Bratr Constantina Nikase se po zpackané bankovní loupeži ocitá ve vězení. Constantine (Robert Pattison) se kvůli jeho vysvobození vydává na zoufalou cestu městským podsvětím. Během jediné šílené noci závodí s časem, aby získal dostatek peněz na bratrovu kauci a vlastně zachránil i sám sebe, protože si postupně začíná uvědomovat, že životy jich obou jsou v totálním hajzlu. (Bohemia MP)

Hopeman

No nevím tak sem se asi díval na jinej film než většina z Vás ...anebo sem to měl nějak prostříhaný a většinu dobrejch scén jsem tam prostě neměl....ale líbí se mi jaký superlativy tady vytahujete za to přidám i tu druhou . ()

Kushina

Příběh z okruhů feťáků a neschopných zlodějů mě fakt nezaujal. Čekal jsem že se příběh bude ubírat jiným směrem, že bude více o jeho retardovaném bratrovi, ale bylo to vesměs jen o LSD, které chtěli prodat. U toho zbili securiťáka a skoro ošukali holku... No Byla to docela nuda. lehký podprůměr. 50% ()

kockodan

Banda totálních retardovaných imbecilů z nejšpinavějšího dna a hovního bahna společnosti, s totálně retardovaným imbecilem Patizónem. A to jsem vyjmenoval zatím jejich lepší vlastnosti. "Hrdinové" filmu mají IQ 100, všichni dohromady! Všichni jsou to hnědé čmouhy od hoven v nasrávačkách společnosti. A desetikilový Persil MegaPerls se Savem a s pračkou s programem na vyvářku v nedohlednu! Nejodpornější a nejretardovanější je, hned po imbecilním a iracionálním chování všech zůčastněných navýsost odpudivých a všechny smysly iritujících hovno-mrdek ovšem kamera, a její snímání ksichtu každé dementní postavy od začátku až do konce v mega detailu, kdy vidíme jen oči, rypák a rty přes celou obrazovku, bez čela a brady. Nevíte co se děje okolo, v jakém jsou prostředí, kontextu. Jen čumíte na ucpaný, černý póry na rypáku a zarudlou pokožku nějakýho neartikulovanýho dementa a vrásčitýho geronta s prošedivělým účesem ála Wynona Rider z devadesátek! Půl hvězdičky za stopáž, páč být to delší než hodina a půl, tak to nedám ani omylem. Druhá půlka za docela sugestivní hudbu, díky které se i celkem nudný prostředek filmu dal snést a občas k němu i vzhlédnout od mobilu, na kterém jsem si po 30 minutách začal hrát hry. ()

Martynes

A pak že film musí mít začátek, prostředek a konec. Safdie brothers na to šli úplně jinak a natočili dokonale nestrukturovaný snímek. Neskutečně hektická a intenzivní jízda plná neonů, synťáků a pošuků z Queens. Naprostá pecka! 9/10 ()

Easykill

Pattinsonek zachraňuje retardovaného bratříčka velice zajímavým způsobem a dostává se do ještě zajímavějších situací. Robert se s tím moc nepáře a je schopný udělat prakticky cokoliv když se naskytne možnost. Role mu sedla skvěle a jak je vidět, docela si to užíval. Parádní kousek, chvílemi napnutý jak struna. Vypíchnout se musí i hudba, která přidává na atmosféře. ()

kokofek

Miluju filmy bez logiky příběhu. Nepředvídatelné situace mě udrží v napětí a nepotřebuju ani zcela jasný logický konec. Za mě skvělé. ()

F2003F

Inovátorský, vizonársky štýlový projekt. Nepredvídateľne pútavý sled udalostí natočený nepriehľadne. Obraz vytvára často pocit, že ani nechce dať vedieť o čo skutočne ide a k tomu s nemiestne vybranými zábermi. Snímok mal vhodné kapacity na vzbudenie nových obzorov vo filmovom umení, ale v celku absolútne neotrasie lebo nemá čím. Umelosť nedávajúca ani náznakom známku uveriteľnosti. Štvrtá za originálny rukopis. ()

PTuranyi

Celkom dobrá dráma z okraja americkej spoločnosti, kde prázdne ruky a drogy sú každodenný odleskom amerického sna. Nick to má ešte o to ťažšie, že je vďaka mentálnemu postihnutiu odkázaný na brata Connieho a ten nie je zrovna etalónom cnostného občana. Smoliarsky príbeh v štýle Bonnie a Clyde je však plný nevšedných situácií, ktoré nebyť zúfalstva visiaceho vo vzduchu, mohli by byť kľudne komédiou. Produkcia však pristupuje k téme seriózne, takže atmosféra je celkom dramatická. Nedarí sa ju však udržať a Robert Pattinson s Bennym Safdiem zostávajú často bez podpory v zvukovo vyprázdnených scénach, hoci si herecky počínajú veľmi dobre. 75% ()

Simonro

Hodně nedopečený! Příběh by byl fajn, kdyby se hlavní “hrdina” nechoval jako totální vocas. Ani jeho postíženej brácha není takovej dement :D. Celý to tahá nahoru dynamika filmu, je to celkem roller coaster. Každopádně je v tom až moc prostoru pro zlepšení, takže vyšší hodnocení je mimo, moc ty pětihvězdy nechápu, hlavně v porovnání třeba s Drive (2011). ()

