Film ACID HOUSE je složen ze tří povídek:
MASAŘKA - Boab má fakt těžkej den; opustila ho holka, vyhodili ho z práce, vyloučili z fotbalového týmu a navíc je vyhozenej z bytu. Ještěže Bůh chodí do stejnýho baru jako on...
MĚKKEJŠ - Johnny je prostě "měkkejš"... Stará se o nevlastní dítě své manželky, která klidně spí se sousedem. Když s ním přijde do jiného stavu, je to zase Johnny, který neumí říct ne...
ACID HOUSE - Narkoman Coco se při jednom drogovém tripu převtělí do těla nově narozeného dítěte. Duše dítěte se zase dostane do Cocova těla. Coco si tak dudlá palec a novorozenec mluví na svou matku sprostě...

Irvin Welsh (autor scénáře kultovního filmu TRAINSPOTTING) ve svých povídkách zabývá klasickými, a přitom moderně pojatými tématy lásky a zrady, manželství a dětí, náboženství a víry v Boha. Každá za tří filmových epizod je samostatným celkem, i když se zde charaktery jednotlivých postav překrývají Jedním z hlavních motivů celého filmu jsou (stejně tak jako v TRAINSPOTTINGU) drogy způsobující ztrátu kontroly nad promarněným a zdánlivě zbytečným životem. Film je velmi kvalitní sondou do života anglické mládeže, a tím i celé anglické společnosti. Režisér Paul McGuigan byl v r. 1998 za tento film nominován na cenu nejlepšího debutujícího režiséra na Filmovém festivalu v San Sebastian. (oficiální text distributora)

Moonwalker

No ty vole, to byla zase pro jednou šílenost. Zkrátka film u kterého musíte vyloženě vypnout a nepřemýšlet nad věcmi co ve filmu uvidíte. Je to dobrá prdel, a hlášky vám opravdu zůstanou v palici ještě dlouho. Pecka! ()

BONOBON odpad!

Určitě má hodně příznivců a znám lidi, kteří ho považují za kultovní, přesto jsem nenašel jediný důvod, proč bych měl tenhle vizuálně odpudivý paskvil hodnotit jinak... ()

o.d.y.

Po filmech Trainspotting a Requiem for a Dream, které jsem viiděl před tímto filmem, jsem čekal pouze napadobeninu která z nich bude čerpat část scénaře,(trochu čerpala) ale byl jsem překvapen první dvě povídky mě připadaly ujetý a třetí LSD mě dostala, herecký výkon McKidda byl vskutku velkolepý buď jako dítě nebo feťák ()

m-Jan

Slabé nemůžu si pomoci. I po druhém skouknutí v příbězích nic, režie nic, o výkonech nemluvě. Ještě chvíli přemýšlím... a nic. Až kromě hlavní postavy v Měkkém ze které trochu zamrazí. Člověk se halt někdy ozvat musí. 25% jen za ní a fotbalovou scénku ()

xEvilDeadx

Irvine Welsch rulezzz. Nemůžu si pomoct, ale já ty jeho filmy a knihy prostě žeru... Provedení filmu sice není úplně nejlepší (možná není ani dobré), ale nám - bejvalejm fetkám - taková špína a hnus prostě vyhovuje. 90% ()

JARDAHONDA

Acid House : Příběh tří povídek, který je těžce ujetý - místy extrémní, někdy nechutný......opravdu zvláštní zpracování autorů. Film je režijním debutem Paula McGuigana, který mu vynesl nominaci na MMF v San Sebastian. Osobně dávám 50% ()

eoj

Asi už stárnu, před lety se líbilo víc. Nicméně ani po letech vyloženě nenudilo. Po řadě depka/sranda depka sranda. Zpracování tak nějak sedí k prostředí. Ten přízvuk/slang je fuckin' great - bez titulků bych to nedal. Lepší 3*. Přítelkyně zase jednou kroutila hlavou na co to koukám. ()

Lonelybiker

U povídek o Boabovi a Johnnym jsem si říkal, že jsem fakt rád, že mám normální život, normální práci, normální rodinu a rád normální filmy. Acid House je ale úplně z jiný kategorie. Zábavná, vtipná a úchylná zároveň. Ewen Bremner to zahrál výborně a já se bavil. Sice to všechno má "na svědomí" Irvine Welsh, ale s Trainspottingem to nemá nic společného. ()

macekjoe

V podstatě nevím, co tomu snímku chybí. Snažila jsem se o odstup, nesrovnávat film s Trainspottingem. Zajímavá byla do určité míry povídková forma. První část mi přišla dost tragická, možná morbidně erotická - mohla by mít podtitul Největší nýmand na světě. V ní mě zaujala postava Boha, který používá velmi ,,vytříbený" slovník následkem hrdinovy fantazie. Druhý příběh, který má příhodný název, se mi líbil asi nejvíce, snad proto, že byl jaksi ze života, reálie představující chudinskou čtvrť se starými činžáky s dávno opadanou omítkou a s malou hospodou a vizáž hlavních protagonistů mi připomněly, jak se žilo v 90. letech. Za něj bych dala hvězdičku. Třetí povídka je špatný trip aneb jak být znovu dítětem. Coco k***a Bryce byla dobře zahraná postava, ale celkově tomu chyběla šťáva. Asi už jsem zmlsaná z jiných filmů. Ale tohle je můj názor a za ním si stojím. ()

Necrophobic

Není pravda ,že se na Acid House musíte dívat pod vlivem nějaké návykové látky.Já na film narazil náhodně v pracovním týdnu v jednu v noci zcela ztřízlivý a přesto mě film tak zaujal ,že jsem ho musel dokoukat.Už to je pro mě osobně dobrá vizitka.Je to dost ujetý o tom žádná ,ale pro mě osobně koukatelný.Ovšem zřejmě jen na jedno zhlédnutí proto jen za 3. ()