Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lekárka, ktorá v detstve ako jediná prežila pád lietadla, sedí opäť v kabíne. Tentokrát je pri nej namiesto matky jej malá dcéra a všetko vyzerá, že pôjde o bežný let. Keď ale jeden z cestujúcich za zvláštnych okolností skolabuje, začína sa teror, ktorý jej pripomenie hrôzy z detstva. (Marceloo)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

kkarx 

všechny recenze uživatele

Jsem velmi příjemně překvapen, že se jednalo o dobrý horor s vydařenou atmosférou a výraznými postavami (obchodník byl nej, škoda že některé nedostali trochu více prostoru a například umělcova postava byla hodně zbytečná). Posadit do letadla jen několik postav a udělat z toho něco jako strašidelný dům, to je skvělý nápad. Pointa natolik originální, že není vůbec šance ji uhodnout. Nakonec zpětně to nedávalo úplně smysl, ale pobavilo a postrašilo to víc než dobře. ()

SpicyNugget 

všechny recenze uživatele

Mladá lékařka Katarina kdysi dávno jako jediná přežila pád letadla. Všichni cestující včetně její maminky zemřeli. Teď, po několika letech a s malou dcerkou, opět sedá do letadla, aby navštívila svého otce. Když se všichni v letadle začnou chovat zvláštně a jeden po druhém umírají, Katje dojde, že se tehdy při pádu letadla něco stalo a teď to chce svůj dluh zpět… Přiznám se bez mučení, mně se film líbil. Obsazení sympatické, námět skvělý, konec luxusní. Ta pointa mě sesadila ze židle, vůbec by mě takový závěr nenapadl, ani jsem žádný film s takovouto pointou neviděla, takže originalita. Film není dlouhý, 78 minut bylo naprosto adekvátních. Od začátku byla akce, žádné prázdné konverzace. Super! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Většina příběhu se odehrává v poloprázdném, tedy skoro prázdném, letadle a samozřejmě inspiračních filmů by asi byla řada. A to pomíjím, že pomalá hudba navozující příjemně temnou atmosféru až příliš připomínala Goldsmithovu z Vetřelce. Pro hraje slušný vizuál (což už dnes bývá i u ruských filmů běžné), bizarní úmrtí a krátká stopáž. Jistě, mohlo to být drsnější, ale nechybí hořící muž ani žena dávící litry vody. A i na krev dojde. K ruským hororům přistupuji opatrně, ale se zvědavostí. Ne že bych byl nadšen, avšak jako ztrátu času to nevidím. Kdo by si chtěl ovšem prožít filmové peklo v letadle, najde onačejší kousky... ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Keď Rusi náhodou práve nekradnú cudzie územie, zvyknú ešte vykrádať americké filmy.  Čo som ale nečakal, že sa ruský scenárista rozhodne plagiovať zrovna Argenta. A vraziť diabla do lietadla je predsa skvelý nápad! Len potom asi produkcia usúdila, že výsledok nie je dostatočne americký, tak mu znížili  dávky krokodíla, nacpali tam nejaké ohraté témy, ako ptsd, a keďže všetko musí byť prečačkané, prečo neprimiešať ešte Wana, Nezvratný osud, a vlastne čokoľvek ďalšie, čo stiahli na torrentoch, ale nepochopili?! Diabol sa nakoniec nekoná, a postavy sú napísané a zahrané tak strašne zle, že človek väčšinu času nedokáže identifikovať, či kukáme na Šiesty zmysel, zombíkov, mindfuck, alebo raimiovské čarodejnice. Už samotná táto dilema je  prežitok, aj keby dávala zmysel.  Nezaslúžene dám tomu jednu hviezdu, za scénu s červenou farbou a rukami, a za ten záverečný spomalený efekt s voiceoverom, jak keby z Alana Wakea. Ale je to hovno, ako ruská duša. 🙏 ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Ruský horor s polovičným plynom, prakticky odohrávajúci sa v jednom lietadle. Koncepcia nie je zlá, ale variácia scén z minulosti, súčasnosti a „fantázii“ nie je najlepšia zvládnutá. Pochvala každopádne patrí za to, že režisér to celé stihol natočiť pod 80 minút. Z hľadiska prostredia podobné, ale z hľadiska príbehu úplne iné Blood Red Sky je od Netflixu je výraznejšie vydarenejším kúskom. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama