Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

36 komnat Shaolinu má pro mně nostalgický nádech konce 80. let minulého století, kdy u nás vzkvétala éra amatérsky nadabovaných kopií filmů zcela volně prodávaných na všelijakých burzách a autorská práva u nás tehdy nic neznamenala. Videopřehrávač, který tenkrát za těžce vydělané peníze zakoupený, spokojeně přehrával všechny tyhle filmy a filmečky všemožných žánrů - horory, thrillery, akčňáky a samozřejmě kung-fu filmy už dávno skončil někde na skládce, aby jej nahradil novější a lepší přístroj. A já s přezíravostí dospívání postupem času zanevřel na bojové filmy, Jaké bylo moje překvapení, když jsem si právě z čiré nostalgie nedávno vypůjčil tuhletu klasiku na DVD a zjistil, že se mi víc než líbí, že přes prostoduchost, s jakou hrají asijští herci, přes jejich pitomoučký humor, se dívám na vynikající ukázky bojových asijských umění a hodně, ale opravdu HODNĚ se bavím. 36 komnat Shaolinu by se mohlo v dnešní době Matrixů apod. zdát zastaralé a ošuntělé, ale želbohu tomu tak není, v jednoduchosti je totiž síla. Člověk víceméně vypne jednu část mozku a nechá se prostě BAVIT a BAVIT a BAVIT skvělým bojovým uměním. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to veľmi dobrý akčný kung-fu film. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý nie je spokojný s politickou situáciou kvôli krutej nadvláde, ktorá popravuje rebelov a keď sa to dotkne aj jeho školy a rodiny, uvedomuje si, že jeho jedinou nádejou je uniknúť do Shaolinu, aby sa naučil brániť. A tam sa vďaka tvrdému tréningu mení po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj viac. Samotná čas odohrávajúca sa v Shaoline je perfektná, považujem ju za úplný vrchol akčnej tvorby sedemdesiatych rokov, ale tvorí len polovicu filmu. Tá necelá polhodina odohrávajúca sa pred tým je tiež slušná, na pomery podobných filmov až prekvapivo pomerne temná a aj dejovo zaujímavá, ale najväčším sklamaním je bezpochyby zvyšok filmu odohrávajúci sa po pobyte v Shaoline, síce aj na to sa dá pozerať, ale film by mal správne vygradovať a vyriešiť všetky spory z minulosti, čo sa síce aj stane, ale ma to moc nezaujalo, film už funguje len zo zotrvačnosti. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou spokojný. Oceňujem, že tu akcie nie je zbytočne moc, ako vo väčšine podobných filmoch, tu je prvoradý príbeh a akcia je správne dávkovaná. Súboje majú rozdielne kvality, niektoré sú perfektné, obzvlášť tie v Shaoline, ktoré sú dynamické a so skvelou choreografiou. Tie zvyšné súboje tiež nie sú zlé, ale sú pomalšie a tú nacvičenosť choeografie z nich cítiť viac. A okrem tých pár najlepších súbojov je vrcholom filmu perfektný tréning, síce často chýba ten prechod medzi počiatočnou neschopnosťou v určitom cviku a jeho následným dokonalým zvládnutím, ale aj tak sa na to pozerá skvelo, páči sa mi hlavne beh po bremene alebo nosenie vody. Herecké obsadenie je bez problémov, Chia Hui Liu vo svojej najlepšej úlohe a zaujímavé postavy jeho majstrov, len by to chcelo výraznejších záporákov. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, patria medzi to najlepšie, čo sa dá v podobných filmoch nájsť. 36 komnata Shaolinu je kult, polovica filmu v Shaoline je jednoznačne za plné hodnotenie, ale ten zvyšok už zaostáva a tak hodnotím takto. 80% ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zhlédnout tento kultovní snímek v době, kdy mi bylo nějakých 7-10 let, byl bych z něj dost možná paf a řadil bych ho mezi své oblíbené kung fu filmy. V nynějších časech už ale tak dobře nefunguje a jeho kouzlo není zdaleka tak silné, jaké mohlo být před 20 a více lety. Pln čerstvých zážitků ze své návštěvy shaolinského kláštera a pocty trénovat s jedním z mnichů, dávám 3*, byť obraz skutečného kláštera a toho filmového, zvláště pak v současné době, je poněkud někde jinde. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Osobně asijsné kung-fu zrovna nevyhledávám, ale tohle mě příjemně překvapilo. Sice scénář je pro Shaw brothers naprosto klasický, čímž myslím jednoduchý, prakticky bez žádného zvratu. Všechno se odehrává přesně tak, jak si divák myslí. Nejdřív neschopný studentík se vypracuje na mistra Shaolinu. Ale co, tyhle filmy na tom byly založeny. A když jsem se smířil s tím, že příběh bude asi nic moc, tak jsem se už jen nechal unášet skvělou akcí, která je nádherně přehledná, ladná a na pohled opravdu příjemná. Navíc tehdy ještě neznámí Gordon Liu sice lehce přehrává, ale aspoň je celkem zajímavý. Jako oddychová klasika je to určitě skvělý film. Sice nezaujme každého, ale jako příjemné zpestření evropské a americké filmové kultury vřele doporučuji. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Starý kung-fu film, který se jeví býti snad ještě starším a tím více, či méně znesnadňuje dnešnímu diváku pořádně si jej užít. Na mysli mám kromě překonaných efektů i jakýsi rutinní a zdlouhavý způsob vyprávění, který dělá úvod nezáživným, třebaže samotný děj stupidní rozhodně není. Avšak komnaty Šaolinu už mají zcela odlišné kouzlo, trénink je drsný, atmosféra vznešená a když dojde na samotné souboje, je to lahůdka (speciálně vznik boje s trojdílnou tyčí). Absence efektů a líný střih se zde naopak maximálně vyplácí, choreografie vypadá reálně a hlavně vše je přehledné a efektní. 7/10 ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • Prvé české znenie z roku 1991 (voiceover, nie dabing) bolo nahrané pôvodne cez nemecký dabing s nemeckými titulkami, nie na pôvodné znenie v čínštine a účinkovalo v ňom iba pár dabérov, ktorí dabovali hneď viacero postáv naraz. Prvého českého dabingu sa dočkal až po digitalizácii v roku 2004. (Piri)
  • Na 24. Asijském filmovém festivalu získal film první místo v kategorii „Best Martial Arts Award“. (HellFire)

Reklama

Reklama