Malý svědek

Malý svedok

Svedok vraždy

Thriller / Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2001, 86 min

Frank (John Travolta) se po rozvodu těžce vyrovnává s tím, že už nemůže vídat svého syna tak často, jak by on sám, i malý Danny chtěl. Svůj podíl na tom má i nový muž jeho bývalé ženy Rick (Vince Vaughn), záhadný muž, který se před lety ve městě zjevil, aniž by někdo tušil něco o jeho minulosti. Až na Dannyho, který brzy zjistí, co je Rick zač - s jediným problémem, nikdo mu nevěří. Až dokud Frank sám nezjistí celou pravdu ... I přes docela dobré herecké obsazení jde o tuctový thriller, který sice docela zabaví, ale ihned se závěrečnými titulky se vytratí z mysli. Ve filmu není ani jedna část, která by byla něčím výjimečná - snad jen dobře zvládnutou bezmoc malého Dannyho, který sice ví, ale nikdo mu nevěří. Musím ještě pochválit Vince Vaugna - na záporné role v jeho podání nejsem moc zvyklý, a nutno říct že se s ní vypořádal s grácií...(20.4.2011)

• tron

Rutinná zlátanina, v ktorej je od začiatku jasné kto, s kým, prečo, kedy, ako. Na rozdiel od podobne rutinného trileru SKLENENÝ DOM však MALÝ SVEDOK nemá napriek triviálnemu scenáru napínavú réžiu ani zdatné herecké obsadenie. Zato má odpudzujúceho Johna Travoltu a vtedy ešte len otravné úlohy dostávajúceho Vincea Vaughna.(31.5.2006)

• Phobia

Tenhle film je tak strašlivě průměrný až je podprůměrný. Téma sice neznělo úplně špatně (i neoriginální námět se dá přece zpracovat výborně), ale nemůžu si pomoct, "Malý svědek" mě vůbec ničím nezaujal, nechal mě úplně chladnou. A to je vždycky průser. Když už to byla taková nuda, můžu alespoň pochválit stopáž - existují i nudnější filmy, co se nekriticky roztahují přes dvě hodiny. 48%(13.3.2009)

• Slarque

Thriller s naprosto dementním scénářem bruslícím po všech známých žánrových klišé, které spojuje pomocí trapně nepravděpodobných dialogů. John Travolta, Vince Vaughn ani Steve Buscemi nepředvádějí nic, co bychom od nich už neviděli jinde a lépe. Doporučuji do televize jako nijak nerušící kulisu k domácím pracem.(13.5.2006)

• Dudek

Přiblblý film, který nezachraňuje ani hvězdné herecké obsazení. Malý svědek je bez nadsázky přehlídkou všemožných filmových klišé, díky kterým i ten nejméně chytrý divák bude vědět, co se stane za pár vteřin. Ale na druhou stranu se od filmu s podobným příběhem nedá čekat nic jiného. 30%(14.5.2006)

• - Film byl třikrát upraven kvůli sprosté mluvě a násilí a vysloužil si rating PG-13 od MPAA (děti mladší 12 let mají na film doprovázet rodiče). Obsahuje mnoho scén, kde je zřejmě možné vidět i slyšet dabování sprostých slov. Celkem 23 minut filmu bylo editováno v době, kdy byl dokončen finální střih. (orkadimenza)

• - Natáčelo se v Severní Karolíně v USA. (orkadimenza)

• - Herec Vince Vaughn sa počas nakrúcania pobil s neznámym mužom. (HUMOOOO)