Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zasvětil život Německu, aby nakonec zjistil, že všechno byl jeden velký omyl. Téměř deset let byl šéfem abwehru, tedy vojenské zpravodajské služby vrchního velení wehrmachtu. Byl mužem nevelkého vzrůstu, avšak o to většího významu. Nepatřil sice k oněm aktérům, kteří vystupují na veřejnosti, přesto v zákulisí významně ovlivňoval události, v nichž šlo o miliony lidských životů. Film jako takový vydařeně kombinuje efektní špionážní drama s působivou biografií Canarise, která na jedné straně vyzdvihuje admirálovy protirežimní aktivity, na druhé potom ukazuje šéfa Abwehru jako nekompromisního cynika a fatalistu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Vydařená kombinace efektního agentského filmu a biografie velkého německého špiona admirála Canarise. Jedno z nejlepších německých děl padesátých let. V hlavní roli výborný O.E. Hasse. Film pochopitelně vyzdvihuje především Canarisovy protirežimní aktivity a patrná je i snaha o kritické zhodnocení válečného nadšení obyčejného obyvatelstva (taxikářův monolog). ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu jde o průměrný film, který navíc podle mého chce ukázat Canarise v lepším světle, než jak by odpovídalo jeho skutečným pohnutkám a činům. Přece jen od konce války neuplynulo dost času a tvůrci neměli jednak dostatečný odstup, jednak plnili vlastně společenské zadání, které velelo rozmělnit německou vinu za 2. světovou válku a ukázat i rezistenci vúči Hitlerovi a nacizmu. Celkový dojem: 55 %. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch velkých poválečných filmů akcentující humanismus v době Třetí říše. Admiral Canaris funguje podobně jako Des Teufels General. I tentokrát byl inspirací osud skutečného člověka, Wilhelma Franze Canarise, který byl součástí protinacistického odboje současně se svou vedoucí funkcí v Abwehru v letech 1935-1944. Byl popraven 9. dubna 1945. Pro našince je zajímavý pohled na události kolem Mnichova a zobrazení vztahu mezi Canarisem a Heydrichem, se kterým se znal už od služby pro Reichsmarine. ()

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Klasický film německého vyrovnávání se s nacizmem. Vysocí důstojníci jako Canaris, díky nimž se víceméně protáhla válka o měsíce, byli tedy vlastně čestní muži plnící rozkazy, ovšem vnitřně nesouhlasící s ideologií. Canaris je přitažlivý tím, že ho vysocí činitelé strany označovali za zrádce a také byl za to popraven. Pro českého diváka je film zajímavý tím, že se tam objeví zajímavé zachycení Mnichova a Heydricha. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Výborný německý životopisný film, jednoho z největších důstojníků německého Wehrmachtu. Admirál Canaris měl dvojí tvář. Jednu pro záchranu Německa a druhou pro čest a slávu příslušníka vrchního velení. Nebyl jediný, kdo věděl, že Hitler je blázen a že válku prohraje. Byl ale jediný, který proti tomu oficiélně něco dělal nebo se snažil udělat. Marně. Byl popraven 2 měsíce před koncem té příšerné války. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama