V roce 1986 zatkli na Floridě detektivové Wilcox a Brown mladého černocha Bobbyho Earla, na stanici ho zmlátili a obvinili ze znásilnění a vraždy jedenáctileté Joanie. O osm let později se na profesora Paula Armstronga obrátí stará černoška Evangelina. Její vnuk Bobby čeká v cele smrti na popravu a chce, aby se případu ujal. Právník nejprve odmítne, ale po rozhovoru s manželkou si vše rozmyslí. Odletí s rodinou do Miami a pustí se do práce. Navštíví Bobbyho ve vězení, promluví si s místní patoložkou, Bobbyho tehdejším obhájcem a setká se s policisty Wilcoxem a Brownem, který ho varuje, aby dal od případu ruce pryč. Přestože mu Brown tvrdí, že je Bobby vinen, Armstrong odhalí ve vyšetřování i v soudním jednání řadu nedostatků. V atmosféře rostoucí averze mezi Armstrongem a Brownem vyjde najevo, že Bobby byl o rok dříve obviněn z únosu a znásilnění, byl však osvobozen. Prokurátorkou byla tehdy Armstrongova manželka Laurie. Vzápětí se Armstrong dozví, že ve věznici sedí kromě Bobbyho i nebezpečný masový vrah Blair Sullivan, rovněž odsouzený k trestu smrti, který tvrdí, že je vrahem malé Joanie. (TV Nova)

JARDAHONDA

Velmi slušné béčkové drama, kde Sean Connery obhajuje vraha, který se ho nakonci bude snažit zabít i s jeho rodinou. Průběh filmu nepůsobí na diváka nikterak zajímavě, řekl bych průměrně. Začátek filmu je dosti napínavý, říkal jsem si, pokud se udrží tempo, bude to excelentní film.......... Ovšem od druhé půlky začne děj postupně uvadat až k samému závěru, kde divák přestane mít vůbec strach o hlavní hrdiny, kterým jde o život. Jistě trochu škoda, ale jinak oceńuji zajímavý nápad režiséra, skvělé herecké obsazení a nechci opomenout výborné výkony herců *** ()

biggerg

Úplne bez najmenších problémov pozerateľne. Zbožnujem kameru a filtre filmov z 90 rokov. Má to fantastickú atmošku. Herci na parádu, aj Šón aj Lorenc. Ed Harris si rolu cvoka užíval jak sa len dalo. Silné 3 ()

Prepperka

Film mě bavil na začátku, vprostřed i na konci. Je akorát potřeba přihlídnout ke staršímu datu vzniku, prostě 25 let už je na filmu znát. Dnes se točí v jiné kvalitě obrazu i zvuku, a také v jiném tempu. Proto jen 3 hvězdičky. Ale ty mi za scénář a herecké výkony přijdou opravdu zasloužené. ()

Tomas129

SPOILERY! Nic moc. Mělo to pěkný začátek, ale pak to bylo takové naivní. Už jen logicky mě hned napadlo, že se mohli ti dva nějak domluvit a že to mohl vzít na sebe. A borce z Howardu to nenapadne? Nepravděpodobné... Alespoň z toho plyne jedno ponaučení, že se nikdy nemá všemu (někomu) hned na první pohled věřit :) ()