Reklama

Reklama

Tiché místo: První den

  • USA A Quiet Place: Day One (více)
Trailer 13

Obsahy(1)

Sam (držitelka Oscara Lupita Nyong'o) původně vyrazila do New Yorku na jednodenní výlet. Protože někteří lidé mají nehoráznou smůlu, vybrala si den, kdy přiletěli. Obřímu hmyzu podobní mimozemšťané okamžitě začali dávat lidem najevo, že je jen otázkou času, kdy přestanou být pány tvorstva. Ti, kterým se podaří přežít první vlnu útoků, zjišťují, že jedinou ochranou proti vetřelcům je zůstat naprosto potichu. To se snadno řekne, ale těžko realizuje, obzvlášť v nejhlučnějším městě na Zemi. New York se rázem mění v obří past, ze které se všichni snaží co nejrychleji a nejtišeji uniknout. Sam prchá společně s Ericem (Joseph Quinn), cizím chlapem, na něhož náhodou narazila ve snaze někam se schovat. Ve dvou se to sice lépe táhne, na druhou stranu ale exponenciálně vzrůstá hrozba, že vám unikne nějaké slovo, do něčeho vrazíte, něčím zachrastíte… A oni čekají. (Cinemart)

(více)

Videa (18)

Trailer 13

Recenze (97)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Nepatrím medzi skalných fanúšikov tejto série, ale predsa len uznávam, že svoje kvality má, prvý diel sa mi aj dosť páčil a priniesol toho dostatok zaujímavého, nielen prácu so zvukom, ale aj samotné monštrá. Ale na toto pokračovanie som sa veľmi tešil, mám veľmi rád tieto apokalyptické úvody, kedy dôjde k prvému stretu s novou hrozbou, všetka tá panika, skaza, obrovské straty a nasadenie armády, pričom o tomto mal byť celý film, no tvorcovia to nečakane celé zahodili a pokazili. Takýto úvod trvá len chvíľu a je okamžite strihnutý a pokračuje v komornom duchu predchádzajúcich filmov, len v mestskom prostredí. Skutočne ešte aj ten katastrofický úvod predchádzajúceho dielu bol v tomto omnoho kvalitnejšie zvládnutý, čo ma teda ani nenapadlo. V celom filme je jedna davová scéna, vzhľadom na výber miesta minimum obetí, v takomto meste by boli celé ulice posiate telami, tu vôbec nič a ani o armádu tu vôbec nie je. V celom filme nepadne ani jediný výstrel. Takže čo sa týka potenciálu témy, obrovské sklamanie. Ale aby som len nekritizoval, pozerať sa na to dá, hlavná hrdinka si ma získala, bol to zaujímavý výber takéhoto typu postavy a až na pár momentov to vôbec nenudí. Ale tých akčne hororových scén záujmú tak dve, tri, viac určite nie. Film sa nanešťastie nemôže oprieť ani o postavy, ako som spomínal, hlavná hrdinka ma bavila, ale okrem nej už záujme len Djimon Hounson, ktorý má len pár minút. A Joseph Quinn nestojí za nič. To bola zle napísaná postava. A technicky je to štandard tejto série, takže formálne stránky sú v poriadku a dokonca aj tá melodramatická rovina celom funguje, ale čakal som lepšiu hororovú atmosféru. Takže nie je to zlý film, prakticky na rovnakej úrovni ako dvojka, ale ja som sa tešil na veľkolepý začiatok konca a ten som vôbec nedostal, nechápem, prečo to tvorcovia takto zahodili. Takto ma to znovu už neláka. 60% ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Režisér Michael Sarnoski natočil snímek o eutanázii, který se nese v duchu snah o splnění posledních několika málo přání hlavní protagonistky. Tento příběh je zasazen do prvního dne přistání mimozemšťanů, známých z prvního dílu Tichého místa, do rušného New Yorku. Absurdita spojení vážného tématu s přistáním marťanů na Zemi bohužel na plátně absolutně nefunguje a působí spíše parodicky. Velkým negativem Prvního dne je oproštění se od funkčního paralelního vyprávění příběhu z pohledu více postav, což byla jakási ochranná známka tohoto univerza. Z toho důvodu je Tiché místo: První den sterilní, nudnou podívanou bez výraznějšího napětí a akce. Takové znásilnění za bílého dne si velmi kvalitně rozjetá Krasinskiho značka opravdu nezasloužila, a Lupita Nyong'o už tuplem ne. Dvě hvězdy. 😕 ()

