Někdo klepe na dveře

• USA Knock at the Cabin (více)
Trailer 4

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal. Zní to šíleně, že jo? A když k tomu přičtete, že čtveřice zvěstovatelů se skutečně chová jako naprostí magoři, kromě argumentů sahají tu a tam i k násilí a barvitě líčí nejrůznější apokalyptické vize, je jasné, že ten, kdo jim uvěří, by musel být stejný blázen jako oni. Jenže zatímco zpočátku v členech terorizované rodiny ani náznakem nehlodá semínko pochybnosti, události postupně nabírají takový spád, že je otázka „A co když je to pravda?“ čím dál relevantnější. Najdou sílu učinit neuskutečnitelné? Pokusí se osud oblafnout? Nebo se z nich už taky stávají šílenci jako ti samozvaní jezdci Apokalypsy? Jsou to otázky, ze kterých mrazí. A připravte se na to, že z odpovědí bude mrazit ještě víc. (CinemArt)

Trailer 4

J*A*S*M

Jako člověk, který na poslední dva hojně kritizované Shyamalanovy filmy nijak nenadával, musím říct, že s Knock at the Cabin mě M. Night poměrně nasral. Zatímco Glass a Old byly sice v lecčems děravé a nepřesvědčivé, jejich koncepty mi přišly zajímavé a podnětné. Koncept Knock at the Cabin je oproti tomu úplně debilní. Asi by mě dost bavil uvěřitelně zpracovaný film s námětem, jak se lidé snaží přesvědčit jiné lidi o úplné kravině, a jak jsou tito lidé za určitých podmínek ochotní kravinám uvěřit, ale problém je, že Knock at the Cabin bych ve výsledku NEpopsal jako film s tímto námětem. A to proto, že na mě finále - evidentně narozdíl od některých jiných diváků - nepůsobí nejednoznačně. Působí na mě zcela jednoznačně, zcela jednoznačně idiotsky. PS: Ten film nemá typický shyamalanovský twist, anebo twist spočívá v tom, že ti čtyři pošuci jsou ***** ****** **********? Tak u toho jsem se fakt zasmál :D ()

William_

Nejlepším momentem tohoto filmu je ten, že už skončil. Upřímně lituji všechny, co na tento film šli dobrovolně do kina a ještě za něj museli zaplatit. Poslední dobou se mi zdá, že se slovy "zajímavý příběh s originální myšlenkou" označuje každý podprůměrný film, který je ještě k tomu hodně špatně natočen. To je přesně případ tohoto filmu. A pak jste osočováni že jste to jen nepochopili a že tohle je to umění. Tohle není originální film, tohle je naprostá ztráta času. 1/10. ()

tron

Spoiler. Skvelý triler s podmanivým Bautistom (ale vlastne všetci boli super). Keďže Shyovu tvorbu sledujem od konca 9O. rokov, tak sa vždy teším na záver, keďže viem, že tvorca má dar prekvapovať a prichádzať so scénami, ktoré všetko obrátia hore hlavou a vy cítite potrebu pozrieť si dané filmy ešte raz, lebo ich po šokujúcich pointách vnímate z iného uhla. Tu sa prekvapivo nekoná žiadny šokujúci finálny twist. Dokonca by sa dalo povedať, že najšokujúcejšie na tomto filme je, že nie je vôbec šokujúci a skončí sa presne tak, ako sa celý čas hovorí, že skončí (!). Ale nielenže mi to vôbec nevadilo, ale ešte som si to užil. Prostredie chaty uprostred lesov veľmi pekné, viaceré scény znepokojivé a ťažko zabudnuteľné. ()

grogodil

Na začiatku veľa otázok, že "Čo? Kto? Prečo?... " a zvedavosť, akú toto dostane pointu. A na konci som si nadával, že prečo som ja naivný blb stále ešte čakal od Shyamalana nejakú (aspoň trochu) duchaplnú odpoveď... Radšej okolo toho mal vyhýbavo tancovať do konca a tieto metaforické koniny v závere si mal radšej nechať pre seba, lebo čo zodpovedný otáznik, to dôvod k smiechu. Už to začína byť trademarkom MNS, že jeho filmy sú už dnes iba ten dostatočne zaujímavý prvotný nápad, ktorý si vie zaháčkovať divákovu zvedavosť. Bohužiaľ je už aj istotou, že z toho nápadu vždy vylezie len prvoplánový, ťažkopádny, nedotiahnutý, plytký, až smiešny scenár. ()

darkrobyk

Psychologické drama, podobenství, alegorie našeho světa. Zneklidňující příběh o konfliktu, kdy divák zpočátku stále neví, na čí straně je pravda. Vtrhla k rodině do srubu u jezera skupina pomatenců, nebo snad dokonce těch, co jim vadí jiná sexuální orientace? A nebo snad vize, které je údajně spojily, předpovídají blízkou budoucnost - zkázu lidstva? Zjevení Janovo je oblíbeným motivem v umění, zde se navíc přidává motiv obětování pro druhé tak, jako to učinil Kristus. Jenže odpustit a obětovat se pro ty, co jsou proti mně....to není nic jednoduchého. A o čem tedy celý film je? Přeci o lásce. Jsem rád, že brutální vraždy zůstaly mimo kameru, protože gore v tomhle filmu být opravdu nemusí. Mám pocit, že by ho posunulo do jiné, lacinější roviny. Pokud máte tradiční rodinu, pak v nejhorším se asi obětuje otec, aby se matka postarala o dceru. Jenže co když jsou otcové dva a matka chybí? Kromě výborné kamery musím pochválit naprosto skvělý soundtrack, který však vyzní jen a pouze v kině. Využití klasických dechových a smyčcových nástrojů vytvořilo vskutku mysteriózní hudbu, již si lze vychutnat až do konce titulků. Rozumím ale tomu, že film osloví spíše menšinu. A komu se nelíbil už předchozí Čas, asi by měl vynechat i tenhle snímek. ()

• Režisér M. Night Shyamalan si ve svém filmu neodpustil vlastní cameo. Můžeme ho zahlédnout v teleshopping reklamě na fritovací hrnec, který je prezentován jako ideální na smažené kuře. (Muffino)
  • Film sa natáčal v Burlingtone a Tabernacle Township (New Jersey, USA). Obdobie natáčania trvalo od 19. apríla do 10. júna 2022. (Arsenal83)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)