Kdo, když ne my

Who, If Not Us

Drama / Rodinný

Rusko, 1999, 89 min

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +závěrečných 5 minut, prostředí, herci –slabí příběh, málo drsné, téměř bez hudby/// Nechal jsem se zlákat vaším hodnocením a též tím, že jsem chtěl vidět i jiný film, než západní snímek. No tentokrát to ale neocením. Od filmu jsem čekal jednak lepší filmařinu a především živější film. U tohoto až na některé momenty jsem těžce usínal a dost se nudil. Trošku mě oslovili postavy, ale to by se příběh musel odvíjet drsnějším způsobem, aby mi těch postav bylo nějak líto. Zde se mi ti kluci zdáli jako malé procento těch hajzlíků a nezbedů jaké najdeme nejen v Rusku ale i u nás./// Celkem 35%///(8.6.2007)

Vynikajici snimek s prvni pulkou po niz bych necekal takovy rozjezd v deji. Vtipna mila a pritom na nic si nehrajici komedie ze soucasneho Ruska. Detsti herci vynikajici. Vypada to, ze Artur Smolyaninov uz tady zacal osud postavy, kterou pozdeji ztvarnil jako Ljutyje v Devate Rote Fjodora Bondarcuka. Never, nepros, neboj se. Krajnovuv maly mafian je uchvatnej.(6.2.2007)

Ono to s problémovou mládeží není lehké nikde, nejen v Rusku. Režisér tohoto filmu uchopil toto téma způsobem, který ho činí většině lidí stravitelným a myslím, že udělal dobře. Natočil film, který trochu přiměje k zamyšlení, trochu pobaví a ani trochu nenudí. Závěr by se mohl zdát přitažený za vlasy, ale proč by to jednou, někdy nemohlo dopadnout i takhle? Ostatně, ne vždy je represe tím správným způsobem, jak někoho udržet na správné cestě, nebo ho na ni přivést. Možná je to příliš idealistické, ale nikdo se přeci zlým nerodí.(6.2.2007)

Valeri Priyomykhov střídá žánry jakoby nic (i když "komedie na vážný téma" ve výsledku převládá), ale nakonec mi to zas tak moc nevadilo. Možná proto, že se pořád něco dělo, bylo o čem přemejšlet a pořád byl člověk na něco navnaděnej, napnutej. Důležitý pro mě bylo, že film měl vtip a byl natočenej s fantazií, nejspíš proto se mi líbil.(6.2.2007)

Ruský autorský film Valeri Priyomykhov z 1998. Osobne by som povedal, že je to jedna z tých štúdii výchovy deti, ktorá sa oplatí vidieť. Hoci pre mňa,začiatok tomu nič nenapovedal, postupne sa prejavili všetky jeho pozitívne stránky, najmä herecké výkony a koniec koncov aj námet. Nečudoval by som sa keby to niekde vyhralo ekumenickú cenu :)(16.6.2007)