Potom, čo je schopný kňaz odsúdený na pobyt za mrežami kvôli údajnému zabitiu mníšky počas exorcizmu, investigatívny novinár je odhodlaný dopátrať sa v tomto prípade k zjavne utajovanej celej pravde. Mohlo sa skutočne stať, že kazateľ zavraždil mentálne chorú ženu, alebo v skutočnosti prehral boj s démonickými silami? (Richie4422)

borec999

Priemerný horor na tému exorcizmu od scenáristov Conjuringu a Xaviera Gensa, ktorý bol kedysi považovaný za jedného z najnádejnejších hororových režisérov. Vyliezol z toho pozerateľný, ale ničím výnimočný film, z ktorého si po dlhšom čase nič viac než tieto stručné body nepamätám. 50% ()

Pat.Ko

Na tento film som sa tešil, a môžem povedať, že film splnil moje očakávania. Horory, ktoré sa točia okolo exorcizmu, ma celkom zaujímajú. Ľakačky fungovali, dobré vykreslenie postáv a vystihujúce zobrazenie prostredia, ktoré mi dosť pripomínalo Mníšku. 7/10. ()

Magika82

Každý nějak začíná a učí se metodou "pokus-omyl"... Ale pustit se do jednoho z vrcholů knižní i filmové náročnosti, tedy konfrontace duchovního a fyzického světa v jediném díle, aniž do dané problematiky "vidím" a reálně se buď o danou problematiku zajímám nebo se nechám vést těmi, kdo se v tomto tématu orientují, jest podobno mamlasu, který v životě nevylezl ani na kopec za domem, ale rozhodne se hned zdolat Mount Everest.... Zkrátka a dobře, tento filmový počin je počinem, který se rozpadá a drolí už od počátku, a scénáristé i s režisérem si odřezali sami svá jistící lana... Děj je pohromou, vizuální zpracování amatérské, herecké výkony kulhají na obě nohy. Snaha o zdůvěryhodnění snímku, je důvěryhodná jako obhajoba Petra Kramného... 20% dávám s čistým svědomím pouze za exteriéry... ()

Flopik

Musím povedať že som sklamaný.Milujem takéto horory a dúfal som že to bude dobré.Bohužiaľ nebolo.Je to skôr taká nudná detektívka kde sa občas snaží niečo vystraśiť ale veľmi to nefunguje.Hlavná hrdinka pekná a celkovo to nebolo najhoršie.Koniec sa mi veľmi nepáčil, prišlo mi to že tvorcovia to chceli proste nejako ukončiť.U mňa priemer bohužiaľ. ()

mateas.matt

Ok, na vymlaceni dabla ze sama sebe staci mit viru... vlastne je lepsi vubec neverit, protoze verici jeptisky jsou idealnim cilem pro demony, ale zato bezverci.. No te Buh, tohle byla ale zase jednou kravina. ()

Rathalos

Obrovske sklamanie,od rezisera akym je Xavier Gens som cakal perfektnu hororovu zalezitost po filmoch,ktore som od neho videl,ale bohuzial som dostal nudnu kravinu o demonovi,same keci a takmer ziadna akcia,slabota...:-) ()

BOURQUE

Vo svojom sub-žánru spíš pomaly plynúci film (exorcizmus), kde jednotlivé časti príbehu sú odkryté postupne. Rutinná práca. Vo finále však nečakajte extra silné scény. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Katcat

Docela silná trojhvězda. Chybělo tomu velmi málo, oproti těm blbostem, co se poslední dobou točí, ale zároveň dost na to, aby to zanechalo nějaké velké stopy v paměti. Postrádalo to konec děje, proč tam vůbec přijela a celkově to bylo takové nedotazene. Ale jo. Takhle by to šlo! :) ()

mira.l

Ano, znám film Na druhé straně kopců. A tím spíš nejdu do vyššího hodnocení. Už to tu někdo zmínil, jak se dá stejné téma přetavit ve film, u kterého jsem ani nedutal i přes jeho ukrutnou délku anebo zmršit do takovéhle hovadiny, jejíž posledních deset minut to poslalo totálně do řiti rumunských hor. Jedna hvězdička za ty exteriéry a za to, že jsem si zpočátku myslel, že by to mohlo být zajímavé doplnění Mungiova filmu. No, nějak se nepovedlo. ()

jkpj22

Nuda. Žádné lekačky co by stálo za zmínku, nic moc atmosféra... konec je dobrý, ale nezaslouží si to tři hvězdy. Ani omylem. ()

J.Mayen

Ano dalo by se rict, ze zde bylo nekolik zkopirovanych scen ze znamejsich filmu (Vymitac Dabla),ale melo to kazdopadne se kouzlo. Zobrazeni Rumunska coby zeme upiru a vlkodlaku, pekna priroda, divni lide, jeste divnejsi radove sestry a otcove. Zobrazeni demona Agares a pojeti vymitani bylo temer spickove a ja byl na vysost spokojen. Navic slo o beckovy film, ktery by si to lehce mohl strihnout s leckterym ackovym, Bravo. ()

brasek

Ďalší zo série zbytočných hororov. Podpriemerný príbeh, slabá až žiadna atmosféra, vyšetrovanie novinárky z NY Sentinel nedôveryhodné a o gradácii príbehu nemôžeme ani omylom hovoriť. Pokiaľ vystrihneme posledných desať minút tak tento snímok nemá veľa spoločné z hororom, pretože dovtedy tie muchy v pohári vína a mentálne zaostalé strašenie spôsobia akurát tak bolesť hlavy diváka. ()

hrdygay

jebacke sophii cookson bol vidiet lavy prsnik aj bradavku, musel som si vyhonit na nej, film bol priemerny, viac ma zaujala detektivna stranka filmu, ked novinarka nicole rawlins (sophie cookson) vysetrovala zabitie mnisky adeline pocas exorcizmu, lakacky boli ok 5/10 ()

johankazarku

V celku dobré spracovanie, ale nedotiahnuté detaily. Viac mysteriózne ako hororové. Hlavná herečka na mňa pôsobila skôr ako detektívka z FBI než novinárka ale ok. A čo mi vadilo je, že v takom prostredí akosi dosť ľudí ovládalo angličtinu. ()

Jessica_Biel

Mám rád horory... i horory o vymítání.... ale pokud jde o tenhle snímek? Pardon, ale hororový uragán to skutečně není. Nudné, zdlouhavé a když už se má divák alespoň vyděsit, tak na obrazovce je rumunský gypsy a nebo se ozve nepříjemný jekot. Alespoň že pekelného Vévodu Agarese pojmenovali správně, ale i tak tohoto vládce zemětřesení a pekelných legií zmršili. Já vám nevím, asi sem divnej, ale fakt to nestálo za nic. ()

doogiemus

Klasická vymietačka. Len je zaujímavé, že furt treba ísť do krajín východného bloku, aby Vás posadlo / kde démoni pôsobia. Za Sophiu hviezda naviac. ()

Accuphose

V Rumunsku dělali, co mohli. V rámci žánru to ani neurazí, ani nenadchne. Vlastně to celkové hodnocení tu odpovídá snad nejlépe ze všech filmů za posledních pár let (50%). Škoda, že jim na konci došli prachy a největší škoda, že v Rumunsku nenašli dospělého cikána, co by dokázal říct pár vět Anglicky a dali tam Angličana jak poleno. Jinak by to bylo za tři hvězdy. Sice bych to podruhé vidět nemusel, ale i tak pro milovníky žánru doporučuju ke shlédnutí, lepších filmů už moc nevychází, vychází spíš slabší. ()