V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

bearmeedek

Opravdu těžké k zodpovědnému hodnocení. První půlka a závěr docela dobré akční scény, které potěší. Ten střed není špatný, je jiný a nezvyklé je tam to, jak matka zabiják cvičí svou 12-ti letou dceru na zabijáka. JLo je v této roli překvapivě dobrá, ale její charisma prostě na to nestačí. Dovedu si představit jiné známé akční krasavice, které by dojem z filmu více vyzdvihly. Moje více nadsazené hodnocení za převažující dobré scény. ()

Likan7

Nápad zkusit Jennifer Lopez v akční roli je ve skutečnosti ještě horší, než to na papíře vypadá. Když se k tomu sejde nudný scénář i slabá akce, vyjde z toho film jako je Matka. JLo by se měla držet "svých" romatnických komedií, který nenadchnou a neurazí. Zkoušet po padesátce akční pozici, k tomu v takovým braku, není nejlepší nápad. ()

ER

Typicky mainstreamová produkce, kde stačí ksichtik do hlavní role a 100x provařený děj se solidní kamerou a dobrou akcí. Střihač se sice zapotil, ale budiž. Jen to chtělo nějakou mladší krev a trochu lepší scénář. ()

rublik05

Klasický, ničím nepřekvapující akční thriller televizního formátu, který sází především na drsné prostředí a Jennifer Lopez v hlavní roli. Z těchto dvou aspektů si větší pochvalu zaslouží prostředí, tvůrcům se ho vcelku povedlo využít, líbilo se mi i pár relativně povedených akčních scén. Naopak herci mě neoslovili vůbec, chemie mezi postavami je naprosto nulová, herecké výkony jsou spíše průměrnější. Stopáž mohla být podstatně kratší, filmu by to jednoznačně prospělo. Matka je ve všech směrech obyčejný, podprůměrný, ne moc záživný akčňák, který je stěží na jedno použití. 3/10. ()

RAFT

Režisérka natočila po Mulan akční film s JLo. Kde, jsou ty časy na kvalitní film co kdysi točila její případ . Na JLo se dobře dívá. Za mě cca 60 % ()

oldy

Sotva průměrný akční snímek. Režiserka by měla dělat spíš rodiné filmy. Akční ji moc nejdou. JLo neni pro akční filmy zrozena. Bohužel. 35% ()

Clark_Kent

Jennifer Lopez vyměnila mikrofon a začala hejbat se svým výstavním zadkem, tentokrát někde v divočině. Nebejt těch scének v zasněžený krajině, tak to mohla bejt větší srajda. ()

papadoce

Stará Jenny nie je pekná Jenny. Jedna z najkrajších kočiek Hollyúdu nestarne do krásy. To ja poznám ženu, ktorá je krajšia a krajšia každým dňom. Tak nádherné stvorenie, že pri pohľade na ňu sa mi zastavuje srdce. A keby ste ju videli ráno, óóó bože. Teraz musím znovu získať jej srdiečko, pretože som babrácky babrák. No …… kým bol film vo fáze drámy a kecov, celkom to ušlo, nevidel som to až na slabých 50. No akonáhle prišla akcia, stará unavená Jenny naháňala členov chilliconcarne gangu veľmi nedôveryhodne, až som sa miestami bál, či neskolabuje. To sa potom ťažko verí tomu, že by taká stará geršľa mohla rozbiť cvičených chlapíkov z komanda. A ku tomu bohužiaľ ani tá akcia nebola bohvieako natočená, takže Jennina kondička nebola zďaleka jediným problémom. Ak aj prišiel záber, ktorý mohol stáť za to, tak ho rejža břídil spomalil jak amatérsky filmár z Kamenice nad Cirochou. Niektorým ľuďom by mali zakázať točiť filmy. Béčkové momenty akože dvanásťročná koza sa za dva a pol sekundy vzdiali od miesta A asi o sto metrov, zatiaľ čo Jenny ju na Harley bude ledva ledva naháňať ani nestoja za zmienku. Poľská Matka roku sa mi pozdávala viac. Tiež žiadna sláva, ale akciu to malo bombovú. Teraz veľmi slabá jednotka. ()

BFG2000

Na poměry žánru je The Mother neskutečně chytrý a uvěřitelný film. Skvělá Lopez si hravě strká do kapsy kde jakého Craiga, Cruise nebo nedávnou a trapnou Gadot a celý film si krade pro sebe. Skvěle jí sekundují Fiennes, Raci a mladá Lucy Paez. Vůbec není překvapením, že zdejší hodnocení je totálně mimo, jako je tomu téměř u každého filmu, který neprovází nesmyslý hype. V rámci žánru z poslední doby prakticky to nejlepší, co se nechá vidět. A jak tu někteří píší, že to je šablonovité? Jakou šablonu mají na mysli? Za mě vše v pořádku. ()

