Epizody(5)

Ani hluboké lesy neskryjí temnou lidskou minulost... Na rodinné farmě kdesi uprostřed odlehlých švédských lesů hospodaří otec s dcerou, která má rodinné majetky převzít. Dcera se ale zamiluje do syna majitele vedlejšího hospodářství, se kterým má otec letité a nepřekonatelné spory. Dokáže je láska překonat? Celou situaci osudově otočí otcovo zmizení, jehož důvody se nikdy nevysvětlily a k jejich objasnění je přivolána dobrovolnice z oddílu vyhledávání pohřešovaných osob... Temná seriálová novinka nepřehlédnutelného mladého talentu severské kinematografie Gustava Möllera (Tísňové volání) měla premiéru na MFF v Sundance 2022 a následovala zcela hvězdná jízda po světových festivalech – od MFF v Berlíně po prestižní Series Manii v Lille, kde Temné srdce zvítězilo dokonce v kategorii Nejlepší zahraniční seriál. Seriál vznikl podle renomovaného dokumentaristického románu Joakima Palmkvista, který sleduje původní široce medializovaný případ podivného zmizení stárnoucího muže. V hlavní roli vyšetřovatelky Tanji uvidíme Aliette Opheimovou (Hassel, Chalífát, Medvědín..). (Česká televize)

angel74

Hluboké severské lesy a temná dusivá atmosféra, která se jimi šíří jako mor. Do těchto drsných podmínek zasazený příběh zhoubné lásky, zrady a nenávisti nezadržitelně spěje k lidské tragédii, nad níž zůstává rozum stát. Pocit odporu až hnusu musí zaplavit snad každého normálního člověka. Obzvlášť pokud si uvědomíte, že k něčemu takovému skutečně došlo. Seriál mě osobně hodně zaujal zejména z hlediska skvělého vykreslení psychologie postav. (80%) ()

ostravak30

Odvěký střet mladé generace se starší. Nastupující dravé mládí vs. zkušenosti. Dcera přijíždí s nově nabitými znalostmi, ale otec má letitou praxi. Každý to chce dělat dobře, ale jinak. A jak už to tak v severské kriminální tradici chodí je zde nastolena dost temná atmosféra. Od začátku je jasné, že se k něčemu schyluje. My se dokonce dozvíme k čemu, ale zbývá nám to jediné, kde je a co se stalo s tělem. Chudák otec. Vzal si dceru k sobě a ta se mu nakonec odvděčila. Paradoxem je, že sama nakonec prozřela, co se své lásky týče. Celý seriál je navíc dle skutečné události a tak mrazí vlastně už jen z toho, jak klidní oba partneři zůstali či jak chladně vrah o svém aktu vyprávěl. Tady právě přichází na řadu i moment překvapení, kdy divák stále čeká na nějaké závěrečné drama, které se ale nekoná. Pravdou je, že seriál má i řadu méně atraktivních minut, kdy se vlastně pořádně nic neděje a děj se prakticky neposouvá. Tady stojí za úvahu myšlenka, že film by mohl mít větší spád než seriál. Ale mě ta severská tvorba prostě baví. ()

Amonasr

Nestandardní krimi - spíš hluboká psychologická anatomie zločinu, kdy se člověk dokáže vcítit do řady postav kolem a pochopit jejich motivaci, protože nikdo není vykreslen černobíle. Dokonce sama oběť není zcela bez viny. Málokterá kriminálka má takový potenciál přivést diváka k tak hlubokému zamyšlení, byť je to svým způsobem na úkor její atraktivnosti. ()

octopuska

Musím říct, že už dlouho jsem neviděla pohromadě tolik nesympatických rypáků. Ale přesto tahle extrémně eko-bio minisérie má hutnou, syrovou, chvílemi až neutěšenou atmosféru, která se zadírá pod kůži, jak třísky. Uvidíme, jak to celé vygraduje. Marcus a Sanna jsou teda echt ujetí slizáci, u kterých je mi úplně šumák, jak to s nimi dopadne. Obvzlášť Marcus, ten teda aspiruje na devianta roku. Ti seveřani jsou fakt mázlí a je vidět, že mají málo sluníčka a vitamínu D. Každopádně natočeno je to perfektně, jako vždy. V záři seriálu na Artu je celkem solidní pokoukání, zatím samé dobré kousky, na rozdíl od zbytku TV žumpy, na kterou se nedá pomalu dívat. ()

Padme_Anakin

Kriminální drama jako řemen, možná bych i připsala hutná psychologická (rodinná) záležitost, od které jsem se nedokázala odtrhnout.. Atmosféra snímku tísnivá a dusná, ovšem v tak nádherné přírodě, že se divákovi nad tou krásou tají dech..  Moc se mi líbilo vykreslení hlavních postav, nikdo z nich není bez viny a všichni tři (otec, dcera a její muž) mají temno v srdci, každý z jiných důvodů.. Skutečnost, že se něco podobného stalo, mě mrazí v zádech.. ()