Pozvánka do pekla

• USA The Invitation (více)

Po smrti své matky a bez příbuzných podstoupí Evie (Nathalie Emmanuel) test DNA… a objeví dlouho ztraceného bratrance, o jehož existenci neměla tušení. Její nově nalezená rodina ji pozve na okázalou svatbu na anglickém venkově, kde se nejprve nechá svést svůdným aristokratickým hostitelem. Když však odhalí zvrácená tajemství v historii své rodiny a znepokojivé úmysly skrývající se za jejich hříšnou štědrostí, promění se její návštěva v noční můru a boj o přežití. (Falcon)

Drozdo57 odpad!

Milé deti, predtým, než si pozriete hodnotenie nejakého filmu na ČSFD overte si, že máte ten správny film. Pretože ja som si pozrel hodnotenie filmu The Invitation z roku 2015 a 65% mi prišlo v pohode. Lenže potom som zistil, že toto je film iný. Horší. O dosť horší. The Invitation z roku 2022 je absolútna sračka, trápnosť a nuda. Hlavná hrdinka a hlavne jej najlepšia kamoška sú rasistické a sexistické kravy. Všetci vo filme sa chovajú ako banda idiotov. Príbeh je úplne hlúpučký. Strašenia je vo filme celkom nula. A celé to končí absolútnym cringe festom. Snažím sa nájsť na tomto filme aspoň nejaké pozitívum, prečo mu dať aspoň tú jednu, za snahu. Ale nie. Je to hlúpe, škaredé a nikto by sa na to nemal pozerať. ()

Ace.A.T.L.

Já vám nevím. Je to takový líbivý, ale i blbý. Škoda toho konce, ten ubral určitě jednu * dolu, protože se to tvářilo dost zajímavě, ale šlo to pomalu do kopru. 3/4 filmu ušlo, ale pak to sklouzlo do klišé a začlo to bejt nezajímavý, až jsem u toho dělal i jiný věci a měl to jen jako kulisu. Za mě silnější 2* a NEDOPORUČUJU ()

brasek odpad!

Hrôza! Prvá časť filmu je hrozná nuda. Príbeh je nezáživný, atmosféra žiadna, niečo v tme nenaháňa strach. Druhá časť je totálna fraška. Trápny kvázi horor. ()

Tomko87

Nudná lild verzia Nevesty na zabitie (Ready or Not) Zo začiatku sa to hrá na tiesnivú atmosféru ale po čase začne nudiť. Ku koncu sa to príjemne rozbehne, ale čo z toho keď zvyšok bola taká nudná zlátanina. Nathalie bola síce sympoška, ale ma Samaru Weawing nemala ani v najmenšiom. Celkovo tomuto filmu aj dosť ubližovalo že nemal nadhľad. Bral sa . Ehm..smrtelne vážne. A pri tom to je celé k hovnu. ()

Kushina

Ach, takhle dojebat docela dobrý začátek filmu. Upřímně dokud ho poprvé nepolíbila, tak to mělo jak hororvý nádech, tak to bylo napínavé. Od této části se z toho ale stala pohádka pro děti. Najednou to bylo nudné po režijní stránce jako horor, mělo to i laciné grafické efekty a finální "bitka" taky pořádně nebyla. A konec jako: alá 2 "lesbičky" tu byl pro splnění genderových standartů. A to jsem si fakt říkal, že to nebylo tak zlé, ale z původních 70%, které bych tomu dal je z toho slabých 50% ()

HanzoBureshi

Jak už snímek napovídá, pozvánka do pekla to je, protože jsem opravdu při sledování několikrát trpěl. Snímek měl pár dobrých kousků, ale to nyní lepšímu hodnocení nepomůže. Něco mi to i dokonce připomínalo a to Ready or Not (Twilight Edition). Nathalie Emmanuel mě nikdy k smrti nenudila a zde totéž, ale prostě holt je to špatný film no. Myslím, že asi nemá cenu tento snímek tady více rozebírat. ani se mi do toho nechce. ALE pro milovníky hororu řeknu, že pár jumpscarů tu bylo, ale opravdu jen zřídka. Mé hodnocení: 3/10 ()

oiuoiu

"Vy moderní ženy jste tak nevděčné!"  Spokojenost, čekala jsem klasický horůrek na dobrou noc, s prima starobylým panstvím a trochou romantiky - což jsem také dostala. ()

swenyx

Další z řad nudných rádoby strašidelných hororů, přijde mi že kdekoliv jsou upíři tak to stojí za vyliž. Jediný co se mi líbilo byla hlavní postava, byla sympatická a svojí i když trapnou roli zahrála jak jen mohla. Ostatní byl shit, nemělo to žádný napětí, což u hororů je kurva problém. Dalo by se to jednoduše popsat jako LIDL verze Krvavý nevěsty. ()