Slepejsek

Jelikož jsem do kina vyrazil střízlivý, tak v podstatě od únosu z nemocnice kostrbatá nuda, která mi nepřišla ani vtipná ani zábavná, jen vytočená na maximální obrátky - ber kde ber - a doplněná "bolestivým" zvukem tak, aby divák zaručeně neusnul. Nekonečné čekání na pointu únosu - ale roztahané jsou už některé scény před zmiňovaným únosem (útěk z loupeže či dohady přítelkyně s matkou o kreditku a vlastně o cokoli), stejně jako po něm. Absurdní mi nepřišel ani tak Connie jako spíš postavy kolem něj (černošská babička a její naprosto flegmatická vnučka). Ještěže aspoň policajti nespali a udělali tomu všemu rázný konec. ()

fikee

Už dlouho tu nebyla taková jízda, v které hlavní protagonista vrší jednu improvizaci za druhou zatímco se mu prakticky vše sype pod rukama. Špinavej noir, ve kterém není úniku ani vykoupení, život je kurva a sockám všech barev vzdělaných leda tak nablblými pořady z televize nezbývá než se dál prát se svými životy. ()

TOPmoovie

majstrovsky razisersky pocin. urobit z nicoho umenie. vyber postav na oskara. hudba to cele doladila na film, ktory vyhra vazne ceny. ()

kotrlak

Tenhle flick se mi na začátku nelíbil, hlavně mě vytáčela odporná elektronická muzika. Ale příběh dvou nefjorskejch low-life losers docela brzy nabral obrátky a dokonce i s prvky hodně černýho humoru, a elegantně logicky ve stejným stylu zakončil. Není to žádnej vyumělkovanej velkofilm, ale jednoduchá skica ze života, potvrzující Murphy's Law - "Anything that can go wrong will go wrong" ()

brkerez

Zapeklitě těžký hodnocení. Hned z kraje mi bylo jasný, že koukám na dílo extrémně talentovaných tvůrců a Robert Pattinson i Benny Safdie předvádějí excelentní výkony. Objektivně klidně 5 hvězd, ale na mě je nervní, pulzující styl Safdie bros moc. Je to zážitek podobnej poslechu kapel jako jsou ranný Dillinger Escape Plan, který používaj častý změny rytmu a disharmonie. Postavy se neustále přerušujou, mluví přes sebe, marně se snaží dorozumět, do toho zároveň telefonujou s někym třetim a každej fuckup, který se postavy marně snaží řešit, končí jen novym fuckupem. To mě nenechá vydechnout a podobně jako při poslechu Dillinger, mozek nemůže ani chvíli v klidu sledovat jednu koherentní linku a Sadfies bros pokaždý zákeřně ztorpédujou přirozenou touhu po zdárnym zakončení sebemenší zápletky, dialogu uvnitř filmu. Po jejich filmech se zvedam z gauče uplně vyřízenej (podobně Uncut Gems ale ten je přecejen lehce stravitelnější) a já tenhle typ zážitku od filmu prostě většinou nechci. Doufam, že až Safdies zestárnou, budou s rytmikou pracovat jinak a sem tam prostě zvolní a dopřejou mi během filmu trochu klidu. ()

Marselus517

Vynikajúci Pattinson vo filme s jednoduchým príbehom, ktorý sa nehrá na nič komplikovanejšie ako je. Tento film dokazuje, že s dobrým scenárom nepotrebujete big budget aby ste natočili špičkový film . Ba naopak, takémuto typu filmu vyhovuje pracovať s obmedzeným rozpočtom. Cyberpunkový Blade Runnerovský soundtrack vhodne dotvára atmosféru špinavého New Yorku. Najemotívnejšiu scénu si tvorcovia nechali na titulkovú scénu a funguje to devastačne. 8.5/10 ()

Tr0nic

Ten nezmyselný scenár mi vôbec nesadol. Navyše je to strašne nudné. To že sa film nedá predpovedať ešte neznamená, že je dobrý. ()

Mufinek_16

Takový průměrný thriller, který občas nedává vůbec smysl. Působilo to na mě, jako by tvůrci vymysleli dobrý začátek, dobrý konec a prostředek jako by řešili až v průběhu, jelikož tam se to úplně ztrácí. A hudba mi přišla jako mix čehosi, co složíte jen abyste se moc nenudili, ale nic, co by se hodilo do filmu. Moc sem nezapadala a párkrát mi bylo až nepříjemné ji poslouchat. Vcelku to není špatný film, ale určitě to mělo mnohem větší potenciál. ()

Ghostface

Safdies bros přinesli ve své kariéře dva originální filmy ze kterých každá cinefilcka musí omdlévat (patřím k nim). Přesto si stojím za tím, že Uncut Gems je jejich momentální režisérský peak ve kterým zdokonalili to, co je v tomhle filmu špatně. Tím je především ovládání toho systematického chaosu a napětí. Místy byly slepé scénky, které v nepříliš dlouhém filmu dělají neplechu. Za to se tu líp pracuje se světlem a na to jaký budget byl na film vynaložen to vypadá až moc dobře. ()

Jurcekk

Nesedí mi safdieho práca. Je svoj, má svoj špecifický štýl. Nervná kamera dokumentárne ladenie. Pretrápil som sa seriálom The Curse aj týmto tu... Nikdy vIac... ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (více)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?