8bitové Vánoce

Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

borec999

Neurážajúca retro vianočná komédia z obdobia 80.rokov, ktorá okrem toho že je nenápadnou reklamou na jednu značku herných konzol súčasne zdôrazňuje, že materiálne veci nie sú na Vianociach ani zďaleka tak dôležité ako tie duchovné. Film vie pobaviť, má tempo pri ktorom nenudí a v rozumnom pomere dávkuje aj atmosféru čara Vianoc. Proste fajn oddychovka bez väčších chýb a jeden z tých lepších-  novších  filmov s vianočnou tématikou, ktorý ale rozhodne nie je tak kvalitný aby sa stal ďalšou vianočnou klasikou... PS: Neil Patrick Harris je skôr rozprávačom príbehu a celkovo v 8 bitových Vianociach vlastne ani nemusel hrať, keďže takmer celý príbeh je odohraný detskými hercami... 55-60% ()

Janega

Tieto retro vianočné filmy mám veľmi rád a napriek tomu, že film je súčasný, tak osemdesiatkovú atmosféru sa im podarilo dobre navodiť. Detskí herci sú fajn, síce hrajú také archetypy až karikatúry detských postáv, ale to nejak neprekáža. Divák už len čaká kedy to tvorcovia ukončia klišé, aby si to nintendo pod tým stromčekom našiel, no namiesto toho príde niečo nečakané, čím to výborne ukončia. ()

ac3r odpad!

Proboha to byla zase jednou sračka. Kdo je milovník konzolí, arcade her atd., rozhodně tohle nepoustet a nenachytat se jako já! Je tu jenom kupa nesympatickych dětských "herců", s hrami to nemá vůbec nic společného a je to fakt totální sračka úplně o ničem. Jedna z největších hrůz co jsem za poslední rok asi bohužel viděl. ()

Untentrauer

Příjemný, průměrně zpracovaný příběh, který nezkazí Vánoční atmosféru. Zasazení do 80tek mi přišlo zbytečné, protože to stejně nebylo extra poznat. Přitom stačilo pouze zvýraznit a změnit hudbu a atmoška by byla jedna báseň. ()

dannyyy

Milé překvapení. Já ty 80/90kový filmy prostě zbožňuju, když jsou hezky udělané... asi proto, že je to moje generace. ()

BOURQUE

Retro-based príbeh, ktorý by mohol mať podnázov “Honba za Nintendom“. Rozprávka od Neila Patricka Harrisa v podaní v soft štýle Barney Stinsona vždy poteší (nie je to inak ani teraz). Základná myšlienka a ponaučenie príbehu je pekná, avšak by mohla byť prezentovaná trochu dôraznejšie. Vo filmu ako aj v samotnom príbehu bol väčší potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

dalziel

Nech sa na mňa HBO nehnevá ale sprístupniť vianočnú rodinnú komédiu pred Vianocami bez dabingu len s titulkami je totálny vianočný fail. Ani som to nedopozeral. Ak nebude dabing tak na to hádžem bobek. ()

Hellierer

Projektu jsem fandil, ale nakonec zklamání. Postavy jsou otravné, humor spíše trapný či nezábavný, vánoční atmosféra skoro nulová a nostalgie nevytěžena. Nejzajímavější je linka z přítomnosti (která by mohla mít více prostoru) a několik závěrečných minut, ale jinak nuda. ()

Maximilianus

Možno sa film až moc zameriaval vyslovene na Nintendo a nerozvíjal iné veci, ktoré by ho urobili zaujímavejším,  ale mne to až tak nevadilo a držal som detským hrdinom palce,  aby ho dostali. Nakoniec nám ale film chcel ukázať,  že išlo o niečo iné,  a tak by to malo byť aj v živote. 6,2/10. ()

