Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (232)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan v plné palbě. Jeho atletické pojetí využivá všeho, co je trénované tělo schopno v rámci obrany, nebo útoku zvládnout. Hanlivé označení srandokung-fu není na místě, resp. za mě je to přidaná hodnota. Nepochybuji o tom, že kdyby měl Jackie Chan podobné ambice jako Bruce Lee, dokázal by totéž. On se ale rozhodl jít tou odlehčenou cestou a já jsem za to rád. Tento příběh je klasická šablona na jaké jede třeba i Ip-Man. Kolonialisti, svoloč z Evropy, utiskuje a vykrádá Čínu. Díky komediálnímu a akčnímu vyznění vám to bude trochu jedno, resp. Hungovi by jste nejspíš fandili i kdyby stál proti jeptiškám. Ostatně právě ten mix skvělých bojůvek a komedie, tady funguje skvěle. V tom komediálním duchu Jackie Chanovi velmi zdatně sekunduje postava macechy Anita Mui. To teatrální herectví je velmi vzdálené tomu, co známe u nás v Evropě, ale mě se to prostě líbí. A co se akce týče, tak Jackie dostal zajímavého soupeře v podobě týpka, který v závěrečném souboji prováděl s nohama neuvěřitelné věci. Ostatně, nevím kdo měl na svědomí choreografii, ale šlo o top v žánru. Velká spokojenost...jdu se podívat po něčem podobném. Poslední Ip-Man byl velké zklamání... . ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Volne pokracovanie Drunken mastera sice nema to caro originalu, ale popravde, je to aj dost odlisny film. Spaja v sebe klasicky humor, tak ako ho v pozname z originalu, a pribeh, ktory je vsak omnoho prepracovanejsi a nesie v sebe podobne motivy a aj spracovanie ako Harkov Once upon time in china (Jackie tu dokonca stvarnil totoznu postavu - narodneho hrdinu Wong Fei-Honga), avsak, v trochu odlahcenejsom, humorom prepletenom podani. Vsak je to Jackie Chan :) No a suboje....MAMMA MIA!!! Kvalita akcie krasne stupa s pribudajucimi minutami a v zavere filmu su to uz skutocne orgie, tazko porovnatelne s niecim inym. Zasnem, co vsetko sa da zvladnut a ake neuveritelne, posobive pohyby Jackie predvadza. Ten chlapik by mal dostat za to co predvadza oskara. (9/10) ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

V druhém dílu prvního společného projektu Jackieho Chan a Yuen Woo-pinga došlo ke střídání tradičního s moderním doslova přímo na place, když klasika hongkongského kung-fu filmu Leu Kar-leunga (např. filmy s Brucem Lee) nahradil na režijním postu v polovině filmu představitel hlavní role a režisér Jackie Chan. Ve filmu se tak střetávají tradičně pojaté kung-fu scény ze začátku s progresivní moderní choreografií v závěru filmu, dochází k radikálnímu zvýšení rychlosti rytmu filmy i změně humoru z klasického poněkud obhroublého hongkongského na typický pro Jackieho Chana (často velmi nebezpečný na realizaci, hodně vycházející z filmů Bustera Keatona a Harolda Lloyda). Film vypráví o mládí čínského lidového hrdiny Wong Fei-honga, který z rozmazleného spratka (ovládajícího styl opilého mistra: čím víc je opilý, tím lépe bojuje - v závěru filmu do sebe lije petrolej) vyroste ve skutečného mistra. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pokračování Drunken Mastera je skoro na stejné urovni jako první díl, možná i o něco málo vtipnější, ale přece jen první díl je první díl a proto pro mě zůstává nepřekonán. Jackie Chan tady zase exceluje, i když druhý díl je bohužel natočen docela pěknou řádku let po prvním a je to na Chanovi dosti znát vzhledově, ale naštěstí ze svýho umění a ohebnosti nic neztratil, chreografie soubojů jako vždy naprosto dokonalá a příběh je taky slušnej, samozřejmě je hlavně zaměřen na vyvolání soubojů, ve kterých se Jackie Chan pohybuje jako ryba ve vodě, ale i tak má děj hlavu a patu. Stejně jako v prvním díle se tady setkáváme s Opileckým boxem pří něm se projevuje i celkem slušný herecký talent Jackieho Chana ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hodně slabý příběh, ale je tu pár momentů, které zahřejou u srdce. Především závěrečná bitka ve fabrice. Přesto nemůžu si pomoct, těch soubojů mohlo být klidně více, na úkor nezajímavých scén plných rádobyvtipných plků (Chanův humor mně prostě nikdy neseděl). Tradičně skvělá je Chanova choreografie bojů s velikým fyzickým nasazením, bez šizení krátkými střihy, občas jsem jenom v němém úžasu valil oči. Přesto mi choreografie přišla nápaditější v pozdějších Chanových hollywoodských filmech, kde jsou souboje vtipně ozvláštněny používáním všelijakých předmětů, což mi tady trochu chybělo (vyjímkou skvělé bitky s roztřepenou bambusovou tyčí se "sekyrkovým gangem"). Jinak o co více je Chan skvělý bitkař, o to horší je herec, třeba jeho hraní opilosti je jeden veliký průser. Hrát opravdu neumí, ale to už bych chtěl po něm moc. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)

Reklama

Reklama