Kdo přežije - Jižní Pacifik

(série)
  • USA South Pacific
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2011

Dvacátá třetí sezóna se opět natáčela na ostrově Upolu v souostroví Samoa. Osmnáct odvážných trosečníků je rozřazeno do dvou kmenů – červeného Savaii a modrého Upolu. Mezi těmito soutěžícími jsou i dva hvězdní hráči z předešlých sérií. Můžeme se těšit na soutěže o imunitu a odměny. Posledních dvanáct soutěžících se sloučí do kmene Te Tuna a od této chvíle hraje každý sám za sebe. Vítěz této soutěže si odnese milión dolarů a titul „Poslední trosečník“. (Deco.20)

cyphercz

Jooo starej dobrej South Pacific, to ještě z Cochrana nikdo nedělal masterminda a superhráče, Ozzy dostal řádně na prdel, Coach předvedl svojí nejlepší hru... akorát ta vítězka mi zrovna dvakrát nešmakuje. Vyhrát to vůdce sekty Coach, tak 5 hvězd. ()

Pauliii

Průměr. Nejvíce je série oživena Ozzym, který se prokázal jako namyšlenej idiot (Coach to vystihl: Narcis, kterej je tak zahleděnej do svýho odrazu, že přestává vnímat realitu), ale na druhou stranu bez něj by celá série šla naprosto do kytek, a tak buďme za něj rádi. Navíc vždycky krásně mluví o přírodě a návratu ke kořenům na Reunionech, čímž souzní s mojí duší. No a dalším výrazným "hráčem" je samozřejmě Coach, kterej hru posunul zase trošku do jiných měřítek. Kde by byla tato řada bez těchto dvou, není těžké odhadnout. ()

Pan_Dom

I am very impressed - skvělá myšlenka přiřadit k novým soutěžícím, dva kvalitní, zkušené a divácky nejatraktivnější možné hráče - Ozzyho a Coache. Oba si v minulých řadách něčím prošli, oba byli ošáleni a oba toužili po vlastním vykoupení, což se jim oběma povedlo. Naprosto jim sedla role, kterou měli, a hlavně díky nim byla tato série výborná. Coach jakožto vůdce "sekty" , přinesl hodnoty, které ve většině sérií existovaly možná tak ve slovní formě - čestnost, upřímnost, loajalitu, dokázal, že není nic silnějšího, než pevná a soudržná aliance od prvního dne (a díky tomu možná celý Survivor vypadá velmi jednoduše). Ozzy, mírně namyšlený individualista, který na Ostrově hrál sám za sebe, a poslal domů téměř půlku soupeřů pro změnu dokázal, že on se jako trosečník narodil. K nim přidejme skvělé hráče jako Dawn, Sofii či Brandona, a máme tu 5*. Škoda jen, že nejsou tvůrci více kreativní ve vytváření nových soubojů o imunitu - začínají se až nebezpečně často opakovat... ()

