Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

Komedie
Polsko, 1978, 99 min

Jan Laskowski

Jerzy Derfel

Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym, Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek, Marek Bargiełowski, Damian Damięcki, Janusz Gajos, (více)

Martin741

Polsko je niekedy dost podivinska krajina - Poliaci su mentalitou uplne inde ako Cesi, Slovaci a cechoslovaci, a to sa na filme plne podpisuje. Ono je to aj dobre, kazdy narod ma mat svoju mentalitu. Vyborne su zobrazene polske komunisticke realie z konca 70. rokov, perfektne dialogy a Bareja /Maskot 1981/ je u mna este lepsi reziser nez vseobecne precenovany Krysztof Kieslowski. 77 % ()

Bernhardiner

Co mi uděláš, až mě chytíš... Poláci i Polky mají zvláštní vkus. Podvádět svou blonďatou fenu domácí s jakousi mladou unylou jezevčicí (avšak s dobrým rodokmenem) může jen zazobaný ředitel podniku a dobrý člen polské komunistické strany. Stejně tak jen v Polsku se může podváděná blonďatá a řádně zajištěná fena spustit s čokliskem, které se svou vizáží, rychlostí i inteligencí může směle měřit se psem poručíka Columba. Nu což, každý národ je nějaký. Dost odvážným způsobem kritizovat politické i společenské poměry bylo na konci 70. let v Polsku již možné, a tak vznikaly filmy, jako je tento (Barejovi to prošlo vícekrát). Korupce všudepřítomná, efektivita výroby v lepším případě neznámá, nahraditelnost nepohodlných funkcionářů okamžitá... zkrátka: pravda je krutá, avšak v tomhle filmu se jí můžeme zasmát. 80% ()