To All a Good Night

Sandy Cobe, Jay Rasumny

Scénografie:

Joseph T. Garrity
  • peter12

Jaj toto bolo slabučké. Nielenže originalita vobec žiadna, ale ešte aj vrah je oblečený v kostýme Santa Clausa, a to už vážne nebolo originálne. Vraždy boli všedné, bez zaujatia a aj viaceré sa odohrávali mimo záber. Celé spracovanie sa nieslo v nudnej a nezáživnej rovine a najviac ma mrzelo to, že sa ani nesnažil byť niečo viac. A logiky tiež veľa nepobral. Ukončím to: Príbeh nulový, bodycount tu je silnejší, ale efekt vražd je mizerný, scenár je bezduchý, herci toporný a Santa kat je trápny. Jediné čo je schopné, že nieje predvídateľný. Ja slasher a to hlavne z 80 rokov vyhľadávam, ale tento má nechytil.(29.4.2015)

Ranný whodunit slasher, ktorému po technickej stránke možno sotva niečo vytknúť. Totožnosť a pohnútky vraha, zaodetého do kostýmu Santa Clausa sú odhalené až na konci, vyskytuje sa tu dostatočná nádielka gore či nahoty a vianočné obdobie, do ktorého je táto vyvražďovačka situovaná pridáva príbehu na atraktivite. Napriek faktu, že subžánrové pravidlá a atribúty tu boli dodržané takmer ukážkovo sa To All a Good Night bohužiaľ nevyhla hluchým miestam, občas takpovediac stráca iskru a ako celok nefunguje až tak efektívne, ako by pri trochu inom prístupe mohla.(6.1.2018)

• Campbell

Tak nakonec vykopávka kterou nemělo moc cenu shánět. Tenhle film je šíleně nudnej. Za prvé film má parádní cover(u kterýho jsem si myslel že půjde o nějakej sci-fi film), a za druhé trailer vypdal taky dost slibně. Ale nakonec když jsem film dokoukal jsem měl co dělal nebýt nasranej. Ve filmu se děsně dlouho nic neděje. A vražd je celkově málo, a nejsou nijak vynalézavé ani zajímavé. Vrah chodí v Clausovým obleku takže originalita nulová. Dokonce i atmosféra hotelu a vánoc nemá moc cenu komentovat. Nuda na kterou jsem se těšil abych se po chvíli nudil.(21.12.2013)

• beso74

Slasher z roku 1980, z roku, keď sa po úspechu Halloweenu roztrhlo vrece s týmto subžánrom. Jeden z prvých, ktorý zameral svoju pozornosť na Vianoce i študentov na internáte. V tomto čase sa síce pravidlá žánru ešte len formovali, ale už je tu vrah v maske s neznámou identitou, stará spáchaná nepomstená krivda i ostré vražedné nástroje, navyše ako bonus sprcha zo Psycha, skrývanie sa pod posteľ a jačenie ako pri pominutí zmyslov. A aby som nezabudol, postavy majú záľubu v obchádzaní logiky, popieraní fyzikálnych zákonov, sú nadržané ako stepné kozy a väčšinou čakajú na naplnenia svojho osudu ako ovce vedené na porážku. Rušivo tu navyše pôsobia scény točené v exteriéroch cez deň pri filtroch a vydávané za nočné. S nocou sa to totiž nedá zameniť ani pri najväčšom zatemnení mysle. Tento neoriginálny film sa stal debutom vcelku roztomilej Jennifer Runyon, pra-netere slávneho Rogera Cormana,(3.5.2015)

Solídny vianočný horor, taký béčkový kríženec Black Christmas a Friday the 13th. Zopár študentiek si cez sviatky pozve na internát chlapíkov a chcú si užívať, no radovánky im naruší niekto, kto ich začne postupne zabíjať. Film má kolísajúcu atmosféru a miestami zbytočne viazne, ale všetko ostatné v rámci 80´s slasherov funguje, takže kto ich má rád, ani tu by sa moc sťažovať nemal.(4.1.2011)

• - Film bol natočený za 10 dní. (beso74)