Všechno nebo nic: Arsenal

(seriál)
  • Velká Británie All or Nothing: Arsenal
Trailer
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2022, 6 h 31 min (Minutáž: 36–53 min)

Leo Fawkes

Nick Foster

Thierry Henry

Epizody(8)

Všechno nebo nic: Arsenal sleduje jednu nezapomenutelnou sezónu ikonického fotbalového klubu. Fanoušci se vrací na stadiony a manažer Arsenalu Mikel Arteta i jeho tým jsou pod tlakem, aby zopakovali své úspěchy a vrátili se do Evropy. Seriál nás zavede do zákulisí klubu a ukáže bídu i lesk života na hřišti i mimo něj. Tohle je fotbal ve své nejryzejší formě: syrový, napínavý a plný zanícení. (Prime Video)

Trailer

Hanys_

Nechci to moc hanit, ten projekt má obrovský potenicál. Pravdou ale je, že AoN Arsenal nabízí víc Artetových proslovů než je nutné a míň kecání s hráči než bych chtěl. Fakt z toho nakonec je jen takové skvěle nasnímané ohlídnutí za sezonou Arsenalu. Super pasáže s Aubou, fain vidět Xhaku i z jiné stránky, ale jinak tomu ještě něco chybí. 7/10 ()

M.i.k.e

z All Or Nothing série sem zatím viděl jen hokejové Toronto a Arsenal je ještě o kus lepší. Ony vůbec tyhle dokumenty, které nám nechají nahlédnout do zákulisí velkých profi týmu jsou pro sportovního fanouška vždy příjemným zpestřením a to i přesto, že je nad slunce jasné, že nám nikdy neukáží úplně všechno. V tomhle případě je to třeba kauza Aubumeyang, která se tu sice řeší, ale vychází celkem jednostranně a jasným "provinilcem" je tady hráč. Přitom by stačilo mu dát prostor pro vyjádření,ale vzhledem k tomu, že se po odchodu opřel přímo do Artety, tak by to sem úplně nezapadalo...80% ()

M1k9

Pro fanouška Arsenalu, který sledoval dění v klubu minulou sezónu dokument nebude šokující. Předkládá jen a pouze fakta, která všichni známe. Nejde v ničem vyloženě do hloubky. Portréty hráčů jsou velmi krátké a stručné. Komu dokument pomohl je Mikel Arteta a Edu. Dává nahlédnout na rozhodnutí, které klub udělal a které byly kritizovány. Určitě pár lidí změní názor. Celkově poměrně ok, ale na závěr nepřišlo žádné wow. Prostě poslední zápas sezony a čau. Takže spíše takový načančaný sestřih odehraných zápasů. Arsenal má před sebou zářnou budoucnost. Pár věcí v minulé sezóně nevyšlo, ale progres je znatelný. Jako věrní fanoušci si za posledních X let střádáme bolest a zklamání. Ztráta ligy mistrů o dva body je další hluboká rána. O to musí být propojení s klubem hlubší, aby stálo za to jít dál. Až tento tým něco vyhraje tak to bude speciální. Jestli vyhraje City s Haalandem apod. tak to bude očekávané a nudné.   6/10  ()

Splasher

Od mládí jsem fanoušek Man United. Arsenal pod Wengerem jsem respektoval. Ale Arsenal posledních let je pro mě jedním z nejméně sympatických týmů PL. Bezmozek Xhaka, jehož segment mi připadal jako když majitelé pitbula, který pokousal malé dítě, popisují jaký je to ve skutečnosti milášek. Do toho asi největší koncentrace simulantů, co se v PL v současnosti pohybuje. Jasně, třeba Maddison a Grealish si lehají víc, ale je to proto, že patří k nejvíce faulovaným hráčům PL. Doba Hazarda v Chelsea je pryč. Simulant Saka v útoku, Smith Rowe v záloze a za dlouhou dobu největší ležák na pozici CB - Ben White. Kterej tu je z nějakého důvodu vykreslen jako tvrďák, co nevypustí žádný souboj. Asi není úplně fér komentovat Parteyho, ale člověk nemusí mít IQ 120+ k tomu, aby věděl, že 2. díl je s velkou pravděpodobností kratší o 15 minut právě proto, že byl uložen do trezoru segment s Parteym. ___ Artetu jako hráče jsem měl rád, jako trenér na mě působí spíše průměrně. ()

Matyeos

To, že můžeme jako fanoušci nahlédnout do šatny a vidět vášeň, se kterou Arteta hráče vede, je fajn. Vidíme jednotlivé charaktery hráčů, jejich reakce a potenciální role v týmu. V dokumentu je i poměrně dobře osvětlená kauza s Aubameyangem nebo dění okolo Xhakovy x-té červené karty. Jako transmitér atmosféry a energie, kterou všichni poslední rok z klubu cítíme, dokument funguje skvěle. Mimo to je však hodně repetitivní. Zápas - proslov - zápas - proslov. Detailní taktickou analýzu chápu, že klub ukázat nemohl. Nicméně bych ocenil detailnější portréty jednotlivých hráčů, popř. ukázat Artetovu práci s nimi. ()