X

Trailer 1

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

Trailer 1

Fr

„JSI UNÁŠEJÍCÍ, VRAŽDÍCÍ, SEXUÁLNÍ ĎÁBEL...“   Kluci a holky s pornofaktorem „X“ vyrážej natočit film, kterej z nic udělá milionáře. Inu což… tam na farmě jednoho starýho, ošklivýho zmrda, se fakt budou dít věci… Takový… jako bych opravdu koukal na dobovej (nejen porno) film. Což je super! Děj? No nějakej je, ale je to slasher, kde 100letej stařec s 200letou bábou… má to zajímavou předehru, pitoreskní závěr, mrtvoly… prostě vo tom tyhle věci jsou!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby se ke mně přitulila Helenka Vondráčková. 2.) Přestal jsem píchat starou. (A mám farmu).  ///  Thx za titule „Arilka“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

J*A*S*M

Člověk by od hororové vyvražďovačky ze zákulisí amatérského pornoprůmyslu tak úplně neočekával, že v jeho středu bude vlastně docela zajímavé, ambiciózní a nepříliš často prozkoumávané téma, které mě dokonce v několika momentech donutilo soucítit s hlavní zápornou postavou (tedy, než přešla do full psycho bitch módu samozřejmě). Natočené je to skvěle, West podobně jako v Domu ďábla přesvědčivě imituje 70. léta, hraje si se střihem a přináší nejednu silně creepy sekvenci. Zdejší kladní hrdinové bohužel nejsou úplně můj cup of tea - ač poměrně snaživě vykreslení a navzájem bez problémů rozeznatelní - takže první polovina se pro mě nesla spíš ve znamení čekání na to, až ten neodvratnej masakr konečně začne. S prvním bodnutím to pak ale jede krásně svižně a hororově výživně až do konce. Nejsem asi tak nadšenej, jak jsem doufal, že budu, spokojenost je ale na místě. ()

Algernons

Návrat ke klasickému slasheru, který by v jiných rukou byl průměrnou záležitostí. Avšak obsazení, masky a hlavně režie se střihem a kamerou z toho dělají neobyčejně nepříjemný zážitek na sledování, který se vám dostane pod kůži. Film si dává krásně na čas, než začne vražděníčko a nebojí se, že by diváky unudil. Jedinečné zasazení a postavy společně s provedením vás udrží celou dobu zažrané a budete jen čekat, kdy a co se pokazí. Autoři totiž zvládají mít skrze film velmi nepříjemnou atmosféru, pomocí znepokojivých obrazců a záběrů. Záživný kousek, který mě napínal a bavil až do samotného konce a zanechává vás nahlodané několika myšlenkami, hlavně těmi ústředními. Avšak bych si přál, aby hlavní postava byla výraznější, mnohem víc mě zaujala postava Ortegy, protože si projde určitou změnou (minimálně převrátí očekávání na hlavu) a kdyby byla ona hlavní postavou, asi bych si to užil ještě o něco víc. I tak se jedná o zábavný, místy vtipný, ale hlavně o krvavý, poctivý slasher! ()

DJ_bart

Velmi netradiční dekonstrukce subžánru hixploitation hororů s ještě netradičnějším ponaučením: nenatáčejte porno ve stodole texaskejch rednecků.... Nebýt tý předlouhý expozice, předvídatelnejch žánrovejch klišé a úmornýho čekání na hlavní program večera, neměl bych žádný výtky, protože je přesně ten typ zábavnýho béčkovýho old-fashioned gore bijáku který klame svým tělem, a který jsem si náramně užil jako málokterý podobný slasher, přestože jde spíš o anti-slasherTi West až moc dobře ví jak na to, aby si divák nasral strachy do gatí a zároveň z toho měl patřičnou radost - pakliže tedy přistoupíte na jeho důmyslnou hru, kterou s vámi hraje.... [#A24RULES!] ()

verbal

Když amatérským maskérem svraštělá bába náhle v devadesáti znovu nastartuje zteřelého vykuchaného netopýra, je zle. Amatérským maskérem svraštělý dědek už ji ho tam není schopen ani nadrobit, a tak nezbývá, než šmajdavě opíchat kohokoliv po ruce… Nožem. Ne, nenechte se zmást! Profesionální nudil Ti Západ opět prokázal, že umí točit. Satanžel jen unylé, otravné sračky o ničem. Čili zase prokopuloval pár mega na kulisní, zákulisní a jiné retropičičandy, přičemž „scénáři vylez!“ a přívěsem slibovaný texaský pornomasakr, sloužící akorát tak k opětovnému klamání spotřebitele, se scvrknul na vcelku anemických dvacet minut behaviorálně obskurní nadržené šouravé báby a pár klišovitě ječících „pornoretrokrasavic“, málem skoupých i na kozy. Avšak plně obklopených ubíjejícím dobovým balastem, autentickým zvukem sedmdesátkových rurálních cikád a tolik poutavě sáhodlouze se valícími chuchvalci laskavce! Opravdu nechápu, kdo tomuhle prudivému neumětelskému hovadu na takové ubohé, prázdné, dějově plytké a dialogově retardované ksindloviny dává prachy. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2022 na festivalu South by Southwest konaném každoročně v Austinu. (hrumsrt)
  • Brittany Snow v jednom z rozhovorov hovorila o natáčaní nahých scén: "Myslím, že sme si veľmi verili, pokiaľ ide o naše postavy a časť nahoty vychádzala z tejto sebadôvery, ktorú naše postavy vyžarovali. Pripadalo mi to takmer nevyhnutné, pretože nielenže sme nakrúcali porno, ale naše postavy by sa v tom cítili veľmi dobre." Snow povedala, že film "bol cvičením v tom, aby som sa cítila sebavedome, pokiaľ ide o moje telo. Bola som na seba dosť hrdá." (molcan2)
  • Natáčelo se na Novém Zélandu. (Kudly4)

Související novinky

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)