longercz

Spoiler Alert!! Sledovat Ozzyho tažení mě rozhodně bavilo a tak úplně nesouhlasím s tím, že by se tady ukázal jako absolutní idiot, dle mého názoru se jeho hra od těch předchozích skoro nelišila, nikdy to stratég nebyl a nikdy nebude. Všichni ví co ve výzvách dokáže a všichni taky dobře ví jak moc nápomocný kmenu před sloučením může být a na druhou stranu jenom absolutní idiot by se s ním spolčil a chtěl by sním soutěžit po spojení kmenů. No a tak nějak to proběhlo i tady. Dojem tak kazí jenom imbecilní Američané hledající boha nebo něco takového v každém kamínku na písečné pláži. Co si budem povídat, Brendan je jednoduše pošahanej magor (tento komentář se mi krásně potvrdil ve 26. řadě :) Coach se ze svých předešlých účastí sice poučil, ale jak se ukázalo na finální kmenové radě, styl jeho hry prostě nemá šanci na úspěch. Cowboy, jehož jméno si podle mě nikdo nezapamatuje, se opravdu ani nesnažil začít něco jako hru o přežití, no a jakože katolík Albert se ukázal jako slizkej podrazák a idiot, což v Survivoru sice můžete být, ale musíte si to všechno umět zdůvodnit, a to neudělal, ba naopak. Jinak mi už všichni s tím modlením ke konci přišli jak po vymytí mozku. Na druhou stranu se mi líbil Cochran, výmluvnej a myslím, že i velmi inteligentní nerd, toho doufám, že v budoucnu ještě uvidím (zase potvrzeno ve dvacetšestce :) K tomu jeho rozhodnutí o přeběhnutí k druhému týmu: chápu argument, že nečekal 23 řad na to aby jeho osud ve hře byl rozhodnut náhodným taháním kamenů, ale za daných okolností to stejně nebylo správné rozhodnutí. Sečteno, podtrženo, vítězce Sophie jsem to tentokrát docela přál, myslím si, že i tak jako již zmíněný Cochran dokázala, že existují lidé, co jsou mladí a inteligentní zároveň a opravdu si myslím, že předvedla tu asi nejvyváženější hru ze všech finalistů a zaslouženě vyhrála. Možná ještě jedna věc, nevím přesně jestli Ozzy vs. Coach byl oficiální zamýšlený nápad tvůrců pořadu pro tuhle sérii nebo jestli v té době jim na nabídku jiné známé tváře jednoduše nekývli, ale pokud tedy byl tohle záměr, tak je to vážně blbost :) ()

Thery

Obsahuje Spoilery!! Jedna ze zatím nejhorších sérií. Navrátílí hráči nic moc - Coach s jeho bandou fanatiků proti arogantnímu nesnesitelnému Ozzymu (ne, opravdu netuším co na něm všichni mají). Ostatní soutěžící byli nemastní neslaní a když už se mi někdo začal zamlouvat, dostal vyhazov. Nějak nechápu tolik nenávisti ke Cochranovi - moc dobře věděl, že kdyby byl na jejich straně, jde z bývalých červených jako první tak proč nezariskovat? Vítězce to z finální trojky přeju nejvíce. Hodně "pobavil" Ozzy, když jí označil za rozmazleného fakana. Nejoblíbenějším soutěžícím pro mě je jednoznačně Christine - to co předváděla na RI bylo úžasné. Škoda, že byla vyhozena tak brzo. ()

Trixinka

SPOILERY........Celkově na mě celá série působila nudně. Coach si ze svého kmene (části) udělal svoji sektu, kterou pak úspěšně dovedl do konce hry. Druhý kmen měl Ozzyho, který se choval arogantně skoro celou hru. Jako nejvýraznější moment hodnotím Cochranovu zradu kmene. Jinak pro mě jedna z méně povedených řad, bylo to celé uspěchané - šup aréna, šup soutěž o imunitu, chyběly mi zde soutěže o odměny v podobě výletů a jídla. Dění v táboře bylo omezeno na minimum - probíhaly zde jen rozhovory o tom kdo s kým. Někteří členové kmenů nedostali snad žádný prostor - např. Rick. Oblíbence jsem si zde nenašla, snad jen Cochran byl chvíli zajímavý :) ()

