Reklama

Reklama

Obsahy(1)

DOBRODRUŽSTVÍ POD POSTELÍ je brilantní komedie, kterou pro televizní diváky objevil mladý režisér Jaroslav Pozzi. Ze čtyřiceti stránkové povídky F. M. Dostojevského DVA MUŽI POD POSTELÍ JEDNÉ ŽENY vytvořil a domyslel komedii plnou záměn, omylů a svérázných postav, ve které je místo pro smích, smutek i dojetí. Do hlavních rolí (a to jsou skoro všechny) obsadil nejlepší z nejlepších, přičemž v roli despotického sklerotického, ale i ubohého starce exceluje dokonalý Oldřich Kaiser. Spletitý příběh jednoho žárlivce, který se nakonec ocitne ve flagrantní situaci milence pod postelí (a to ještě cizí ženy) umocňuje hudba otce a syna Rakových. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Ruští literární klasici mají v československé kinematografii své nezpochybnitelné místo. Na podobně laděné inscenace ze šedesátých let se sice tato dívá zpovzdálí, nicméně na ně hrdě dohlédne. Každému známá, humorná trojice z Ypsilonky, (známá tak, že to někomu může překážet) tu sehrává nádherně zamotanou, klasickou manželsko - mileneckou situaci a Jana Paulová zase, překvapivě dobrým způsobem, odhaluje sílu ženské fantazie. Mladoučká Klárka Issová sekunduje dokonalému hereckému talentu Oldřicha Kaisera také výborně (až na ten závěrečný mimózní smích) Vynikající sloh, skvělé herectví a jasně postřehnutelné kvality navazující na tradici československé kinematografie. Pokud nemáš osobní problém s ústřední hereckou, mužskou trojicí, můžeš se u snímku skvěle bavit. ()

helianto 

všechny recenze uživatele

“Každá žena je had a každý had je žena.“ Další z dlouhé řady televizních zpracování ruské literární klasiky, které mají v československé kinematografii tradici. Zde poněkud netypicky komická Dostojevského povídka, převedená do svižné televizní inscenace, jíž bezesporu kraluje trio protagonistů pražského divadla Ypsilon – pánové Kaiser, Lábus, Dejdar, s nimiž si nikterak nezadají ani dámy – Paulová a Issová. Všichni zúčastnění předvádějí velmi zralé, civilní komediální výkony, prosté jakéhokoliv pitvoření. A účinek je maximální. Atmosféru carského Ruska v inscenaci podtrhuje příjemná a přitom velmi moderní hudební linka, jejímž autorem je český kytarový mág Štěpán Rak. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Jiří Lábus a Martin Dejdar trnou pod postelí, Oldřich Kaiser v perfektní masce senilně žertuje o hemeroidech, Klára Issová s hrůzou očekává, kdy se všechno provalí, a Jana Paulová očekává také, ale úplně něco jiného a vůbec ne s hrůzou. Zkrátka nadmíru podařená komedie, která možná mohla být malinko kratší. Herecké osazenstvo mě potěšilo a ačkoliv Janu Paulovou rád nemám, tady mi vůbec nevadila ani ona. Takže jsem spokojený po všech stránkách. Mimochodem tu skvělou hudbu složil a nahrál náš nejlepší kytarista Štěpán Rak se synem Janem Matějem. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Už během krátkých okamžiků sledování jsem začal promýšlet, kolik chvály napěji na tento televizní unikát z depozitáře věhlasného archívu České televize. No, nebudu zdržovat výčtem kvalit zúčastněných herců. (SPOILEROIDNÍ) Vypíchnu nápad situační komedie, umístit meritum celého dění pod postel (kam se ubírají amanti, a v našem případě tam právě skončí hned dva, a to přitom žádnými amanty nejsou) přátelsky poplácám mladého režiséra, jenž svou prvotinou skutečně zabodoval a jdu dál, za trochu lásky světa kraj. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Ještěže v Rusku dělají tak velké postele. Dva vysoce postavení pánové se oba kvůli své nutkavé žárlivosti a dávky podezřívavosti pod jednu takovou museli schovat před despotickým a notně vetchým starcem, jenž má lepou mladou ženušku. Dva muži se ocitli v prekérní situaci vlastně omylem a rozhodně si nechtějí navzájem kázat o morálce, když oba podezřívají své drahé polovičky z nevěry. Ale i pod velkou postelí je poněkud těsno, zvláště když pod ní leží několik hodin a nepříjemný stařec se stále nechce vzdálit. Z toho vyplývá, že za vším hledej ženu a žárlivost. Crazy taškařici podle Dostojevského povídky sice chybí přehlednost a možná o stupínek absurdnější humor, ale z mého pohledu se jevila neotřele propracovaně v příjemném divadelním aranžmá s osobitým humorem. Se zachováním knižně - divadelních dialogů si herci poradili přímo skvěle. Oldřich Kaiser vysekl brilantní etudu skleroticky despotického starce trpícího nedoslýchavostí ve velmi zdařilé masce, kterou by hollywoodští maskéři mohli jen obdivovat, stejně jako jeho herecký výkon. Lábus s Dejdarem, většinu času ležící pod postelí, byli také velmi liboví. Issová s Paulovou jako zástupkyně něžného pohlaví byly dokonce sexy a hrály velmi roztomile. Neškodila ani špetka černého humoru a to v podobě zabitého pejska, který po smrti vykazoval umělost figuríny, což ještě umocnilo humornost dané situace. Nějaký dobře zpracovaný divadelní kousek v podobě televizní inscenace mně už dlouho na televizních obrazovkách chyběl a tenhle se blýskl velmi vysokou kvalitou. 80% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama