X

Trailer 1

V roce 1979 se skupina mladých filmařů vydala natočit film pro dospělé na texaský venkov, ale když je samotářští postarší hostitelé přistihnou přímo při natáčení, herci následně zjišťují, že bojují o vlastní život. (DC_DeteCtive)

Trailer 1

Fr

„JSI UNÁŠEJÍCÍ, VRAŽDÍCÍ, SEXUÁLNÍ ĎÁBEL...“   Kluci a holky s pornofaktorem „X“ vyrážej natočit film, kterej z nic udělá milionáře. Inu což… tam na farmě jednoho starýho, ošklivýho zmrda, se fakt budou dít věci… Takový… jako bych opravdu koukal na dobovej (nejen porno) film. Což je super! Děj? No nějakej je, ale je to slasher, kde 100letej stařec s 200letou bábou… má to zajímavou předehru, pitoreskní závěr, mrtvoly… prostě vo tom tyhle věci jsou!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby se ke mně přitulila Helenka Vondráčková. 2.) Přestal jsem píchat starou. (A mám farmu).  ///  Thx za titule „Arilka“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Lima

Pokus o ambiciozní horor, který tak úplně nevyšel. Zhruba první hodinu, do úvodního mordu, je to velká režijní jízda. Nápaditou kompozicí záběrů, vtipným načasováním scén (krokodýl z ptačí perspektivy!) a takový casting byl na taky jedničku, všechno originální charaktery a všem jsem to žral. To dlouhé čekání na vrchol se povedlo na pětihvězdu. Ale jak se pak spustí spirála násilí, příběh se klišoidně vine předvídatelnými cestičkami, mordy jsou všechno, jen ne něčím zajímavé, byť v jednom West upomíná na Fulciho a všechno to vrcholí scénami, který fakt vidět nechcete (gerontofilní sex). Je to film o dvou půlkách a ta první tu druhou, kde to graduje,  paradoxně převyšuje o hlavu, někdy méně holt znamená více. ()

verbal

Když amatérským maskérem svraštělá bába náhle v devadesáti znovu nastartuje zteřelého vykuchaného netopýra, je zle. Amatérským maskérem svraštělý dědek už ji ho tam není schopen ani nadrobit, a tak nezbývá, než šmajdavě opíchat kohokoliv po ruce… Nožem. Ne, nenechte se zmást! Profesionální nudil Ti Západ opět prokázal, že umí točit. Satanžel jen unylé, otravné sračky o ničem. Čili zase prokopuloval pár mega na kulisní, zákulisní a jiné retropičičandy, přičemž „scénáři vylez!“ a přívěsem slibovaný texaský pornomasakr, sloužící akorát tak k opětovnému klamání spotřebitele, se scvrknul na vcelku anemických dvacet minut behaviorálně obskurní nadržené šouravé báby a pár klišovitě ječících „pornoretrokrasavic“, málem skoupých i na kozy. Avšak plně obklopených ubíjejícím dobovým balastem, autentickým zvukem sedmdesátkových rurálních cikád a tolik poutavě sáhodlouze se valícími chuchvalci laskavce! Opravdu nechápu, kdo tomuhle prudivému neumětelskému hovadu na takové ubohé, prázdné, dějově plytké a dialogově retardované ksindloviny dává prachy. ()

POMO

Nejinvenčněji zrežírované sedmdesátkové exploitation současným mladým tvůrcem. Ti West ví co dělá, hraje si s divákem a žánrovými postupy, mixuje kousek soft péčka s kusancem hard slasheru, a nezapomíná být ani lechce úchylný. Ale hlavně nejvypečeněji za poslední dekády zhmotňuje klasickou slasherovskou premisu “sexující tínejdžeři musí zemřít”. U X se nebudete bát, ale story nešťastných návštěvníků zlé farmy si užijete o to šťavnatěji, o co více jste doma v žánru a máte rádi nový vítr v něm. A nahá ňadra. ()

J*A*S*M

Člověk by od hororové vyvražďovačky ze zákulisí amatérského pornoprůmyslu tak úplně neočekával, že v jeho středu bude vlastně docela zajímavé, ambiciózní a nepříliš často prozkoumávané téma, které mě dokonce v několika momentech donutilo soucítit s hlavní zápornou postavou (tedy, než přešla do full psycho bitch módu samozřejmě). Natočené je to skvěle, West podobně jako v Domu ďábla přesvědčivě imituje 70. léta, hraje si se střihem a přináší nejednu silně creepy sekvenci. Zdejší kladní hrdinové bohužel nejsou úplně můj cup of tea - ač poměrně snaživě vykreslení a navzájem bez problémů rozeznatelní - takže první polovina se pro mě nesla spíš ve znamení čekání na to, až ten neodvratnej masakr konečně začne. S prvním bodnutím to pak ale jede krásně svižně a hororově výživně až do konce. Nejsem asi tak nadšenej, jak jsem doufal, že budu, spokojenost je ale na místě. ()

• Natáčelo se na Novém Zélandu. (Kudly4)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2022 na festivalu South by Southwest konaném každoročně v Austinu. (hrumsrt)