Vražedné alibi

Vražedné alibi

Mysteriózní / Thriller / Drama / Krimi / Akční

USA, 1995, 98 min

• xenopus

Sean Connery se snaží (i když mi stejně přijde už trochu starý na tatíka desetileté S. Johansson), Laurence Fishburne se snaží, Ed Harris se velmi snaží, ale zase to jako celek moc nefunguje... Vynechme několik drobných iracionalit v námětu, které jsou zřejmé i většině "neprávníků", scénář je vcelku slušně zpracovaný, film utíká a má docela spád, ale prostě nikdo ničím nijak nevyčuhuje z průměru... V momentě, kdy pan Armstrong "vyřeší případ", je divák konfrontován s jinými fakty celého případu, které mohou spoustu lidí příjemně překvapit - i mě, podobné dějové zvraty mám rád. Ale jinak mi tenhle film vyšuměl z hlavy podobně rychle, jako utekla hodina a půl co jsem ho sledoval. Silnější 2*.(17.7.2012)

Velmi slušné béčkové drama, kde Sean Connery obhajuje vraha, který se ho nakonci bude snažit zabít i s jeho rodinou. Průběh filmu nepůsobí na diváka nikterak zajímavě, řekl bych průměrně. Začátek filmu je dosti napínavý, říkal jsem si, pokud se udrží tempo, bude to excelentní film.......... Ovšem od druhé půlky začne děj postupně uvadat až k samému závěru, kde divák přestane mít vůbec strach o hlavní hrdiny, kterým jde o život. Jistě trochu škoda, ale jinak oceńuji zajímavý nápad režiséra, skvělé herecké obsazení a nechci opomenout výborné výkony herců ***(8.2.2012)

„Na večeru som doma.“ Zopár vecí tomuto hlúpemu filmu nezabudnem: dusnú atmosféru nebezpečných močiarov, pachuť desivého dávneho zločinu a Eda Harrisa v kópii Hannibala Lectera. Bohužiaľ, je tu tiež obskúrne kastrovacie finále a smiešne prekombinovaný scenár s čudnými hereckými výkonmi (vrátane takého frajera, akým je Laurence Fishburne ako "černoch nenávidiaci černochov"). Raz darmo, starnúci Sean Connery si ako producent nenabalil vrecká, pretože príliš kafral do roboty režisérovi (čo sa mu nevyplatilo už párkrát predtým i potom - LIGA VÝNIMOČNÝCH).(26.10.2004)

Začátek dobrý,močál,vražda,tajemno...ale protože hodně rychle přišel "Amstrong" na to,že to "Bobby" neudělal, začal tušit,že se to asi nějak všechno pomíchá....a pomíchalo až moc..ten co to udělal to neudělal a naopak,špatný policajti byli dobrý policajti atd....nějak se mi to zdálo až moc a motiv "Bobbyho" mi taky přišel tak nějak chaotický...film,kde S.Connery nemá příležitost ukázat co umí...(13.8.2007)

Tak pro tenhle thriller mám slabost. Největší zásluhu na tom má skvělé herecké obsazení. Charismatický Sean Connery, drsňák Laurence Fishburne a hlavně děsivý psychopat s tváří Eda Harrise. Navíc panuje ve filmu poměrně dusná atmosféra, o kterou se starají všudypřítomné močály, brutální vražda malé holčičky a jak jinak, Ed Harris. Pravda, úplné finále to dost kazí a ze skvělého filmu se díky tomu stává průměrný thriller. Tuhle blbost si tvůrci opravdu mohli odpustit. Ale i tak nemůžu jít pod 4*, už jen kvůli těm skvělým hercům.(27.1.2011)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy "Vražedné alibi", kterou napsal John Katzenbach. Hlavní postava Paula Armstronga (Sean Connery) byla pro potřebu filmu pozměněna, zatímco postava Bobbyho Earla Fergusona (Blair Underwood) je věrna knižní předloze. (e.v.i.i.k)