V roce 1986 zatkli na Floridě detektivové Wilcox a Brown mladého černocha Bobbyho Earla, na stanici ho zmlátili a obvinili ze znásilnění a vraždy jedenáctileté Joanie. O osm let později se na profesora Paula Armstronga obrátí stará černoška Evangelina. Její vnuk Bobby čeká v cele smrti na popravu a chce, aby se případu ujal. Právník nejprve odmítne, ale po rozhovoru s manželkou si vše rozmyslí. Odletí s rodinou do Miami a pustí se do práce. Navštíví Bobbyho ve vězení, promluví si s místní patoložkou, Bobbyho tehdejším obhájcem a setká se s policisty Wilcoxem a Brownem, který ho varuje, aby dal od případu ruce pryč. Přestože mu Brown tvrdí, že je Bobby vinen, Armstrong odhalí ve vyšetřování i v soudním jednání řadu nedostatků. V atmosféře rostoucí averze mezi Armstrongem a Brownem vyjde najevo, že Bobby byl o rok dříve obviněn z únosu a znásilnění, byl však osvobozen. Prokurátorkou byla tehdy Armstrongova manželka Laurie. Vzápětí se Armstrong dozví, že ve věznici sedí kromě Bobbyho i nebezpečný masový vrah Blair Sullivan, rovněž odsouzený k trestu smrti, který tvrdí, že je vrahem malé Joanie. (TV Nova)

mira007

Právník Sean Connery se snaží vysekat mladého sympatického černocha obviněného z vraždy a znásilnění poté, co ho donutili k přiznání drsní a rasističtí ( včetně Fishburna ) poldové. Soudní krimi drama, které má dobré obsazení, námět a zajímavou pointu, že není všechno zlato, co se třpytí. ()

JanPancir

Budu tady opakovat hodnocení, ale prostě je to tak. První půlka hodně dobrá, pak kvalita výrazně odchází na obědovou pauzu a konec? Škoda slov..... Ed Harris hm hodně hodně dobrý na 100% jsem mu jeho roli věřil. ()

husokachna

Celou dobu to není extra chytrý, ale když už to člověk ani nečeká, začne to být úplně debilní a trochu se i zasměje. Za to ta jedna hvězda, ale opravdu silná jedna. ()

Mallinali

Je to dost nevyrovnané, místama hodně naivní, ale konec mě vážně překvapil. Má to atmosféru, spád, krásně odporného Eda Harrise a je to roztomile nekorektní jako slevový voucher do afrického bordelu. Na ty čtyři dosáhne. ()

mls

Ten zvrat som veľmi nečakal a v závere som bol aj dostatočne napätý. Nebyť zlého obrazu na ktorom som to pozeral možno by to bolo aj za štyri hviezdičky. Mierne nadpriemerný thriler. ()

helloween93

Klasický thriller se soudní tématikou, kdy obhájce osvobodí vraha v domnění že je nevinný, aby poté zjistil, že se spletl. Kvalitní obsazení a sympatické prostředí Floridy dělají z tohohle filmu zábavnou podívanou. ()

BOURQUE

Podobný príbeh sme už tu mali. Na druhej strane S. Connery bol dobrý, ale čo sa týka najväčšieho výkonu, tak ten podal Ed Harris. Z jeho postavy som mal veľký strach. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

BeranSon

Velmi trefně atmosférický thriller, který mi prostě a jednoduše ukázal, proč se někteří rodiče tak přehnaně bojí o své děti. Herci jsou fantastičtí, scénář v sobě ukrývá nejeden zvrat a děj je natolik napínavý, že jsem neměl potíže s nudou. První polovina je špičková, druhá malinko strádá, ale i tak se jedná o vyvedený snímek. Hlavní zvrat ke konci filmu není sic revoluční, ale hlavu dokáže zabavit, takže spokojenost nadprůměrná!!! - 7/10 - ()

tranquill

Solidní thriller, který se zdál dotýkat tématu rasismu, ale... ale přece jen z této herecké sestavy by se dalo vytáhnout i více. ()

catt

Nemám ve zvyku hodnotit podle splněných nebo nesplněných očekávní. Přesto mi tento film nic nedal, za víc než jedno shlédnutí proto nestojí... ()

waska

Celkem slušný film, až na ten ubohý závěr. Rozjetý to teda na podstatně lepší kousek. Prvotřídní Harris, jako vždy vynikající Connery a velmi zajímavý Fishburne davají filmu náboj, který režisér zbytečně vzal. ()

