Ideal Husband, An (TV film)

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1969

Oscar Wilde (divadelní hra)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• dopitak

Já prostě tyhle televizní adaptace odehrávající se v jednom ateliéru moc nemusím. Navíc, snad mě profesoři literatury nebudou tlouct čepicemi, ale hry Oscara Wildea už jsou nějaké to desetiletí za zenitem. Nejenom slovníkem, ale spíš společensky. To jsem ještě ochotný se usmát pamětnickým třicátým létům, ale tohle mě ani jako retro nebere. Společenská kritika musí být vždy na místě, ale prostředí britské degenerované smetánky konce 19. století je naší době vzdálenější než výsledek první přímé české prezidentské volby zdravému rozumu. Špatně jsem se podíval na plakát, myslel jsem, že na pozadí je Peter Sellers.(26.7.2013)

Jeremy Brett má dar namíchat ješitnost a eleganci do tak neodolatelné kreace, že nevím, co je větší - jeho herecký talent nebo osobní kouzlo. Celkově je to nadstandardní konverzační britská televizní inscenace, které se u nás točily o deset let později, zde ozdobené přesnými hereckými výkony, skvělou angličtinou a pochopitelně přesným Wildem.(31.3.2009)