Thriller Výkupné (1974) zavádí diváky do blíže neurčené skandinávské země, kde skupina teroristů obsadila rezidenci britského velvyslance, aby dosáhla propuštění svých druhů z britských vězení. V dramatickém a komplikovaném ději se překvapivě zkříží zájmy britské a místní bezpečnosti… Hlavní roli místního šéfa bezpečnosti Tahlvika ztělesnil známý skotský herec Sean Connery, který se v té době snažil zbavit nálepky své nejslavnější postavy – neohroženého agenta 007 Jamese Bonda. Jeho protihráčem v úloze teroristy Petrieho byl tehdy populární anglický herec Ian McShane. Režíroval málo známý finský tvůrce německého aristokratického původu Casper Wrede (1929–1998), který na sebe předtím upozornil filmovou adaptací Solženicynova románu Jeden den Ivana Děnisoviče (1970), a za kamerou stál slavný Bergmanův spolupracovník Sven Nykvist. Snímek vznikl v norských exteriérech a hrál se v druhé polovině sedmdesátých let i v našich kinech. Tehdy také vznikla česká verze, v níž postavu Petrieho namluvil těsně před svou emigrací Jan Tříska, jehož jméno bylo z filmu odstraněno. (Česká televize)

azumi

Pěkný thriller, kde si teroristi a neústupný vojenský velitel Connery hrají na to kdo koho přechytračí. Nebýt Conneryho tak jen tři hvězdy, ale je to on, kdo celý film táhne a kupodivu to má spád a nenudí. ()

Jaromír

Standardní thriller s perfektním Seanem Connery, který zahrál neuvěřitelného kliďase. Bez něho by se jednalo o jasné Bčko. Jinak snad o filmu nejde nic říct, je to klasický thriller průměrné kvality. Někdo ho nazývá předchůdcem Die Hard (Smrtonosné pasti). Sean Connery a Bruce Willis jsou sice stejně silné typy s rozvahou, klidem v jednání atd., ale Die Hard se mě osobně libí mnohem víc (je to můj nejoblíbenější film), zkrátka naprosto jiná liga. Zpět k Ransomu. Jedná se o dobrý thriller, který vás rozhodně minimálně nekolikrát překvapí, a o to myslím jde :). Není nad to, se nechat překvapit, pro to myslím se i člověk na thrillery dívá :) ... ()

harycek

Tento snímek s odstupem času , je vcelku výborný na dobu svého vzniku, má napětí , nápad a zajímavý děj!!! ()

zigy

Tříska v dabingu jako terorista, mňam.....jinak velmi stylová 70tková thrillerová záležitost, která některým může připadat jako vrchol žánru, jiným přijde jako nuda.....zajímavý konec, který překvapí. ()

nanamarak1

Za scénu, kdy Connery odvolá komando kvůli tomu, že terorista mohl zabít jednoho rukojmího ze stovky (!), dávám třetí hvězdičku. 65% ()

Chicharron

Jestli jste si mysleli, že Sean Connery hrál jenom v dobrých filmech, tak tato slátanina vás vyvede z omylu. Film se navíc tváří strašně vážně  a politicky korektně s fiktivní zemí Scandinavia (aby snad nedejbože některou skandinávskou zemi neurazil...). Navíc do podobného lejna šlápl jeho herecký kolega Roger Moore ve filmu Ffolkes, který se alespoň snažil okořenit nudu "suchým anglickým humorem". Výtvor Seana Conneryho je tak s bídou na půl hvězdy... Bohužel. ()

Vonter

A.J.Rimmer přebarvoval interiér trpaslíka z myší šedi na vojenskou ocelovou šeď a dosáhl stejného efektu jako tvůrci filmu Výkupné. Na poprvé se to dá, ale napodruhé už nuda a pak už se tomu radši zdálky wohnout ...., promiňte, vyhnout. Mimochodem na tom plakátu nevypadá Connery jako neústupný plukovník, ale spíš jako generál Custer, kterému právě jeden z indošů střelil šíp přímo mezi půlky. ()

funesfilm

Čakal som viac. Obsadenie Seana Conneryho mohlo byť zárukou niečoho dynamickejšieho či viac filmovejšieho. V niekoľkých okamihoch, som si mohol myslieť, že sledujem niektorú z epizód britského seriálu Profesionáli. Klasika, na nedeľné popoludnie. ()

andy60

Ve srovnání s dnešními technologickými možnostmi vyznívají tyhle starší filmy, pokoušející se o akční scény, dost úsměvně. Vzpomínám si, že jsem to viděl v kině (cca před 40ti lety), a tenkrát se mi to líbilo. Takže mé hodnocení je spíš z nostalgie. ()