Reklama

Lencha 

všechny recenze uživatele

Za mě to byl úplně zbytečný film. Čekala jsem hodně a nedostala jsem téměř nic. Proč tenhle film vznikl, když nevysvětlil absolutně nic? Odněkud přiletěli. A pak začal masakr. To už tu bylo. A mnohem poutavěji zpracované. Postavy mi byly úplně ukradené, takže mi bylo jedno, jestli přežijí, dají si pizzu nebo budou zabity. Bohužel. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Do tretice to isté. Čo mne osobne neprekáža, pretože som fanúšik tejto série a ten koncept "musíme byť potichu" na mňa stále funguje, akurát Day One sa už možno až príliš opakuje a napriek veľkým prísľubom ide vo všetkom tak na pol plynu. Samotný "Day One" je pomerne nevyužitý a zo začiatku invázie tu vidíme minimum a film sa rýchlo presúva skôr do režimu komornejšej drámy ako predošlé filmy. Má však zaujímavý nápad s umierajúcou hlavnou hrdinku - skvelá Lupita Nyong'o (to nie je spoiler, keďže divák sa to dozvie v prvej sekunde filmu), ale ten prakticky rozpracováva úplne očakávaným smerom - v úvode ho načrtne, až sa dopracuje k absolútne predvídateľnému melodramatickému vyústeniu, ktoré vie každý odhadnúť asi po minúte filmu. Medzitým ponúkne v rámci série pár štandardných naháňačiek s monštrami, u ktorých sa variuje do nekonečna ten istý koncept - niekam ideme, do niečo zakopneme, zaútočia mimozemšťania - ale fakticky neprináša ani minimum ničohé nového, iného. Osobne mi to síce nevadí, ale tam kde John Krasiniski dokázal v predošlých dvoch filmoch ešte tažiť s neopozeraného námetu, tu Michael Sarnoski ponúka doslovné more of the absolutely same. Očakávania tu boli rozhodne vyššie. Vo výsledku tak typický prírastok do Quiet Place konceptu, ktorý nerobí nič zle, ale zároveň je najslabším dielom a ďalší (vraj finálny) počin by už skutočne potreboval robiť čokoľvek aspoň trochu inak. CELKOVO: 6/10 ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele

Je to hezky natočené a herecky super. Ale ono je to vlastně ve výsledku zbytečný film. Po předchozích dílech by člověk čekal více příklon k akci a nebo k nějakému bližšímu prozkoumání daných monster. Ano oceňuji, že každý díl nám prozradí jednu novou informaci (první díl nás seznámil, že jsou slepí a reagují na zvuky a že díky tečící vodě/dešti vás neslyší, ve druhém dílu jsme se dozvěděli, že neumějí plavat). V tomto novém dílu jsme se také něco nového dozvěděli. Ale jinak je to slabší odvar oproti prvním dvou dílům. Atmosféru to umí pořád vyvolat skvěle a jakmile jsou monstra na scéně fungují pořád výborně. CGI je dobře zpracovaný jako v každém dílu a zvukově je to opět dobře zpracovaný. Oceňuji emoce v závěru a motivaci hlavní dvojice. Líbilo se mi to. Je to ve výsledku promarněná šance a raději měl John Krasinski natočit regulérní třetí díl (na který by mělo pořád dojít), takhle se jedná o sice fajn film, ale když si divák uvědomí, že existují ty dva předchozí díly, tak tento prohrává na plné čáře. Kdyby tohle byl první díl série je to mnohem lepší a divák by to vnímal líp. Škoda. P.S. Tu kočku chci :-D. 5,5/10 ()

Galerie (44)

Zajímavosti (5)

  • Vedení společnosti Paramount chtělo, aby byl Frodo vytvořen počítačem, ale Sarnoskiho naléhání na skutečnou kočku změnilo jejich názor. (Homerking)
  • Natáčení probíhalo od 6. února do 11. dubna 2023 v Londýně, ačkoli se film odehrává v New Yorku. (Homerking)

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

06.05.2024

Vzniklo už dost filmů o Robinu Hoodovi? Jak se zdá, tak ne. Tento by mohl však poměrně vybočovat z řady. Chystaný snímek The Death of Robin Hood by se totiž měl vracet ke známé legendě o králi… (více)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Reklama

Reklama