Matyas

SPOILERY OBSAHUJÍCÍ TEXT: Opět se vrátil můj (2.) Benjamin 'Coach' Wade, který zde je (byl) již potřetí, opět hrál trochu méně strategicky, tak aby nevyhrál, a dvakrát zradil. Poté zde byl 'slabý' nováček John Cochran, jediný mě sympatický "Savaj", který také několikrát zradil, ale měl perfektně promyšlený plán. Sophie Clarke, povýšená, rozmazlená 'spratice' (ježiš to je hrozné slovo), nesympatická žába, která nechápu, jak mohla vyhrát. Albert Destrade, ach, Alberte Alberte, byl mi sympatický, ale zradil, hned třikrát. Ozzy Lusth, vždy mi byl nesympatický, hlavně jeho arogance, ale řekl bych, že teď, byl i celkem čestný. Rick 'Cowboy' Nelson, sympatický, ale nechápu, že se dostal tak daleko. Brandon Hantz, od začátku sympatický milý kluk, navíc z rodiny mého (1.) hráče Russella Hantze, jenže Brandon, kvůli tomu trpěl, lidé mu kvůli tomu nedůvěřovali, nechápu proč třeba on se nedostal do finálové trojky. Edna Ma, s jistotou, mě nejsympatičtější holka, která byla (bohžel/bohudík :/) čestná. Whitney Duncan, nesympatická a nafoukaná 'spratice', nechápu že si se Sophie nerozumněla. Dawn Meehan zmije, nic víc k ní říct nemůžu. Keith Tollefson, takový podobný (nejen vzhledově, ale i strategií) typ jako již zmíněný Ozzy Lusth. Jim Rice, jeden z nejméně sympatických hráčů, zrádce, co sám obviňoval lidi za to, že někoho zradili. Christine Shields-Markoski, frajerka, nejsilnější z holek, ale zrádkyně. Mikayla Wingle, nestihl jsem si na ní udělat názor. Elyse Umomoto, celkem sympatická, ale moc brzo vyhostěná. Stacey Powell, nejčestnější z nich, proto ji vyloučil. Mark 'Taťka Medvěd' Caruso, sympoš, frajer, a nechápu jeho vyloučení. Semhar Tadeese, vůbec se neprojevila, takže jí nemůžu hodnotit. OBLÍBENCI : Coach, Cochran, Taťka Medvěd, a Brandon VÍTĚZ : Nechápu, jedna z největších chyb v historii ()

Crazynka

Může obsahovat SPOILER. Snad nejhorší možný vítěz historie Survivoru. Naprosto mi pokazil celkový dojem ze hry. Jinak řadím mezi slabší série. Nej hráč samozřejmě Ozzy :) ()

donnovann

Jak sem měl rád Ozzyho ve CI, jak sem měl rád Coache v Tocantins..oba dva se mi v této řadě přímo znechutili, ať už to byla Oscara neuvěřitelná arogance a nebo Coach jako manipulativní náboženské hovado. Zbytek hráčů snad radši ani nezmiňovat protože můžou být rádi že je vůbec nazývám hráči! S vítězem už vůbec nejsem spokojený ale když vezmu v potaz kdo zůstal ve final 3, tak budiž. Pořád je to ale survivor který na **** nikdy nesnížím. ()

Jerris008

Bohužel už podruhé dávám Survivorovi pouhé 3 hvězdy, ale nelze to jinak. Tato série pro mě byla nezajímavá, nenašla jsem si nikoho, komu bych výhru přála a vůbec jsem si s žádným hráčem neutvořila pouto... Bylo to i poprvé, kdy mě ani nedojalo setkání s rodinami. Zkrátka tato série se mě vůbec ničím nedotkla a vítěz byl děsnej. Troufla bych si říct, že i jeden z nejhorších a nejneoprávněnějších vítězů. ()

WolfIssen

I takoví soutěžící jako je John Cochran se můžou v Survivoru objevit... Docela chápu Ozzyho, že je z něho "na mašlu" :-) Tahat s sebou nemehlo, které umí pouze nosit dřevo na oheň a načnout kokos mačetou, kterou mu stejně mama zakázala používat osamotě, je vyčerpávající. Kdyby aspoň byl trochu chytrý nebo vtipný, ale nic z toho se nekoná. Do soutěže přijede bez jakékoli fyzické přípravy a navíc v růžové košili a červeném svetru. A chvástat se tím, že viděl všechny série soutěže? Je snad jediný nebo co? Toto je snad největší ostuda v historii Survivora. Překvapuje mě Coach :-) Že by ten chlap konečně dospěl? A co ty jeho zamodlené kecy, neodkoukal je jen od Russelova synovce? :-) Skrz naskrz zajímavá a napínavá série. Hlavně ta sekta, která se kolem Coache vytvořila, dá vskutku zabrat :-D :-D Oblíbenci: Ozzy, Jim. ()

