Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

DannyBurino

Na to že jsem slyšel že tenhle film je zvrácená, temná komedie, tak zvrácenost tam moc nebyla a komedie je trochu přehnaný výraz ( Beetlegeuse byl nejvtipnější část filmu ). Škoda že tam Beetlegeuse moc nebyl ( byl tam asi 20 minut ) jinak film je to pěkný, příjemně koukatelný a ta úvodní znělka je fakt pěkná. ()

Mikithemage

Nejde se divit, že studio si jako název filmu vymohlo právě Beetlejuice. Michael keaton přivedl tuhle postavu k životu, jako se mu to nepodařilo s žádnou jinou. Ačkoliv film, který Tima Burtona představil širšímu publiku částečně naznačuje režisérovu temnou, neotřelou snahu v kombinování fantaskních a méně fantaskních světů, jen těžko byste hledali stejné temno i v myšlence filmu. Vizuálně sice tahle hororově komediální komedie ladí na tu správnou vlnu, ale nic za tímhle obalem, krom malého náznaku proplétání dětského snového světa a dospělého reálného světa, nenapovídá větší idee filmu, která by se nesla v tomtýž duchu. A to je na film, který se se samotnou myšlenkou proplétání světů zaobírá, značně málo! World-building je bohužel dost rozpačitý a scénář nedbá na mnohá pravidla světa mrtvých, která si sám vytvořil - a tím film sám sebe zrazuje. Ale i přes moje výhrady ke kombinování jiných světů, tak kombinování animace a hraného filmu je rozhodně nejsilnější stránkou Burtonova mainstreamovějšího (jestli to slovo jde ve spojitosti s ním vůbec použít) debutu. ()

ungrova_m

Filmy od Burtona které jsem viděla mám ráda,ale tohle mi vůbec nesedlo.Nuda,nuda a ještě jednou nuda.Nebavilo mi to,nepřišlo mi to vtipný,nelíbilo se mi to.Maximálně u jedný scény jsem se zasmála a to až v posledních 10 minutách.Pro mě ztráta času tenhle film.Jedna hvězda a to ještě s hodně přizavřenýma očima. ()

Holly_Molly

Tohle už dneska bez nostalgie oslnit moc nedokáže..Celkem průměrnej Burton a (subjektivně) na to, že ho má film přímo v názvu, je Beetlejuice dost nezajímavej a taková O'Hara nebo Ryder hráli mnohem zajímavější postavy než je on.. ()

honza1

Beetlejuice mám rád, už jako malý jsem měl tento film rád, ale teď se mi líbí ještě víc. Výborný styl Tima Burtona nabízí ve filmu některé opravdu nezapomenutelné okamžiky a Michael Keaton jako Beetlejuice je opravdu výborný ()

weetya

Hodně bláznivá, ale hodně dobrá komedie. Skvělá hudba, včetně obou karibských roztančených melodií. Škoda jen že efekty jsou na úrovni filmů jako Adéla ještě nevečeřela. Michael Keaton je jako Beetlejuice odporný a legrační zároveň, svou rolí připomíná tradiční výstupy Jima Carreyho. Kdybych měl Batmana vidět až po tomhle filmu, docela bych se ho děsil :-) ()

Marcey199

Tahle pošahanost od Burtona mě narozdíl od novější tvorby tak moc nebere. Nemá podle mě ty potřebné grády. Ale burtonština je na tom znát, to rozhodně.:) ()

Katzi

Super ujetej film - můj první Burton a hned od prvního shlédnutí mezi mými oblíbenými ... Skvělé zpracování, super masky a vezmu-li v úvahu dobu vzniku - skvělé triky ... Třikrát za sebou Beetlejuice nevyslovím ani dnes :-D a Michael Keaton - naprosto fantastický výkon! ()

Vevy

Poprvé jsem film viděla jako puberťák a od té doby už asi padesátkrátusumkrát a furt se u toho královsky bavím. I já se budu opakovat když vyzdvihnu výkon Michaela Keatona, ale já prostě musím. Je to film mé puberty a prostě mě baví! jdu se na něj podívat na popadesáté deváté :-) ()

teodor81

Kdo přišel na chuť extravagantnímu podivínovi Timu Burtonovi a jeho bujnou fantazií protkaným výtvorům, určitě si nenechal ujít i tento film. Téměr celý se totiž vymyká skutečné realitě a těží hlavně z duchařské tematiky a posmrtného života, kde je možné úplně všechno. Do tohoto prostředí se i výborně hodí potrhlá ulítlá (a ještě živá) rodinka, která se nastěhuje do domu po zesnulých. Na svou dobu jsou filmové triky přiměřené a toto dílko je skutečně originálním počinem. Zařadil bych ho nejspíš do kategorie klubových filmů. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019