Žáci III. B. Mach a Šebestová a jejich věrný pes Jonatán prožili svá legrační i poučná dobrodružství již v roce 1976 ve snímku O utrženém sluchátku. Právě toto kouzelné sluchátko dokáže splnit každé přání. Celovečerní film vznikl z třinácti krátkých snímků televizního seriálu spojených krátkými dotáčkami. Školáci využívají kouzelného sluchátka vždy jen pro dobrou věc, a tak i když občas něco zkazí, nakonec vše dopadne tak, jak to má v pohádkovém vyprávění být. Poslední nově natočený díl je o jejich dětech Machovi a Machové, kteří s pomocí sluchátka pomohou věčným repetentům Horáčkovi a Pažoutovi. (oficiální text distributora)

zdeny99

Mach a Šebestová k tabuli je film udělaný ze sedmi dílů večerníkového seriálu MACH A ŠEBESTOVÁ, točeného v letech 1976-1983. Jedná se konkrétně o tyto díly: O utrženém sluchátku, Školní výlet, Člověk neandrtálský, Kropáček má angínu, Páni tvorstva, Jak Mach a Šebestová hlídali dítě a Ukradené sluchátko. K nim je v závěru nově dotočená epizoda o tom, jak si Mach se Šebestovou v dospělosti pořídí své vlastní děti, které chodí do jedné třídy s neustále propadajícími dacany Horáčkem a Pažoutem. Ten film je vlastně to nejlepší z toho seriálu, který je nádherně nakreslen Adolfem Bornem a namluven Petrem Nárožným. Nejvíce se mi líbí třetí díl "Člověk neandrtálský" a čtvrtý "Kropáček má angínu" a poslední "Ukradené sluchátko". [14875. hodnocení, 129. komentář, 85%, 228. nejlepší film] ()

inachisio

Nevím. Ač mám k českým filmům slabost, Mach a Šebestová mě nikdy neuchvátili. Jednak kvůli nepříliš oku lahodící animaci, ale především pro stupiditu příběhů. Jednak díky dobrému dabingu pana Nárožného a spoustě světlejších momentů, jednak fakt, že jako malá jsem se na snímek dobrovolně dívala, jsem nucena hodnotit alespoň průměrně. ()

Besyn

Mach a Šebestová a mluvící sluchátko se nedají hodnotit jinak.A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit Horáčka s Pažoutem.Klasa. ()

bif

Co k tomuto skvostu české kinematografie dodat? snad jen že nic lepšího na koukání při ranním probouzení opravdu neznám :-). ()

Jeand´Boa

Škoda, že tato klasika kreslených příběhů s výborným hlasovým obsazením byla v budoucnu vůbec převáděna do hrané podoby... ()

Pacek

Připadám si jako záškodník ale je to muj názor.Ano seriál je už tradiční české kultovní dílo...nicméně jen pro ty nejmenší.Možná jsem se na něj jako malý rád díval ale žadné nostalgické vzpominky nemám ()

Arequipa

U legendárních Macha a Šebestové vždy zavzpomínám na dětství. Mými nejoblíbenějšími postavami jsou ale záporáci - dá-li se to vůbec u takového filmu říct - Horáček s Pažoutem. Když jsou na scéně, tak se vždycky za břicho popadám. ()

Joski

Klasika môjho detstva:-) Ešte lepšie v knižnej podobe. Nárožný ako rozprávač bol absolútne skvelý výber. Po všetkých stránkach 100% ()

sarfian odpad!

Čo už len na tomto bolo dobré? To že to bolo za komunizmu a nebolo možné sledovať iné dobré zahraničné animáky? Aj ja som to volakedy pozerával ako malý, ale len preto že vtedy si človek moc nenavyberal, lebo nebolo z čoho. Ide len o zlepenec kratučkých príbehov z hroznou animáciou a priblblými príhodami. VIDENÉ 1x ()

loveless

Pospojované příběhy dnes už klasického Večerníčku skvěle namluveného Petrem Nárožným. Přála bych si mít kouzelné sluchátko! ()

neo93

Naprostá česká pohádková klasika. Mach a Šebestová patřily vždycky k mým nejoblíbenějším Večerníčkům. A v tomto snímku vidět hned několik epizod z eskapád žáků III. B, je zcela pohlcující. ()