ostravak30

Bohužel tato série byl pro mě dost zklamání. Ozzy a Coach asi mají dost fanoušků a nejspíš jich i dost získali, ostatně jsou to velké charaktery a bojovníci, ale mám-li být upřímný, šlo spíše celkově o nudnou podívanou. Imunita se našla hned zpočátku a pak už ji nikdo nehledal, jako by ji snad ani nepotřeboval. Jeden kmen byl celkem rychle rozdrcen a neměl vůbec šanci a všechno šlo druhému kmeni docela hladce. Na Ostrově Vykoupení to taky byla hladká jízda pouhých dvou lidí. Žádné podrazy, žádné velké tahy. Od počátku byla první pětka jasná, celkově mě překvapilo snad jen složení poslední trojice, které se sice dalo čekat, ale co jsem nečekal bylo, že si všichni na zbývající dva věří. Bůh je asi všude a sleduje Kdo přežije, protože nemá nic jiného na práci a ve hře o miliony se musí hrát čestně a bez podrazů. Tak toto byly ve stručnosti hrdinové této série. Zajímavé nebo napínavé až do konce to tedy nebylo. A zvláštní mi taky přijde, kolik prostoru si Američané vybírají pro své hrdiny. Rick šel mezi posledních pět, ale za celou soutěž mluvil na kameru asi dvakrát a i Jeff se ho snad jen dvakrát nebo třikrát na něco zeptal. Zatímco jiní byli před kamerou pořád a prakticky z ní neslezli. Bohužel už po kolikáté musím konstatovat, že opět nevyhrál ten, co bych mu fandil já. ()

jeandepatch

Jak řekl Ozzy na posledním Tribal council, jury nemá koho volit. Vítěz snad ještě nebyl horší, takže musím dát pouze tři. Navíc ta veškerá manipulace Bohem a náboženstím mě vážně znechucovala. Ústřední postava: Coach Oblíbenci: Ozzy, Jim Neoblíbenci: Sophie, Christine ()

CuddlePoodle

Spoiler! Vlastně jsem celou dobu nechápal, proč má tahle série tak nízké hodnocení. Návrat Ozzyho a Coache jsem jako fanoušek obou dvou naprosto uvítal. Zbytek už mi moc nesedl..kromě Dawn, která hrála skvěle, ale bohužel se ocitla na špatný straně. Hra měla celou dobu neskutečně zajímavej průběh, o což se v mých očích postaral hlavně fanatik Brandon. Každou chvíli zvrat a já dostával přesně to, co od každý řady očekávám. Bohužel po sloučení šla úroveň díky předvídatelnosti hodně dolů. Ozzyho záchranná jízda byla perfektní a já snad ještě nikomu tolik nefandil, aby to dotáhl až do vítěznýho konce. Co ale neskutečnym způsobem srazilo můj pohled na tuhle řadu je konečnej vítěz... Ten nejhorší, jakýho mohla tahle řada dostat. Vyhrát kdokoliv, opravdu kdokoliv jiný, jdu na 5 hvězd. Sama na konci řekne, že může působit neomaleně, odměřeně a nafoukaně. To jsou pro mě příhodná, přesto hodně slabá slova pro to, jak působila na mě. Ale přiznávám, samozřejmě jsme omezený tím, co nám poskytuje televizní přenos. Nejlepší hráči: Dawn, Ozzy Největší debil: Sophie.. Nakonec jedna perlička z kmenovky, která mě opravdu rozesmála.. "Brandone, máš na krku imunitu, takže teď tu sedíš v neuvěřitelně silné a výhodné pozici" ... "Jo, rád bych jí někomu dal" ()