Čistým trestním rejstříkem se pochlubit nemůže. V hospici, kde si má odkroutit veřejně prospěšné práce, se ale spřátelí s milým a soucitným knězem, který mu změní život. (Netflix)

barteca

Jak to v tom Pl dělají ! Další klenot polské kinematografie. Úžasná kamera , střih, scénář....Velký zážitek. O nekonečném milosrdenství. ()

brumbrum

Fajn; Poliaci sa tento raz snazili, aby to nevyznelo ako 'agitka' a otrli ometaci nemohli moc somrat (ale somru i tak podaktori, ako kukam nizsie). Sledujeme dva dost ine osudy, ktore sa jedneho dna spoja: knaz so smrtelnou diagnozou tela a fetak so smrtenou diagnozou ducha. Synergia zarucena, staci dobra vola. Kde chyba fyzicka sila, pomaha chory fetak choremu knazovi. Kde chyba svetlo ducha, pomaha chory knaz choremu fetakovi. Zhliadli sme nakoniec dokumenty z Youtube: velmi pekny dokaz, ze aj clovek padnuty az po usi v sracke, staci aby chcel prijat luc Svetla; tma je len nedostatkom svetla, nic viac - staci chciet, len prave to byva to najtazsie.. Ako sa vravi, Boh obcas musi srdce zlomit, aby sa don dostal; tuna zlomili tipkovi sanku a hrozil mu zasa loch, takze bol nuteny rekapitulovat. 4*, aj ked dost citit, ze sa az umelo snazili zostat 'neduchovni', len aby to preslo dnesnym bohapustym publikom. Sceny, ako ozran biskup vyklada 'kurva' do telefonu, alebo ako si knaz pyta jointa a tak podobne; velkoryso odpustitelne, vzhladom na uroven dnesnych filmov. ()

gemi

Do dvou třetin je to s ohledem na prostředí překvapivě feel-good záležitost a sociální sci-fi á la Nedotknutelní (2011). V poslední třetině ale úsměv z tváře zmizí a člověk si uvědomí svoji vlastní dočasnost. Dobře udělaný film, navíc based on true story. Zajímavé je, že hlavní drban byl ve skutečnosti daleko sympatičtější (cameo na konci filmu) než jeho filmový představitel. ()

Karda

Tak za Dawida 5*,to je prostě nevídanej jev.Ale film jako celek je hodně slabej. Neustále otravná hudba jak ve videoklipu nebo českejch filmech , střih naprosto nesmyslenej, dovysvětlování někde zase vývoj naprosto chybí. Takže bohužel , těšil jsem se moc ,ale nakonec docela zklamání. P.S: Hodnoťme prosím na CSFD filmy nikoliv události ,které představují. P.S: Na Dawidův nadživotní výkon v Chce się żyć (2013) to prostě nemá ani omylem .Ale jeho vina to rozhodně není. ()

quido_zidle

Wtf...To byl režijní debut?? Tento koncert kamery, režie a nádherné lehkosti dialogů?? Tomu se říká postavit někomu filmem pomník a to bez laciného patosu! Další z polských filmu jako "Corpus Christi", "Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl" a "Volyň", které zaslouží absolutorium!........Mám návrh - zrušte FAMU a naše budoucí filmaře posílejte na učení do Polska, třeba se pak taky dočkáme českých filmů jako je tento...No nic, tak jsem se zasnil a zítra zase hurá na nějakou super debilní českou "komedii" s Langmajerem. ()

Maraboy

Příběh je vyprávěn skrze Patryka Galevského, kde můžeme sledovat jeho proměnu pod dohledem "Johnnyho". Příběh se více zaměřuje na Patryka, než-li na samotného Jana, nebo alespoň to na mě tak působilo, nicméně je to krásný příběh a není pochyb, že Jan Kaczkowski byl super chlapík a dobrý člověk. 75% ()

Veber

Velmi silný příběh, navíc o skutečném člověku (slyšela jsem o něm poprvé). Mám slabost pro lidi, pro něž je jejich práce povoláním. ()

Grázl83

Námět nebyl špatný, ale výsledek mě nebavil. Scénář hodně povrchní, zkratkovity a celkově to bylo natočeno hrozně nudně a nezajimave, místy až otravne (hlasitá hudba a tiché dialogy). Závěr se jenom snaží zdimat emoce, byť je celou dobu očekávaný. Nechápu místní vysoké hodnocení 80% ()

Kozlowski8

Film, přibližující životní příběh polského duchovního Jana Kaczkowskiho, který svůj život zasvětil pomoci umírajícím a také mladým problémovým lidem, jako je Patryk, vykonávající v janově hospicu veřejně prospěšné práce. Patryk po boku neobyčejně charismatického, vstřícného a empatického faráře postupně prochází duševní proměnou a v duši nelítostného a bezohledného grázla se probouzí láska, pochopení a city. Silný námět a výborné herecké výkony, přesto mne film z nějakého důvodu neoslovil a nevtáhl tak, jak by asi měl. 65 %. ()

PORTER44

Myslel jsem že to bude hovadina ,ale dalo se to nějak mě to vtáhlo a drželo ,nebyl čas se nudit ,herci to zvládli perfektně jak hlavní postava bývalého feťáka který se dokázal změnit tak kněz který nakonec umírá na raka,povedená podívaná plná emocí. ()

besenheim

Je to skutečně naprosto uchvacující film, na který se nikdo z mých kamarádů nechce kouknout. Když o tom bohužel někomu říkáte, nezdá se to moc jako atraktivní téma, natož když spoustu lidí polská produkce dokonce odradí. My ale víme, co Poláci dokážou. Dvojici hlavních postav Dawid Ogrodnik / Piotr Trojan je radost sledovat, oba jsou ve svých rolích dechberoucí. No, nejsem žádný velký romantik, ale celý tenhle počin byl pro mě skutečně emočním kolotočem. Tleskám. ()