Mamlas

Matka Lopez, odchovaná zločinem, vzkřísí po 12 letech od odložení své dcery své postmateřské pudy a kosí hlava nehlava všechny záporáky, co se do její nyní pubertální dcery navážejí. V první půlce je to dosti primitivní femini akčňák, na což se dá s úsměvem dívat, ale ve druhé polovině to sklouzne k rodinnému dramatu matky a dcery a na to už se dívat nedá. Hodně vaty jsem popřeskakoval a i to, co zbylo, bylo dosti mizerné. (28%) ()

PeterFLJilek

Nerozumiem, prečo zabila toho chudáka jeleňa, keď bola predtým v obchode. :-D Ináč, klišé nad klišé. A strašná propaganda zbraní a potreby brániť sa. Lebo presne toto potrebujú práve Spojené štáty. ()

johnsnow

Ty koňo toto teda bolo fakt masakrálne, akurát tým nepríjemným spôsobom. Ono príbeh je fajn, ale ehm všetko škrípe, doslova lokácie Aljašky a Kuby sú nevyužité, Lopez je hrozná, Fiennes tam je asi na 10 minút a Bernal je v 4 scénach z toho v jednej je na fotografii a v dvoch asi 1 minútu, čiže asi dobre pomastili tak zobral šak čo.  Jediným plusom je cca polhodinová pasáž na Aljaške ktorá je dramaticky správne uchopená a funguje oproti ostatným častiam a čo sa týka akcie, tak je krvavá a slušná ale je jej ako šafránu a každá má max do 5 minút.  A to jak odflákly koncové riešenie, tak akože bléééé. No nič teraz skúsim poľský počin podobného razenia a uvidíme. ()

koty2201

Bohužiaľ. Asi sa musím zmieriť s tým, že Netflix nikdy nejak extra vyššiu kvalitu ich projektov neponúkne. Všetko ostane na úrovni lacnej televíznej produkcie. Napriek tomu, že sa snažia vyzerať ako filmy pre kino distribúciu. Na výnimky je radosť natrafiť, ale je ich neskutočne málo. A aj film Matka je len klasickým trilerovým B-čkom. Obsadenie celkom ujde, keďže tu máme v hlavnej úlohe Jennifer Lopez a ako jej úhlavného nepriateľa zase (aspoň mne) známeho Josepha Fiennesa. Ich výkony nie sú ničím výnimočné. V týchto polohách sme ich videli už mnohokrát, takže ničím neprekvapia. Príbeh je tiež takým už prakticky štandardom a ničím nevyniká z priemeru. Lopez je bývala vojačka, ktorá mala misiu na Blízkom Východe a jej nadriadený začal tajne obchodovať zo zbraňami a neskôr aj s deťmi. Lopez s ním otehotnela a keď sa to malé narodilo, tak jej ho vzali a umiestnili do náhradnej rodiny. O 12 rokov neskôr jej dcéru unesie ten jej bývalý nadriadený a ona ju musí chrániť. Zabije jeho kumpána s ktorým robil obchody so zbraňami a svoju dcéru začne trénovať na boj. Najprv si matka s dcérou nerozumejú, ale nájdu si k sebe cestu. A spoločne porazia toho bývalého generála a Lopez ostane svojej dcére nablízku. Koniec. Problém je len v tom, že takto na papieri to znie oveľa lepšie ako to bolo natočené. Nejde z toho žiadna emócia, občas to pôsobí nudne a rozhodne to nie sú výkony hodné Oscara. Taktiež je tu niekoľko pasáží, ktoré sú až príliš rýchlo strihané a nevyzerá to pekne. Skôr to ruší celkový dojem. Hudbu ani nehodnotím, pretože som ju ani nevnímal. Ako som už spomenul, tak akcia nie je pekne natočená, ak sa teda nejaká vyskytne. Možno občas potešia scény, kde majú Lopez a jej dcéra nejakú interakciu, ale toho je málo.  Takže možno to ešte ako takú jednohubku môžem odporučiť, ale ozaj je to len taký klasický televízny triler a nič navyše. Nič sa nestane pokiaľ si radšej nenájdete niečo lepšie. Len nehľadajte v ponuke Netflixu. Tam je také niečo málokedy. ()

Solverino

Jedna hvězda za Lopezovou, ten její kukuč neomrzí. Kouká se na ní o trochu líp než na Anželínu Žolíí. Ale stejně, měkká hezká ženská bez svalů mlátí chlapy jednoho za druhým, střílí vysoce výkonnou puškou atd. atd.... umí spíchnout bombu z hajzlpapíru a tekutýho mejdla na ruce, to jsem čuměl! Je nebezpečná i na WC. ()