Ruadek

Není to tak slabá filmařina, jak by se dle recenzí mohlo zdát. Jessica M. Thompson rozhodně ví co točí, zná základní upírská pravidla a drží se jich. Není to filmová revoluce, ale tu já ani nečekal. Ale bavil jsem se, po celou stopáž. Má to tempo, stále se něco děje, lze snadno uhádnout k čemu se to chystá a výsledná krvavá hostina společně s bitkami hlavních postav, proč ne? Film, co má slušné momenty (všechny inkarnace v monstrum jsou výborně natočeny, nikdy nevidíme víc, než je třeba), není ale od věci si říci, že tohle není tak úplně horor, jako spíše romance s gore scénami. A lze to brát krásně s nadsázkou. Silnější *** ()

jarmil8

Poměrně dlouho se buduje napětí, abychom v poslední půlhodině dostali průměrnou upířinu. Kostrbatě roubované výkřiky tematizující rasismus a feminismus film nezachrání. ()

Baru.Class

SPOILER ALERT Tendle film je fajn....do 3/4...pak se to zvrtne a místo celkem slušně rozjetýho hororu s ponurou staroanglickou tematikou tu máme černou Buffy, přemožitelku upírů a celý to de do kopru. Samozřejmě si nemůžeme odpustit již zajetou tematiku afroameričanů vs bílý (až moc bílý, řečeno ve filmu) staromódní angličan a závěr filmu? To už je absolutní výsměch. Je pořád k neuvěření, jak málo stačí, aby se příjemná, lehce lekavá podívaná, během chvilku stočila do shitu. ()

gogo77

4/10 ... tak na toto som sa velmi tesil, Dracula a upiri to je predsa rodina, no ale po krvilacnych monstrach zase ani slychu ani vidu   ... cely horror skor pripominal 50 odtienov "upira"   po hrozostrasnych mrtvolnych monstarch nezsotalo nic a kazda by sa zamilovala do hlavneho hrdinu, ved predsa nesmrtleny bohaty a krasny.... co viac si zelat ... ved prave preto sa mlada americanka ktora nahodou pri DNS teste zisti ze ma obrvsku bohatu rodinu v Anglicku necha prehovorit a ide na zincescenovanu svadbu kde pochopi ze nie je vsetko take ruzove ako sa zda.... ale skor krvave   no u nas premiera o par tyzdnov ale je to naozaj skor romanticky strasidelny pribeh na dalsiu Ladies night ()

CruelMorbid

Klasický představitel upířích hororů ve stylu Twilightu... takový ten klišoidní romantizující příběh- starý  zámek, tupka co se zamiluje do vůdce tapírů, zanedbatelné množství krve, hororu i napětí... na jedno shlédnutí se to dá přežít a ještě si zvládnete i schrupnout. ()

Tak.normal

Nůůůůdáááá. Ale fakt moc. Dalo by se třeba na hudbě dost získat, ale tady nebyla ani ta. Kdybych si neujížděla na Dohertym od Gossipu dva, tak bych to vypnula. Trapně předvídatelné, bez napětí, bez leknutí. Ale na druhou stranu, dobrá pohodovka na večer, kdy není náladu na cokoliv k přemýšlení. ()

Miroslav.Zac

Už začátek sliboval snímek plný klišé, i když zhruba první polovina docela zaujala, nakonec to sklouzlo v obyčejnou, ničím výjimečnou upířinu. ()

flyer.nick

Zase něco trošku nového, i když ne převratného. Dá se na to dívat a má to jak přijatelné kulisy tak hlavní hrdinku. Jen to není nijak děsivé, negraduje to a na konci tomu chybí nějaké velké finále, v tomhle případě stačí jedno kopnutí a je konec se vším. ()

babuška

pozvánka na nudu nebo spíš do prdele, z celé stopáže trvá akce asi 20 minut času, dialogy naprosto ubohý, film o upírech prostě zmrvenej, jessica by si měla načíst a pak teprve něco natočit, jediný co stálo za podívání byla dánská kráska Stefany, za ní tu jednu ()

Accuphose

Tak jo, film o nanynce... s tím si vystačíme celkem dlouho. Je to sice jak starý ojetý auto, ale s fungl novým profi lakem. Po 80 minutách se nanynka zeptá: "Kdo jsi?". Nicméně ty dialogy jsou po většinu času napsány moc hezky, a film si drží úroveň. Ve finále je to sice čistej průměr, kterej ovšem zdárně obohacuje tématiku. ()