Petulka88

Tak pro tenhle thriller mám slabost. Největší zásluhu na tom má skvělé herecké obsazení. Charismatický Sean Connery, drsňák Laurence Fishburne a hlavně děsivý psychopat s tváří Eda Harrise. Navíc panuje ve filmu poměrně dusná atmosféra, o kterou se starají všudypřítomné močály, brutální vražda malé holčičky a jak jinak, Ed Harris. Pravda, úplné finále to dost kazí a ze skvělého filmu se díky tomu stává průměrný thriller. Tuhle blbost si tvůrci opravdu mohli odpustit. Ale i tak nemůžu jít pod 4*, už jen kvůli těm skvělým hercům. ()

Henry Morgan

Film s obyčejnou tématikou, zcela průměrně napínavý a průměrně předvídatelný, ovšem s nadprůměrnými herci v hlavních rolích. Musím uznat, že Ed Harris v roli psychotického sériového vraha mě dost překvapil a potěšil. Do teď jsem si nemyslel, že na něco podobného má obličej a i když se jednalo o miniroli, tak dodala filmu jedinečný nádech podivné zvrhlosti. Connery fajn a postava Fishburnea také naprosto famózní a kladně-záporná, i když kdo ví, jak to správně bylo. Super film, i když hodně kvůli hercům a pár dobře napsaným postavám. ()

Acrobat

Príjemne jemná kriminálka z pohľadu teoretického právnika, ktorý sa pomaly ale isto zamiešava do hry, ktorú nemôže ustáť. Určite ? No nebol by to nejaký ten thriler, aby tieto otázky nenastolil. Zodpovie ich ale značne úderne, s dobrým twistom, no už menej možno ukočírovanej réžie. Južanské napätie zdegenerovanej generácie amíkov je zákonité, herci nevinný a démonický zároveň. Harrisa som sa bál, Underwooda neodhadol, Fishburnea nenávidel a Conneryho miloval. Staré hriechy, námatkovo naznačené by v údernejšej réžii dopadli pamätnejšie, no nečistota zachraňovala situáciu. Nech žije americký súdny systém. žartujem. (videné 21.11.2019, AMCarchív) ()

xenopus

Sean Connery se snaží (i když mi stejně přijde už trochu starý na tatíka desetileté S. Johansson), Laurence Fishburne se snaží, Ed Harris se velmi snaží, ale zase to jako celek moc nefunguje... Vynechme několik drobných iracionalit v námětu, které jsou zřejmé i většině "neprávníků", scénář je vcelku slušně zpracovaný, film utíká a má docela spád, ale prostě nikdo ničím nijak nevyčuhuje z průměru... V momentě, kdy pan Armstrong "vyřeší případ", je divák konfrontován s jinými fakty celého případu, které mohou spoustu lidí příjemně překvapit - i mě, podobné dějové zvraty mám rád. Ale jinak mi tenhle film vyšuměl z hlavy podobně rychle, jako utekla hodina a půl co jsem ho sledoval. Silnější 2*. ()

Wolfinas

Jedna hvězda pro Fishburna, druhá pro Harrise, nula pro ostatní a speciální mínus 3 hvězdy pro toho seschlého natvrdlého reportéra se slamákem. ()

horor2

Napínavá kriminální záležitost, která nám ke konci naservíruje krásný zvrat. Hlavní představitelé v čele se Šónkem potěší svými výkony, stejně tak jako malinká Scarlett Johansson :-) ()

PlayEasy

Další naše slabina.... Milujeme mysteriózní kriminálky a tohle je mysteriózní kriminálka, máme rádi postaršího charizmatického Seana Conneryho a ten zde je také a o psychopaty?, o ty nebyla nouze. Dle nás prostě rozhodně nadprůměrná kriminálka, která na konci ukáže i trochu drsnou část tohoto filmu. Mezi obsazením také potěšil Laurence Fishburne a Ed Harris a chudák malinká Scarlett Johansson musela snášet jak ji tam chlap ochytává, ale za tu její další kariéru to rozhodně stálo. 70% ()