Premiérový díl prvního českého seriálu o obdivuhodné profesi vojenských lékařů. Speciální vojenské jednotky zachraňují civilisty, ohrožené skupinou teroristů. O zraněné se starají mladí vojenští zdravotníci, někteří z nich jsou možná ale až příliš agilní. Jak dramatická situace dopadne? Rovnýma nohama vstupujeme do zahájení speciálního armádního projektu 1. MISE, jehož cílem je vybrat nejlepší vojenské zdravotníky pro mezinárodní oddíl rychlé reakce. Zázemí 1. MISI poskytuje nemocnice v Rubavě, která se stala nemocnicí vojenskou, ale nadále zajišťuje i zdravotní péči pro okolní okresy. Poznáváme dvanáct účastníků kurzu, kteří mezi sebou budou soupeřit o čtyři místa v prestižní jednotce. Celému dění dominují dva primáři, internista plukovník Hofman a doktor Hofbauer. Je jasné, že budeme svědky jejich profesního i osobního souboje. (TV Prima)

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První díl novinky z vojenského prostředí od Tv Prima a koukám vojáci, tanky, samopaly a koukám, koukám a vidím po pěti minutách Modrý kód. Jako fór dobrý , jako žhavá podzimní hitovka hlavního vysílacího času mizérie. Neutíkám od Netflixu, abych se durdil u českých televizí a pak teatrálně sázel odpad, že tam nenacházím quality tv, ale tohle je regulerně šílený i mezi svými soukmenovci podobné tvorby. Dám jednu hvězdu za dvě věci: 1) já se bavil nad tím jak je to nechtěně trapný, ( jako proč tam furt ti vojáci řvali ? to nebyla jednotka mediků ale jednotka nedoslýchavých ) nevěrohodné, směšné 2) Beáta Hrnčiříková - další z ostravského divadla Mír, díky jejíchž streamům byla vystřelena před kameru až do Prahy ( Rubavy ) ()

Big Bear

Quilty pleasure sit-com! :-). Nic jiného mne jako lepší přirovnání nenapadá. Když jsem viděl upoutávky, přiznávám, že jsem byl zvědavý. Tušil jsem kupu srandy a nespletl jsem se. Prima nenatočila nic jiného než Zelený kód. Do nového seroše vytahala z modrého kódu pár herců, dala jim jiné role a do kulis špitálu Rubava nacpala partu vojenských lékařů. Konečně si někdo všiml, že je Honzovi Dolanskému 43 a že ho neustále obsazovat do rolí teenagerů či zastydlých třicátníků do nekonečna nepůjde. Bohužel tohle je zase extrém z druhé strany. Hraje tu drsného plukovníky přičemž to drsného míním rádoby, protože to navíc místy dost dře. K tomu je vojenskej doktor, takže je mi ho fakt líto když ho vidím drmolit ty složité lékařské názvy zákroků a navržených léčebných postupů o nichž ví asi tolik co já o motoru bévépéčka. Sekunduje  mu další tavárišč palkovník tentokráte psycholog Řezníček. Ten je o pár jar starší a přesto tu hraje chrabrého a samozřejmě taky drsného vojáka. Skupina absolventů jsou pro mne nové tváře, ale pár slečen je velmi pohledných (doufám, že kudrdlinkatá Lucka Ducháčková v kurzu obstojí!)   a tak kdo má rád pěkné holky v maskáčích, přijde si na své. Herectví omladiny je takové spíše rozpačité. Protipólem zeleným gumám je Marek Němec. Jedná se o velmi kvalitního herce (a dalo by se už říci i zkušeného doktora .-) ) u nějž je mi záhadou proč přebývá v těchto hrůzách. Nicméně je to on kdo docela baví a jeho narážky na Dolanského jsou leckdy fakt vtipné. Původně jsem si to pustil jen abych prosondoval nový seroš, to armádní prostředí je přeci jen v našich vodách nemocnic a ordinací v zahradách růžových barev něco jiného. A už jen upoutávka s uvodní písní při níž u zpěvu Noida Bárty musel Kryl bušit na rakev nabízela hromadu nechtěné zábavnosti. Nebudu napínat , viděl jsem první díl a nadchlo mne to natolik, ža mám za sebou i trojku. Neskutečná bžunda. Z lékařského hlediska je to naprosto mimo (např scéna kde psycholog vyšetřuje jednoho ze zasažených vojáků bojovým plynem neznámého původu) a z hlediska AČR už úplně :-). Konec konců sama armáda vydala prohlášení krátké a stručné jak jen to vojáci umí ,, že tohle s AČR nemá nic společného a rozhodně se k tomu nehlásí" :-). A já se těším na čtvrtý díl, to zas bude srandy kopec. Výhodou je, že s každým dílem vypadne jeden z frekventantů, takže by z toho nemusel být nekonečný seriál. Za tu zábavu dávám za jednu hlemu s červeným křížem! * ()

honajz

Tvl, takhle se fakt chovat vojenští záchranáři, tak už snad ani žádné vojáky nemáme, jsou na krchově zakopáni... Fajn, že tu hraje Ivuška, teda Leichtová, ale zas tak moc k hraní toho tady nemá, navíc furt hraje tu Ivušku, ne maminu. A přetáhnout sem cross-overem postavu z jiného seriálu (Modrý kód), wow, dokonalé. ()

bobstock odpad!

Já fakt nevim jestli mají tvůrci a herci nějakou zodpovědnost a sebereflexi k televizní tvorbě a samotnému divákovi?? Neskutečná prázdná a umělá sračka, na kterou lákal dramatický trailer jakožto nadupaný akční seriál z vojensko-lékařského prostředí. Podvod jak hrom, veledílo se řadí mezi klasické zadýchané a unylé nemocnice, ulice, růžovky pro lidi, kterým je žehlení doživotním utrpením s rozbitým ovladačem sepnutým na príma tv... hláška JEN SILNÍ PŘEŽIJÍ tady sedí doslova :D ()

bourec

První, ale také poslední díl, který uvidím. Tušil sem to, že to bude v podání Primy klon Sestřiček a Modrýho kódu. Papundeklový kulisy, chvílema jak nějaká studiová reality show, a jinak nic. Jedinou změnou jsou scény s výcvikem vojenskejch doktorů-spacialistů. A to je málo. Ta Prima je slušně zoufalá. 20%. ()

• Předpremiéru sledovalo 889 tisíc diváků (15+). Byl to nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00 v této divácké kategorii. (rublik05)