Reklama

Reklama

Podle vlastního scénáře natočila hollywoodská hvězda MICKEY ROURKE nejosobnější film své kariéry. Při jeho natáčení došel až na pokraj sebezničení, neboť sám vstupoval do ringu bez dabléra. Profesionální boxer Johnny Walker (MICKEY ROURKE – 9 A ½ TÝDNE, SMYSLNÁ ORCHIDEJ, SIN CITY) má již svá úspěšná léta v ringu za sebou, a tak se drží více skleničky než boxerských rukavic. Pár dolarů, utržených za zápas, jsou příliš velkou daní za zdraví, které se díky četným úderům do hlavy zhoršuje. Navíc se Walker setkává s náladovou Ruby, majitelkou neprosperující manéže s poníky. Přestože každé další zranění hlavy může být pro Johnnyho smrtelné, vstupuje znovu do ringu, aby vydělanými penězi odvrátil krach Rubyina podniku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Já prostě nemůžu jinak ... Rourke je úžasnej a film není ani tak o boxu, jako romantickej slaďák, proti kterýmu jsou třeba i dnešní korejský TOP slaďáky "čajíček" ... Fakt paráda, i když vykrádá maličko Rockyho ... Rourkův hereckej výkon potulnýho boxera "pakoše" je ještě o level výš než ten Stallonův ... člověk mu to fakt věří, že ten člověk takovej je ... ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Takový nenápadný předskok k Wrestlerovi. Tenhle film dělí zhruba patnáct let a patnáct Rourkových kilo, jinak maličko podobný děj a pak hlavně hlavní hrdina. Mickey se touhle rolí boxera se srdcem na dlani jen rozcvičival a těch několik let zpátky mu to už konečně vyšlo. S lepší rolí i lepším filmem, i když tomuhle k němu chybí nanejvýš jedna malá hvězda. A to rozhodně není moc. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Filmů o boxerech je pomalu víc než blbců na týhle databázi, ale jen dva z nich hrajou nejvyšší ligu. Prvním z nich jsou Pěsti ve tmě a druhý je tady Homeboy, ano jistě zápletka poměrně banální, děj nějaký to dramatično tayk nepobral, ale několik věcí mně v tomhle filmu fakt sestřelilo. Předně asi nejněžnější, nejednodušší a nejupřimnější vyjádření z úst poměrně drsnýho a jednoduchýho Johnyho, když se s Christhopherem baví o Ritě "Chci jen, aby mě pohladila a měla ráda" a pak ten chlapský pohled co Mickey s Chrisem na sebe dali, tak to považuju za jeden z nejromantičtějších okamžiků co jsem kdy ve filmu viděl. No a konec ten mně úplně rozbil, protože, ať už je příběh jakej chce, tak když udělá chlap pro ženskou, to co tady nakonci udělal Johnny pro Ritu, "jen" proto aby jí splnil její sen, tak je u mě král všech frajerů a všechno ostatní jde stranou. Když bych tenhle film svlíknul z kůže, viděl bych upřimnou, romantickou duši. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nemusíte znát odrůdy jablek a semitské národy, když máte srdce na dlani, aneb prostoduchý druhořadý boxer jako životem otloukaný loser, který za trochu lásky šel by otok mozku kraj.. Klasické téma, při kterém se Rourke vypsal a vyhrál ze svých životních zkušeností, nicméně vložená upřímnost umírá na vlastní neumění přenést se na papír (nefunkční postavy, klišovitá koncepce) a Seresinovu režisérskou bezradnost. Chtěl bych vidět souboj Johnny Walker vs. Rocky Balboa v AZ-kvízu. Jasná remíza.. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

[:Poťouchlé sudičky přichystaly Mickeymu do kolébky boxerské rukavice a také notnou zabejčenost, až s bezhlavostí se vrhat vypracovanou hrudí a přesnými údery zjevivším se překážkám.] I když tady jeho bojovnost krapet pokulhává.. Johnny Walker ve větší míře rány přijímá, než rozdává a pověstný sexappel, jímž pouhým pohybem těla, spíš než vyřčenými slovy směřuje chtivé dámy do fáze lechtivých představ se zde, kamsi vytrácí. Jenže i když si odepřel okouzlovat něžné pohlaví svými znalostmi(což mu „vlezlý kámoš Wesley“ vrchovatě vynahrazuje).., získává si Ruby skrytou něhou a touhou po laskajícím objetí. :-) …A zrodil se bojovník, který má našlápnuto na namakanější Wrestler. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Mickey Rourke vycházel při psaní scénáře ze svých zkušeností s boxem. Jeho kariéra byla trnitá, a tak většinu času pil alkohol. O návrat do ringu se pokusil znovu v 90. letech, ale ani to se mu nezdařilo a tak se nadobro vrátil k filmu. (Rodriguez)
  • Herečka Debra Feuer, ktorá vo filme stvárnila objekt lásky hlavného hrdinu, bola v tom čase skutočnou manželkou Mickeyho Rourkea. (Mordenroth)

Reklama

Reklama