LordMysti

Když přihlédnu pro koho je určeno, že jsem si tu dobu také zažil, že jsem na to koukal se svými dětmi - prostě hezká nostalgická vzpomínka která se líbila všem. Není to nic extra nabušeného, ale plyne to hezky a nenudíte se, což je hlavní. ()

dj_kure

Nakonec docela zklamání. Spíše vykrádačka všech 90’s komedií napasovaná do jednoho filmu kde to díky přehršelu trapných situací nefunguje tak, jak by mělo. NPH je fajn, nicméně jako vypravěč příběhu je ho dost málo. Rolničky kam se podíváš v bledě modrým. ()

sunfreedom

Američani se tak zoufale snaží přijít s úspěšnou vánoční komedií, že neváhají za tímto účelem vykrást Stranger things, nakombinovat to vánočními pohádkami a na závěr dát kapku Ready Player One. Hroznej shit. ()

curfew77

Vsadíte na současnou retro vlnu nostalgie po dětském světě přelomu osmdesátek a devadesátek, a pro jistotu si jako hlavní hvězdu seženete Neila Patricka Harrise proslaveného seriálem, který obdobný koncept vyprávění, jaký máte v plánu, proměnil v obrovský komerční hit. Co se může pokazit? Všechno. 8-Bit Christmas vůbec nevědí, koho vlastně chtějí bavit, jestli současné děti (pročež je film naivní, školometský a cudný až hanba - sic!), nebo generaci, která v příslušné době vyrůstala (a kterou na rozdíl od té mladé tenhle svět a jeho problémy skutečně z nostalgie zajímají). Výsledek samozřejmě nefunguje, protože se pokoušíte návnadou na ryby lovit medvěda. Otravní jsou tady úplně všichni, dětští i dospělí hrdinové, a pár vtipných momentů museli tvůrci nastříhat aspoň do traileru. Absolutní fail a další promarněná šance. Pokud si někdo maloval, že z tohohle filmu může být Sám doma pro dvacátá léta, nejspíš spadl z višně, protože dnešní teenageři na něj musejí pohlížet asi jako my za našich mladých let na Knoflíkovou válku. 40 %. ()

xxmurphyxx

Úprimne....čakal som viac, podstatne viac, nebudem skrývať určité sklamanie. Ako dlhoročný hráč videohier, aj keď 48 hodinové maratóny ako v mladosti už nehrozia, narodený na začiatku 80tých rokov som sa kurevsky tešil na túto komédiu a očakával som nostalgický návrat do doby minulej, kedy videoherný priemysel začínal zažívať svoj zlatý vek a najväčší rozmach. To sa naplnilo len z časti a hľadať odpoveď prečo tomu tak je by bolo na moc dlho. V skratke by som to zhrnul tým, že humor tu jednoducho moc nefunguje a nie je ho ani na rozdávanie. Z takejto témy sa dalo vytrieskať o veľa ale fakt že o veľa viac. Keď k tomu ešte prirátam aj veľmi vydarenú zostavu hercov, kde potešil klasicky N.P. Harris, malý Winslow Fegley a osobitne aj pre mňa dlho nevidený Steve Zahn, nedá sa mi tento film označiť inak ako premárnenú šancu stať sa vianočnou/hernou kultovkou. Napriek tomu sa ale nedá povedať, že by šlo o zlý film len mal proste stať sa niečím väčším ako len pohodovou jednohubkou na večer. Toto je jeden z tých filmov, kde nebudete trhať bránicu smiechom ale skôr sa po celý čas tak príjemne, priteplene pousmievať a tí starší užívať aj za mňa dobre vystihnutú atmosféru 80's.  Jednoducho taký príjemný feel good movie na jedno pozretie. Ale aby som nezabudol na koniec to najdôležitejšie. Prečo film radím aj napriek môjmu zjavnému sklamanie k lepšiemu nadpriemeru je jeho koniec a hlavne posolstvo, ktoré v sebe nesie. To sklamanie možno vyplýva aj z toho, že film klame telom, či už názvom alebo prezentovanou témou Nintenda. Pretože film je v skutočnosti o niečom úplne inom. Dôležitejšom. A to musím uznať aj ja ako milovník virtuálnej zábavy. Takže smelo do toho. Susedov smiechom nezobudíte ale taký ten príjemný pocit na srdci pri zaspávaní mať budete. ()