V roce 1986 zatkli na Floridě detektivové Wilcox a Brown mladého černocha Bobbyho Earla, na stanici ho zmlátili a obvinili ze znásilnění a vraždy jedenáctileté Joanie. O osm let později se na profesora Paula Armstronga obrátí stará černoška Evangelina. Její vnuk Bobby čeká v cele smrti na popravu a chce, aby se případu ujal. Právník nejprve odmítne, ale po rozhovoru s manželkou si vše rozmyslí. Odletí s rodinou do Miami a pustí se do práce. Navštíví Bobbyho ve vězení, promluví si s místní patoložkou, Bobbyho tehdejším obhájcem a setká se s policisty Wilcoxem a Brownem, který ho varuje, aby dal od případu ruce pryč. Přestože mu Brown tvrdí, že je Bobby vinen, Armstrong odhalí ve vyšetřování i v soudním jednání řadu nedostatků. V atmosféře rostoucí averze mezi Armstrongem a Brownem vyjde najevo, že Bobby byl o rok dříve obviněn z únosu a znásilnění, byl však osvobozen. Prokurátorkou byla tehdy Armstrongova manželka Laurie. Vzápětí se Armstrong dozví, že ve věznici sedí kromě Bobbyho i nebezpečný masový vrah Blair Sullivan, rovněž odsouzený k trestu smrti, který tvrdí, že je vrahem malé Joanie. (TV Nova)

Domas88

Co se vám na tom nelíbí? :D to bych chtěl fakt vysvětlit :O Pro mé naprosto úžasný film. Sean nezklamal L.Fisburne taky ne, ostatní se k nim přidali a navíc zápletka super děj dokonalý do poslední chvíle.. Chápu asi je těžké pochopit takový film, lepši je pustit si Ordinaci v růžové zahradě..... ()

harycek

Ze začátku to vypadalo na zajímavý příběh , poté to sklouzlo do klišé!!! Kdyby téma zpracoval dobrý scénárista mohlo to být dramatické a zajímavé! ()

Zoltar78

Výborné první 2/3 filmu bohužel sráží ne příliš povedený závěr. Přesto se jedná o řemeslně poctivý thriller. Mám slabost pro tento typ filmů a navíc atmosféra jižanských močálů má něco do sebe. ()

The_God

Průměrný thriller, který mě nedokázal nijak výrazně zaujmout. Špatné to sice není, ale že bych to musel vidět dvakrát, to taky ne, i když mám Conneryho rád. A tradičně žehrám na dabing. ()

pursuer

Solidní, trochu překvapivý, přesto předvídatelný thriller, který je možné s dlouhými rozestupy vidět vícekrát. Škoda jen, že to Connerymu nesluší, ale Fishburne ztvárnil svou roli perfektně. ()

Brenda.Ch

Vivat Ed Harris ! Velké překvapení, jak geniálně zahrál psychopata ! Jinak bohužel průměr. Věděla jsem, jak to skončí, a ten groteskní závěr, kdy chudák jeden vzdělaný chtěl zavraždit a nevěděl jak (pravděpodobně ve vězení zapomněl postup, ačkoliv nedlouho předtím podřezával s grácií) a hrdinný polda s učitelem advokátem jako správná dvojka vyrazili do ponurých bažin, aby mohli být snadnou kořistí...no díky bohu za aligátory. Začínalo to dost dobře, ale druhou polovinu filmu odflákli. ()

Mr.Dark

Začátek dobrý,močál,vražda,tajemno...ale protože hodně rychle přišel "Amstrong" na to,že to "Bobby" neudělal, začal tušit,že se to asi nějak všechno pomíchá....a pomíchalo až moc..ten co to udělal to neudělal a naopak,špatný policajti byli dobrý policajti atd....nějak se mi to zdálo až moc a motiv "Bobbyho" mi taky přišel tak nějak chaotický...film,kde S.Connery nemá příležitost ukázat co umí... ()

zurivymlok

První půlka filmu je docela kvalitní, ale s přibývajícím časem film hodně ztráci na zajímavosti. Za zmínku jistě stojí exceletní Ed Harris. ()

blatouchm

Na konci jsem si říkal, výborně, vyřešeno, jasný jako facka a najednou lol. Rázem se vaše předsudky změní a chvíli to vstřebáváte. 3 skvělí herci, skvělá myšlenka, ale scénář místama ucházející a nelogický. Mohlo to mít s klidem 90%, ale po stránce scénáře nezvládnuto. 98 minut prakticky nemá větší hluché místo. Opravdu škoda. Samozřejmě je to už starší, takže ty klišé předtím vlastně klišé nebyly. Hádám, že herci na to kývli z důvodu, že si scénář narychlo prohlidli a líbilo se jim to,ale výsledek odhadnout nemohli. V té době vyšlo také Sedm, takže srovnání je na místě (krimi, ohavné činy, nečekaný konec), ale scénář a způsob natočení je na míle daleko. ()

athena07

V půlce jsem to vypnula. Zajímavé herecké obsazení, které tam ale předvádí něco hrozného a ten scénář je strašný. Je spousta mnohem zajímavějších filmů na podobné téma. ()

finkie

Pro tenhle film jsem měl vždycky slabost. Výborné herecké obsazení, dusné a zlověstné prostředí amerického Deep South, nijak zvlášť explicitní, ale přesto místy až nepříjemná brutalita (návštěva u Harrisových rodičů, drsňák Harris na křesle apod.). Dokonce ani to všemi kritizované finále mi nevadí. Problém mám snad jen s Conneryho postavou, která je na elitního právníka nevěrohodně nejistá a přecitlivělá, a dvojnásob to pak platí o jeho ženě prokurátorce. To je jedno z velkých hollywoodských klišé devadesátých let - všichni hrdinové museli být tak nějak "relatable"; lidští, nad obyčejného diváka se nevyvyšující a masovou senzitivitu neznepokojující, ať už šlo o prokurátory, akční geroje nebo prezidenty. ()

KapitanKuraz

Nieje to zlé, dobre sa na to pozerá, v prvej polovici, je aj opitému indivíduu (ako som momentálne ja) jasné, ako to bude pokračovať, teda dva možné smery, ale na 90% už je jasný, ten jeden, tak od polovice, už je jasný na 100% jeden jediný, no ale to je tak, keď už človek videl všetko. ()

dawit86

není to zrovna životní role Seana Conneryho ani Lorence Fishburna a Ed Harris se až nápadně podobá Hannibalu Lecterovi, ale i tak dávám čtyři hvězdy...Na podobná mysteriozní dramata si potrpím a podle mne jich není nikdo dost. Poslední zápletka sice byla tak trochu celý film očekávaná, ale jinak film moje očekávání splnil. ()

pelegryna

Ačkoliv to možná bude znít divně, tak celý film učinil koukatelným divoký a nespoutaný pro mně až nezvykle démonický Ed Harris. Jinak obyčejná hloupá šmíra až na pár slušných chvil, ale Ed je ezapomenutelný. ()