Pojízdná kantýna

• Hongkong Kuai can che (více)

Bratranci Thomas (Jackie Chan) a David (Biao Yuen) vlastní společně pojízdnou kantýnu. Poklidný život jim naruší setkání s krásnou Sylvií. Je to sice prostitutka, která lže a krade, jak jen to jde, ale srdce si nedá poroučet, oba jsou ze Sylvie úplně pobláznění. Sylvii ale hrozí velké nebezpečí. Je totiž dědičkou obrovského majetku, o který usiluje mafie. Naštěstí jsou tu Thomas a David, kteří ovládají bojová umění, a mohou ji tak před zločinci ochránit. (oficiální text distributora)

colapso

Prvních 20 minut je nabito spoustou vtipů....hm co dál psát? Pro fandy Jackie nutnost,ostatní si to můžou v klidu pustit taky je to fakt zábava. ()

Wishkah

Paráda. U téhle akční komedie sem se pobavil jako snad ještě nikdy. Vtipné scénky mají podobu moderní grotesky a všichni tři hlavní hrdinové jsou sympaťáci už jen od pohledu. Stydlivý klučina Biao Yuen, vůdce party Jackie Chan a ňouma s účesem Michaela Jacksona Sammo Hung. Bavil sem se královsky a co se týče akčních scén nezbývá mi než smeknout klobouk. Stejně jako v Navěky Drakem se tu setkali při bitce Jackie Chan a Benny Urquidez a je z toho opravdová chuťovka. Jackie i Benny do toho šlapou naplno. ()

TERRORDROME

Dvaja kungfácky predavači občerstvenia sa podujmú ochraňovať bláznivú ženskú prenasledovanú gangstermi. Vačšinu filmu zaberajú práve trampoty s tou ženštinou a viac či menej podarené pokusy o humor. Čo sa týka očakávanej akcie, tak až do záverečnej bitky sú to v podstate len občasné fackovačky, ale Jackie s Biaom našťastie pravidelne predvádzajú nejaké tie akrobatické kúsky pre pobavenie ( napr. keď Biao vyskočí z prvého poschodia a dopadne zadkom rovno na betón ) a je tu jeden pekný skok autom. naozajstná zábava sa však rozbehne až vo finále kde si to Jackie rozdá s krpatým búchačom Bennym Urquidezom a výsledkom jej jeden z najlepších zápasov v Jackieho kariére. Ani Biao sa nechce dať zahanbiť a tak metá saltá ako o život. Bizarným detailom je Sammove kučeravé háro, asi strčil hlavu do stroja na výrobu cukrovej vaty. ()

Brejlil

Na tři hvězdičky to stačí, i když jen tak tak. Zasazení děje do Barcelony působí divně, zvláště když i kovaní Evropané mluví plynně kantonskou čínštinou (jejich dabing je většinou děsný). Kvalita vtipů kolísá od docela dobrých po čistě čínské (a nepříliš srozumitelné). Pěkných kousků se taky příliš nedočkáme (snad jen neortodoxní Jackieho cesta do hradu stojí za zapamatování). No to je tak všechno. ()

maty39

Pokud od Wheels on Meals čekáte Jackieho trademarkovou non stop akční taškařici pak se připravte na náraz. Pár bitek sice během filmu najdete, ale jsou krátké a ne tak výživné. Jako by se vás Jackie snažil trochu vyhladovět před závěrečným chodem. A ten je dostatečně sytý. Zde Jackie, Yuen Biao a Sammo Hung dostanou přiděleného protivníka. A Jackie se má vypořádat s Bennym Urqidezem. Fenomenální. Bitka má sice něco kolem pěti minut, ale každá vteřina je parádní. Je vidět, že oba ví co dělají. Kdyby ta bitka měla 20 minut, tak bych se nezlobil. To je také má výhrada k závěrečné akci. Yuen a Sammo v ní nedostanou moc šance se předvést. Jejich příspěvky jsou neuspokojivě krátké. Kdyby dostali více prostoru a celý závěr měl alespoň těch 20 minut, tak hodnotím výše a finále bych si pouštěl každý večer před spaním. Zbytek filmu je standartní hongkongská komediální taškařice s jednou ne příš dobře natočenou automobilovou honičkou točící se kolem jednoho dědictví. Film se po většinu stopáže tváří spíše jako komedie s několika dobrými komediálními momenty. Celkově ale promarněná šance stvořit akční legendu, ale díky bohu za tu jednu fenomenální bitku, která se v přehledem řadí do topky Jackieho bitek. ()

Puol

Takže Chan a spol. si výlet do Barcelony spojili snakrútením príjemnej nenáročnej akčnej komédie s parádnými súbojmi. Hlavne ten záverečný poteší. O humor sa stará i samotný pán režisér v úlohe súkromného detektíva. ()

drankeryth

Klasicka chanovka, ale slabsieho odvaru. Poznam aj lepsie filmy od neho. Obcas som aj postrehol aj nejake komedialne prvky, ale nebolo ich prilis moc. ()

Rathalos

Skvela Jackieho akcna vtipna klasika s perfektnym bojovym umenim hlavne vo finale,ktore je dokonale po kazdej stranke...:-) ()

Pořez

No to vám tedy řeknu, to byla ale pakárna, pane vachmajstr :-( Velmi milosrdné 2* za Chonovy gymnastické výkony. ()

Sign

Parádní filmík s parádní partou Three Brothers kteří když jsou spolu jsou nezapomenutelní a úžasní, Benny zde vypadá jako člověk a né jako zvíře jak tomu bylo v Navěky drakem, Pojízdná kantýna patří rozhodně mezi ty nejlepší filmy s těmito třemy syny Kung Fu ()

Nix

Tento film mám rád. Je tu trojice Jackie, Sammo a Biao a všichni tři se výborně ohání. Jejich kombinace dycky potěší, ale co naplat, je tu první spolupráce v závěrečném fightu Jackieho a Bennyho Urquideze, který je naprosto ultimátní a celej fight doporučuju, protože je to skvělá podívaná. Jackie se nebál ani agrese a fight strašně dobře odsýpá. Tohle zabaví. ()

KdG

Celkem slušná, nenáročná oddychovka. Mísí se tu humor s akčními scénami, auto honičky a hlavně moc pěkná Lola Forner v roli Sylvie. ()

Comida

V dobrém smyslu praštěně zábavná akční komedie. Je tedy pravda že soubojů během celého filmu tu zas tolik není. Proč? Protože vše si snímek šetří na grandiózní finále na zámku. Do té doby ale na těch pár bitek dojde. Nicméně děj doplňují dialogy a vtipné situace, u kterých jsem se doopravdy smál. Povinnost pro každého fanouška komedií s Jackiem Chanem a bojového umění. 9/10. ()