mi naservíroval natolik drsnou podívanou s cynickým, černým humorem (přičemž postupně je tenhle film stále brutálnější, krvavější a na dějové zvraty bohatší), až jsem si místy s nadsázkou tak úplně nevystačil. A to je jeho jediný problém. Je zábavný, vynalézavý, ale Wirkola vůbec nezná míru a dost často ji překračuje. Pak člověk musí přijmout, že postavy jedou v nějakém „hero mode“ a vydrží „poněkud“ více („sekačka“ už byla vyloženě extrémní). Film mě ovšem nenechal dlouho pochybovat nad hodnocením, protože naštěstí přispěchal i s vtipným koncem, který mě v těch 4* utvrdil. „Cos to doprdele udělal?!“ - „No, tak…řeklas, že HO mám zastavit.“ - „Zastavit krvácení. Zastavit krvácení, Larsi!“ ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Láska má mnoho podob, tady na sebe například nasadila tu, ve které se lidi navzájem odstřelují brokovnicemi, zabodávají si nože do chodidel, prokopávají kolena, sekají si obličeje sekačkama na trávník nebo po sobě vrhají kýble s rybářskými návnadami. A to jsem podle mě ještě spoustu fajnových věcí vynechal. Je to šílené, zábavné, a překvapivě procítěné, takový ten severský mix, který asi nikdo jiný nedokáže líp než oni. A v tomhle filmu to do sebe zaklaplo obzvlášť krásně. 8/10 ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Cynická komedie, podvratná a po Wirkolovsku krvavá. Manželé se po letech nemohou vystát tak se navzájem pozvou na chatu s cílem jeden druhého navzájem zabít. Rapace je úžasně dvojaká a Hennieho transformace v průběhu závěrečné poloviny obdivuhodná. Vysvětlovací vracečky roztroušené po celém filmu nepůsobí jako laciné berličky, ale nesou v sobě velkou porci typického norského humoru. Závěr je dokonalým odrazem dnešní doby. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Bavil jsem se, ale během závěrečné půlhodiny, která všechno akorát zbytečně natahovala, mě to nějak přešlo. Kdyby se děj podařilo víc zhustit a film by pak byl o těch 30 minut kratší, byl bych určitě spokojenější. Tak či tak ale tahle krvárna za vidění stojí, ať už jste fanoušci Tommyho Wirkoly, Noomi Rapace nebo prostě tohoto  svérázného "tarantino-light" žánru. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Ukončit manželství se dá různě. Buď dvojice návrh podá písemně u okresního soudu nebo třeba vyrazí na chatu kdesi v divočině a vezme do ruky kladivo a pilu. Tommy Wirkola je filmový nadšenec, který si doma v Norsku plnil jeden snem za druhým. Pak se v něm probudily jisté ambice a za oceánem natočil solidní sci-fi 7 životů, kterému přesto nechyběla milá béčkovost. Ale taky naneštěstí chřadnoucí tempo. S tím má problémy i tentokrát, kdy se vrátil domů do Skandinávie a vsadil na další ulítlou látku. Kromě zmiňovaného tempa, s tím související natahování některých scén a krapet přepáleného finále ale celkově baví. Prostě se drží toho, co umí a ho baví. Násilné a vtipné koniny má holt v malíku. Znuděnému páru do cesty připravil množství absurdních situací, ze kterých se nakonec stane boj o přežití. Wirkola prostě do světa vypustil zábavný a vizuálně poutavý kus, u kterého si měl ale ve střižně aspoň 15 minut odpustit. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterém jsem se zamiloval do Noomi Rapace. A kdyby v něm bylo ještě trošku více krve a méně fekálií (fakt nechápu, proč je na sílu tlačit do skoro každé "cáklé komedie", a myslet si, kdovíjak to nebude svěží a vtipné?), šel bych s hodnocením klidně vejš! Každopádně mám po tom chuť začít se zajímat o norskej rock, soundtrack tu funguje znamenitě. [Netflix] ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Pamätáte sa na film: “Tak už konečne chcípni, táto”? A ľúbilo sa Vám to? Tak toto sa Vám bude ľúbiť ešte viac .. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Larsi, jak to jde?" „Dobře, tati. Právě jsem odpálil chlápkovi koule brokovnicí." „Jsem na tebe pyšný. Jsi pašák." Lisa a Lars jedou na víkend na chatu, aby si odpočinuli. Ve skutečnosti má každý z nich plán, jak druhého odstranit a užívat si z jeho životní pojistky. Jenže netuší, že cestu jim zkříží tři trestanci a budou se bát o život oba. Nože, pálky, kulečníkové koule v ponožce, sekačka na trávu (Braindead), motor motorového člunu, hrábě v hrudníku, broky v zadku. A další překvapení na sebe nedají dlouho čekat. Tedy nedají....klidně bych film o půl hodiny zkrátil, zejména první čtvrtina je civilně nudná k uzoufání, byť ji jako entrée chápu. Ale je fakt, že černohumorné potyčky jsou zábavné, krev stříká, kamera skvělá, hudba výborná a herecké výkony báječné. Ani se mi nechce věřit, že to všichni absolvovali bez ztráty kytičky. „Zastav ho!" ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Zas takový zázrak to není. Nejlepší je první třetina, kdy se propíchávají pouze pohledy. až zase posledních 15min tomu dalo šťávu. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[80%] Sakra, to byla ale šílenost! Ale docela zábavná. Tommy Wirkola u mě zabodoval především druhým dílem Dead Snow a hlavně 7 ŽIVOTŮ – tam jsem přímo jásal blahem. Zde aspoň natočil pořádně Rkový film, který si nebral servítky s žádnou morálkou. I to sem tam působí komicky, úchylně, retardovaně a ke konci nelogicky, ale o větší kritice tu nemůže být snad ani řeč. Záleží, jak se s tím divák srovná. Od začátku mě to začalo bavit, manželé se navzájem chtějí zabít a do toho se jim v chatce na půdě uhnízdí uprchlí trestanci (krvežíznivý vrazi a psychopati). Takže zajímavá kombinace. Jednotlivé krvavé a drsné scény jsou dobré. Dokonce se tu najdou i 2 totálně husté sekvence, při kterých jsem opravdu nechápal. No a poslední 20 – 25 min cca už je trochu přehnaných. Rozhodně zde nesmíme moc brát v potaz logiku. To, co vydrží smrtelně zraněné postavy je už trochu moc. Jde ale o to, aby se divák pobavil a nějak přijal tu zvrácenost, krev atd. Je pravda, že ten konec mohli trochu umírnit, potom by to bylo možná ještě o něco lepší. Nemůžu si jinak víc stěžovat, bylo to super. Noomi Rapace mě bavila jako vždy, stejně tak jako zbytek herců. Kéž by Wirkola brzy natočil něco podobného! ()

Reklama

Reklama