Malý svědek

Svedok vraždy

Thriller / Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2001, 86 min

• Phobia

Tenhle film je tak strašlivě průměrný až je podprůměrný. Téma sice neznělo úplně špatně (i neoriginální námět se dá přece zpracovat výborně), ale nemůžu si pomoct, "Malý svědek" mě vůbec ničím nezaujal, nechal mě úplně chladnou. A to je vždycky průser. Když už to byla taková nuda, můžu alespoň pochválit stopáž - existují i nudnější filmy, co se nekriticky roztahují přes dvě hodiny. 48%(13.3.2009)

No tak tohle je thriller pro nenáročného diváka. Karty jsou už rozdané prakticky od začátku. Žádné velké dějové zvraty se nekonají, film je plný klišé, které ale budete schopni strávit díky hollywoodským hvězdám jako jsou John Travolta nebo Vince Vaughn. Celková stopáž příjemně uteče a pro nedělní deštivý večer přijde Malý svědek vhod. 50%(27.1.2008)

Tenhle snímek by se dal označit jako normální thriller. Přijde mi, že nijak extra nevybočuje z řady ostatních thrillerů. Ale to stačí na to, aby děj byl zajímavý a vy jste s napětím čekali, jak to dopadne. Takže vlastně je to napínavý film, jehož pozitivem je nepříliš dlouhá stopáž, a tím pádem tam není čas na nějaké zbytečné scény. Prostě děj jede a odvíjí se, a to je velmi pozitivní zjištění. Navíc mě potěšil v menší roli Steve Buscemi, celou dobu jsem si říkal, jestli je to on nebo ne, ale pak jsem zjistil, že ano, a byl jsem velmi příjemně překvapený, protože tohoto herce já můžu. Takže já to vidím na průměr, uděluji tři hvězdičky...(11.3.2007)

• castor

Neurazí, ale svým béčkovitým námětem ani zdaleka nenadchne. Hvězdně obsazený thriller čerpá z tak provařených klišé, až to i dvojici Travolta x Vaughn musí být jasné. Z možné dobře rozehrané šachové partie s originálními odbočkami ale vyšel jen prabídný thriller, u kterého ani v nejmenším nelze věřit, že stál 75 milionů dolarů!!(28.1.2008)

• Dudek

Přiblblý film, který nezachraňuje ani hvězdné herecké obsazení. Malý svědek je bez nadsázky přehlídkou všemožných filmových klišé, díky kterým i ten nejméně chytrý divák bude vědět, co se stane za pár vteřin. Ale na druhou stranu se od filmu s podobným příběhem nedá čekat nic jiného. 30%(14.5.2006)

• - Natáčelo se v Severní Karolíně v USA. (orkadimenza)

• - Herec Vince Vaughn sa počas nakrúcania pobil s neznámym mužom. (HUMOOOO)

• - Film byl třikrát upraven kvůli sprosté mluvě a násilí a vysloužil si rating PG-13 od MPAA (děti mladší 12 let mají na film doprovázet rodiče). Obsahuje mnoho scén, kde je zřejmě možné vidět i slyšet dabování sprostých slov. Celkem 23 minut filmu bylo editováno v době, kdy byl dokončen finální střih. (orkadimenza)