Apríl

• Česko Apríl, apríl (více)

Skupina vysokoškolských studentů jede slavit svůj poslední školní rok do vzdáleného ostrovního sídla, které zdědila jejich kamarádka Muffy St. John. Zábava, protknutá aprílovými žertíky, je v plném proudu, když se několik studentů ztratí. Zdá se, že kolem řádí brutální vrah. Telefony jsou hluché a cesta pryč není možná dříve, než v pondělí, v očekávaný aprílový den. Jsou ale drastické vraždy skutečné, nebo jde jen o nepodařený aprílový žert? (-bad-mad-wolf-)

jurasino

Dost se divim nad takovou kritikou tohoto dila, podle me to bylo opravdu vyborne a malo chybelo k peti hvezdam. Skvely prekvapivy zaver, napinave. ()

Arach.No

Zajímavý mix slasheru a whodunnit. Sympatické postavy, pár fajn efektů a překvapení (loď, had..). Bohužel se oproti jiným kouskům drží víc při zdi - jen náznaky nahoty, chybí drsnější gore. Ale i přesto spousta scén zaujme, ať už pointami, nebo nečekanými nápady a spoustou malých povedených aprílových žertíků. Fanoušky žánru rozhodně neurazí, i když asi ani přímo nenadchne. Ale za doplnění rozhodně stojí. Každopádně se Apríl vymyká těm největším klišé - na některé vtipně odkazuje, není hloupý, a v USA je to po zásluze taková menší klasika. ()

tenebrae86

Zábavný, jednoduchý, ale tak trochu falešný slasher. Děj v lehce komediálním duchu sice postrádá větší napětí, ale mě nenudil ani chvíli a všechny postavy mi byly sympatické, což se mi třeba u dnešních slasherů vůbec nestává. Není tu žádná hutná atmosféra ani moc drsné gore, jako u těch nejlepších žánrových kousků z té doby, pro mě však ideální odpočinková záležitost. Škoda, že závěr (i když překvapivý) to docela dost pokazil. ()

fisus

U filmů z 80.let jsem zvyklý neřešit nelogičnost děje,ale tohle bylo vážně podivné.Chlápkovi skřípne loď hlavu,oči mu tečou z důlků,jeho kamarádi na to koukají a v další scéně už se v klidu smějí a baví se,jakoby se nechumelilo.A ten závěr jsem bohužel znal dopředu z dokumentu o slasher žánru Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film.Ale i tak jsem se na to rád podíval.Osmdesátky jsou osmdesátky. ()

molcan2

Skupina vysokoškolákov strávi aprílový týždeň v dome bohatého priateľa na izolovanom ostrove. Zábava sa však zmení na paniku, keď priatelia začnú jeden po druhom miznúť a nájdu ich mŕtvych. Je to veľmi zábavný slasher, ale s niekoľkými prekvapeniami, je ťažké povedať o tomto filme veľa bez toho, aby som ho pokazil, odporúčam ho pre milovníkov slasherov z 80. rokov, aj napriek niektorým problémom so zápletkou sa oplatí pozerať až do konca, aby ste boli prekvapení. ()

J.Mayen

Další světlá vyjímka 80 sátek,velmi průměrný slasher, důvod proč hodnotim ještě lehce nad je ten, že posledních 10 hororů,co jsem měl možnost vidět byly totální propadáky (vic.mé komentáře pod tímto filmem), takže já zase hodnotím kladně, gore solidní, zápletka obyčejná, hudba normální, herci trochu přehrávali,ale dalo se snést, konec? No mně se líbil, vybočuje ze stereotypu, proč ne? Nemám výhrady. ()

Harakiri13

Jako horor nic moc, jako komedie se ptáte, kde jako sakra je? Film "zachraňuje" konec a velký plot twist, který ovšem filmové hodnocení zvyšuje na průměr. 5/10 ()