Ošklivá princezna (TV film)

Rodinný

Česko, 1999, 55 min

Oěklivá princezna není ošklivá, to je asi to jediné, co se dá vytknout Pohádka je moc hezká, příjemná, veršující Lumír a zlatá Zlatuška jsou zábavní. Lenka Vlasáková a Filip Blažek jsou kouzelní a sympatičtí, Viktor Preiss nemá chybu a Ra(o)mán Martina Dejdara je vtipný. Takže vlastně ideální nedělní pohádka.(8.5.2018)

Vlasáková není ošklivá princezna, to je ten zásadní problém. Stačilo by nenosit ten drdól a brýle ošklivku nedělají. Někdy by měli mít filmaři víc odvahy a do role podle scénáře ošklivé ženy obsadit ženu skutečně ošklivou. Takhle to až příliš evokuje jistou telenovelu a její českou verzi. Jinak hezká pohádka, i když nejlepší není romantika, ale král Preiss a Román Dejdar.(5.3.2017)

Nepochopila jsem proč by jako měly být zrzky s pihama pasovány do rolí ošklivek a ještě k tomu s nehezkým jménem Pepička. Ještě chudák vyfasovala ty nejnevkusnější brýle, které v rekvizitárně byli schopni vyhrabat. A taky přece žádná z nás nechce za každou cenu vypadat jako strašidýlko Emílek byť nemáme v hlavách seno. Proč o sebe nedbala, holka královská? Je to přece moudrá princezna a být moudrý přece ještě nutně neznamená být i ošklivý. Není přece žádný problém si pěkně vlasy učesat, strčit do nich korunku, kytku, sponku a sladit to s jemnými obroučky brýlí. Hmm, průměrná pohádka.(8.3.2015)

Pohádka na neděli vskutku vydařená. Lahůdkové obsazení, slušný humor, neuvěřitelně dobrý Dejdar a tradičně vtipný Preiss jsou zárukou, že se u této pohádky budete bavit. Navíc žádné papundeklové kulisy, ale opravdový zámek, zahrada, jídlo i pití. Hudba: Václav Zahradník, hláška: "Buď prokleta chvíle, kdy mě astrální síly přivedly do tohoto zámku."(24.2.2009)

Pěkná moderní televizní pohádka v tom nejlepším slova smyslu. Příběh Jany Kašové zajímavým způsobem aktualizuje tradiční pohádková schémata, která ale zachovává. K tomu dobrá porce slušného a neurážlivého humoru (Jmenuje se princ Ramán nebo Román? - Není to jedno?...), pěkné prostředí a velice dobré herecké obsazení (především Viktor Preiss). K tomu si můžeme mi dospělí přidat pěknou hlavní myšlenku (důležitější je krása vnitřní než vnější) a několik dalších podnětů k zamyšlení či následování (Jak vlastně vypadá ošklivá žena? Je pro ženu důležité stát se krásnou? Nebo má dát raději přednost tomu, aby ji její muž mohl vidět?...) Zajímavé komentáře: otík, Jezinka.Jezinka, Mariin, haWranka.(25.3.2013)

• - Exteriéry byly natočeny v Růžové zahradě na Konopišti. (rakovnik)