Vražedné alibi

Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama / Krimi / Akční

USA, 1995, 98 min

• xenopus

Sean Connery se snaží (i když mi stejně přijde už trochu starý na tatíka desetileté S. Johansson), Laurence Fishburne se snaží, Ed Harris se velmi snaží, ale zase to jako celek moc nefunguje... Vynechme několik drobných iracionalit v námětu, které jsou zřejmé i většině "neprávníků", scénář je vcelku slušně zpracovaný, film utíká a má docela spád, ale prostě nikdo ničím nijak nevyčuhuje z průměru... V momentě, kdy pan Armstrong "vyřeší případ", je divák konfrontován s jinými fakty celého případu, které mohou spoustu lidí příjemně překvapit - i mě, podobné dějové zvraty mám rád. Ale jinak mi tenhle film vyšuměl z hlavy podobně rychle, jako utekla hodina a půl co jsem ho sledoval. Silnější 2*.(17.7.2012)

Arne Glimcher mi tím hrozným koncem posral celý zážitek z filmu. Vím, snažil se držet knižní předlohy, ale proboha to nešlo natočit „LÉPE?“ Jinak si moc stěžovat nemůžu. Sean Connery podal solidní výkon, Laurence Fishburne v roli drsného poldy co nemá rád svou rasu, neměl chybu a Ed Harris jakbysmet. Malou Scarlett Johansson jsem v tom filmu taky nepoznal až podle titulků. Napětí a houstnoucí atmosféra hrají největší prim především v první polovině filmu, ke konci to však začalo skřípat.(25.11.2014)

Průměrné drama se Seanem Connerym, Laurencem Fishburnem a Edem Harrisem. Sean Connery jako právník bojuje proti trestu smrti u jednoho mladého chlapce odsouzeného za brutální vraždu. Pomocí "šílence" Eda Harrise se mu podaří najít dostatek důkazů pro osvobození. Tam kde jiné filmy konči, zde teprve vše začíná...(3.2.2004)

V žádném případě se nejedná o špatný film, to chraň bůh, ale s takovouhle hereckou enklávou šlo přece jenom vytěžit víc. Just Couse se rozjíždí jako klasické soudní drama s rasistickým námětem, ale v druhé polovině dochází k pár dějovým zvratům, které film mění. Úmyslně nepíšu vylepšují, jelikož právě přehnaný a zbytečně akční konec snímek spíše degradují. Pokud jde o hereckou stránku, pak Connery není nikterak výrazný a něco není v pořádku mezi ním a jeho (filmovou) ženou. Dost pravděpodobně jde o věkový rozdíl, díky čemuž jejich vztah není důvěryhodný. Kdo ale stojí za pochvalu, to je opět a vždy dokonalý Ed Harris.(27.3.2006)

Príjemne jemná kriminálka z pohľadu teoretického právnika, ktorý sa pomaly ale isto zamiešava do hry, ktorú nemôže ustáť. Určite ? No nebol by to nejaký ten thriler, aby tieto otázky nenastolil. Zodpovie ich ale značne úderne, s dobrým twistom, no už menej možno ukočírovanej réžie. Južanské napätie zdegenerovanej generácie amíkov je zákonité, herci nevinný a démonický zároveň. Harrisa som sa bál, Underwooda neodhadol, Fishburnea nenávidel a Conneryho miloval. Staré hriechy, námatkovo naznačené by v údernejšej réžii dopadli pamätnejšie, no nečistota zachraňovala situáciu. Nech žije americký súdny systém. žartujem. (videné 21.11.2019, AMCarchív)(23.11.2019)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)