Reklama

Reklama

Pozvánka do pekla

  • USA The Invitation (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Po smrti své matky a bez příbuzných podstoupí Evie (Nathalie Emmanuel) test DNA… a objeví dlouho ztraceného bratrance, o jehož existenci neměla tušení. Její nově nalezená rodina ji pozve na okázalou svatbu na anglickém venkově, kde se nejprve nechá svést svůdným aristokratickým hostitelem. Když však odhalí zvrácená tajemství v historii své rodiny a znepokojivé úmysly skrývající se za jejich hříšnou štědrostí, promění se její návštěva v noční můru a boj o přežití. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (103)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Nemastná, neslaná upířina v nezáživném kabátu. Do půlky se film tak nějak rozjíždí jen proto, aby se pak na svatební hostině zábavně překotil a dal nám naději v lepší druhou část. Ta se ale bohužel nekoná a o to větší zklamání pak diváka čeká. Je to plné nezábavných postav, klišé a neoriginálních žánrových prvků, potenciál upírů, lekačky, atmosféra či gore zde není vůbec a závěr je tak uspěchaný, že jej divák vlastně ani nepostřehne. Béčková nuda. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Nevinná chudá žena v honosném sídle jakože u znovunalezené rodiny přes DNA - spíš taková lekačka než plnohodnotný horor, scénář jednoduchý, nijak originální, ale provedení sedlo a nepůsobilo to většinu času hloupě. Díky mé oblíbenkyni Nathalie Emmanuel (nar. 1989) to dosáhlo na tři hvězdy. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Remake “Svadby upírov” z 93 (robím si piču) je síce po vizuálnej stránke lepšie spracovanou zábavou, no taktiež treba dodať, že nie je nijak prevratnou záležitosťou, ktorá by v rámci žánru ponúkla mimoriadny hororový zážitok. Nejaké gore sa objaví, nejaká krv potečie, no všetkého je ako si poskromne. Akceptovateľný priemer aj vďaka kulisám .. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Další z mnoha variací na upírské téma. Naše kakaová hrdinka přijme pozvání od domnělého a dávno ztraceného bratrance na jeho prastaré anglické sídlo. Menstruační cyklus se jí podvědomě zarazí, jenže v těle jí nekoluje voda, takže neomylný instinkt hostitelů zvýšeně pase po mladé děvě. Neškodil by větší spád a potlačení rozvleklosti. Seznamující expozice, která se klidně mohla smrsknout do dvaceti minut, trvá neúměrně dlouho, přes hodinu. Hororové náznaky, kterých postupně přibývá sice navnadí na další dění, jenže střet s upíry se neustále oddaloval. Když to vypadalo, že je divákům dopřáno trochu erotického pnutí, kamera dostala striktní pokyny nezabrat ani kousíček intimních partií. Asi po hodině se už film konečně nějakým způsobem rozjel. Podřezaná služka na honosné hostině byla příslibem příštích krvavých hororových minut, ale s explicitním pojetím si režisérka Jessica M. Thompson neumazala poševní vchod, takže budeme se muset spokojit s menším krevním průtokem. Produkčně film nevypadá vůbec špatně. Sídlo má svůj strašidelný rozměr, vybavení a dekorace je vybalancované a upíří osazenstvo je uspokojivé. Nathalie Emmanuel v hlavní roli je sympatická. Aby se nejednalo o zapomenutelný průměr, to by se film musel poněkud znatelněji odvázat. To se mu nepodařilo, takže se jedná o upíří výtvor, co nezůstane moc dlouho v paměti. 6/10 ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

První polovina měla sílu a zdálo se, že půjdu s hodnocením hodně vysoko. Bohužel přišla druhá, rozuzlení a děj začal ztrácet. Ne že by byl The Invitation vyloženě špatný, ale s druhou polovinou se posunul špatným směrem. Prakticky do mého nejméně oblíbeného hororového žánru a bylo po napětí. Dokud divák nevěděl, oč jde byla to výhra.. 6/10 = 60% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (9)

  • Lucy (Alana Boden), jedna z Upírových neviest, je zároveň meno Draculovej obete vo filme Dracula (1992) a v románe z roku 1897. (molcan2)
  • Draculovo meno je v stredovekej rumunčine genitívom slova "Dracul", čo znamená "syn draka". Keď Evie (Nathalie Emmanuel) prvýkrát vstúpi do Nového Carfaxu, vo foyeri je socha draka bojujúceho s niekým, kto vyzerá ako turecký vojak, čo je zjavná narážka na skutočného majiteľa panstva. (molcan2)

Reklama

Reklama