Frank Morrison (John Travolta) měl problémy s alkoholem, a tak není divu, že jeho ženě Susan (Teri Polo) povolily nervy a rozvedla se s ním. Žádné sliby a ani silná vazba na dospívajícího syna Dannyho nepomohly. Malý Danny se se situací vyrovnává po svém. Stane se z něho rebel a problémy následují jeden za druhým. Rodinné drama vyvrcholí ve chvíli, kdy se matka znovu vdá za záhadného fešáka Ricka (Vince Vaughn), který požaduje absolutní kontrolu nad vším a nad každým v rodině. Danny zjistí, že jeho otčím je ale pořádný hajzl a vrah... A ten nepotřebuje svědka... (oficiální text distributora)

Trailer

tron

Rutinná zlátanina, v ktorej je od začiatku jasné kto, s kým, prečo, kedy, ako. Na rozdiel od podobne rutinného trileru SKLENENÝ DOM však MALÝ SVEDOK nemá napriek triviálnemu scenáru napínavú réžiu ani zdatné herecké obsadenie. Zato má odpudzujúceho Johna Travoltu a vtedy ešte len otravné úlohy dostávajúceho Vincea Vaughna. ()

Figu

Skvělé překvapení! Toto je přesně druh thrilleru, které jsem žral coby malej kluk, když jsem do sebe chtěl napumpovat trochu strachu a adrenalinu. Jde o strašně jednoduchou zápletku a přitom se z toho vytěžilo maximum. Tedy díky Travoltovi! Další chvála pro Matta O'Learyho, který si během jednoho roku vystřihl dvě suprové dětské roličky, ovšem ta vydařenější přeci jen byla v Lovci démonů. A v neposlední řadě supr záporák Vince Vaughn. 75% ()

Phobia

Tenhle film je tak strašlivě průměrný až je podprůměrný. Téma sice neznělo úplně špatně (i neoriginální námět se dá přece zpracovat výborně), ale nemůžu si pomoct, "Malý svědek" mě vůbec ničím nezaujal, nechal mě úplně chladnou. A to je vždycky průser. Když už to byla taková nuda, můžu alespoň pochválit stopáž - existují i nudnější filmy, co se nekriticky roztahují přes dvě hodiny. 48% ()

MT_Y

Malého svědka mám víceméně rád, na rok 01 dobré střihy, kamera super a herci k těm není co moc říct, hráli prostě dobře... Nový manžel že bude "hajzl" se dalo čekat tak to prostě bývá no (buďto to bývá manžel nebo nový manžel a Johny Travolta a zaporak? Pche asi ne no). Je pravdou, že "otcim" mě rozciloval od začátku do konce (Nervy fakt litali nesnáším když se někdo tak chová)..... Po jiných stránkách asi nevím co bych ještě podotkl, příběh šel pozvolna, gradování fungovalo víceméně a myslím že tím že zaporak bych sám eh... Tak to znamená jen že herec to zahrál fakt skvělé a také co čekat od člověka co hrál ve filmu "Psycho" že ano to asi jinak ani nešlo že 😆🤗.. No hodnocení 5 hvězd 90% ()

McLushi

Malý svědek mi velmi zpříjemnil většinou nudný nedělní večer. Přišlo mi to napínávé ikdyž děj byl chvílemi předvídatelný. Obsazení herců mě velmi zaujalo a záporák (zlý otčím) byl v podání Vince Vaughna vynikající. John Travolta jako osamělý otec vyhovoval a Teri Polo v roli atraktivní matky mi taky seděla. Nevím co dále dodat. 70% ()

• Film byl třikrát upraven kvůli sprosté mluvě a násilí a vysloužil si rating PG-13 od MPAA (děti mladší 12 let mají na film doprovázet rodiče). Obsahuje mnoho scén, kde je zřejmě možné vidět i slyšet dabování sprostých slov. Celkem 23 minut filmu bylo editováno v době, kdy byl dokončen finální střih. (orkadimenza)
  • Natáčelo se v Severní Karolíně v USA. (orkadimenza)