Hodina tance a lásky (TV film)

Česko, 2003, 105 min

Těžko zapomenutelná role Borise Rösnera, dobře rozehraná inscenační partie s dobře vybranými hráči a tísnivý, bezvýchodný pocit z příběhu a doby. Koncovkou je však prázdnota.(4.8.2011)

Po druhom pozreti musim jednu ubrat. Nie, ze by som si myslela ze musia byt vsetci alebo vyhradne kladni alebo zaporni, ale moje konecne pocity boli roznako rozporuplne ako vsetci. A nezachranila to ani Zdena ako zo zivota, ani moje sympatie k Zachovi /aj ked su pudove :o)/.(13.6.2005)

Poněkud dlouhý a nezajimavý rozjezd zachraňuje druhá polovina filmu. Příběhu by prospělo, kdyby dostal více prostoru vztah mezi baletkou a její žákyní. Takto závěrečná katarze moc nefungovala.(15.7.2008)

Na českou televizní produkci rozhodně nadprůměr, daný silou námětu, obsazením i hereckými výkony. Velmi zajímavá postava šéfa koncentračního tábora, skvěle ztvárněná Borisem Rösnerem. Celkový dojem 65 %.(30.11.2006)

Rozhodně zajímavý film. Boris Rösner působil dost uvěřitelně, stejně tak Ester (dalši role dcery nacistického otce). Ale nejvíc zajímavá mi přišla role Romana Zacha, který zde solidně zahrál mladého nacistického důstojníka (já se v těch hodnostech nevyznám). Příběh docela napínavý a ten konec byl moc hezký (nemyslím to nějak cynicky; ten balet mladé, nevinné a talentované židovské dívky na božím/nebeském pódiu byl opravdu krásný a divák ho pochopil i beze slov). Jak tak koukám, asi budu patřit mezi tu hrstku, co tento film nevidí jen jako průměr, ale to nevadí, stejně hodnotím 4*.(15.7.2008)

• - Jelena Mašínová měla připravený scénář už v roce 1965, ale protože si vzala Pavla Kohouta, byla její projekt stopen. K realizaci televizního filmu došlo až po napsání stejnojmenné knihy Pavlem Kohoutem a výsledný televizní scénář je společným dílem Mašínové, Kohouta i Polesného. (NinadeL)