poster

Ošklivá princezna (TV film)

Rodinný

Česko, 1999, 55 min

 • haWranka
  ***

  Tuhle pohádku jsem jako malá zbožňovala, četla jsem jí pořád dokola, je napsaná bravurně. Bylo mi jasný, že televizní provedení nemůže bejt tak dobrý - a taky není - , ale přesto je solidní. Herci se docela předvedli a drobný změny v postavách a ději se při troše dobrý vůle daj prominout. Přesto doporučuju stejnojmennou knížku, pobaví se u ní i dospělí.(22.2.2009)

 • Ainy
  ***

  Nepochopila jsem proč by jako měly být zrzky s pihama pasovány do rolí ošklivek a ještě k tomu s nehezkým jménem Pepička. Ještě chudák vyfasovala ty nejnevkusnější brýle, které v rekvizitárně byli schopni vyhrabat. A taky přece žádná z nás nechce za každou cenu vypadat jako strašidýlko Emílek byť nemáme v hlavách seno. Proč o sebe nedbala, holka královská? Je to přece moudrá princezna a být moudrý přece ještě nutně neznamená být i ošklivý. Není přece žádný problém si pěkně vlasy učesat, strčit do nich korunku, kytku, sponku a sladit to s jemnými obroučky brýlí. Hmm, průměrná pohádka.(8.3.2015)

 • dogrose
  ***

  Ale jo, pěkné to je. Pohádce rozhodně prospělo natáčení v reálu a skvělé kostýmy. Je zajímavé, že v představách režisérů ztvárnit ošklivost znamená dát herečce brýle, pihy a zrzavou paruku. Jenže, jak to udělat jinak? Ošklivost je relativní pojem a kdyby opravdu angažoval ošklivku, ještě by se urazila a žalovala by ho. Takže tohle asi nevyřešíme. Škoda scén s čarodějem, ty trochu skřípaly, možná se dalo více držet předlohy (?) - bylo to znát i na projevu pana Dejdara, lítal z polohy do polohy a nějak to nemohl uchopit. Když vidím Lumírka se Zlatuškou, musím se smát, mohli by se živit jako profesionální plačky. Btw: ale když pak vidím v nějaké pohádce třeba Hanu Maciuchovou, jak hraje rozmazlenou princeznu, tak ona je o několik hereckých úrovní výš (Dvě Cecilky, Jak Anče s komteskou..., O brokátové růži...). Na to, že se tam nic moc neděje, je to příjemně strávená hodinka, které nejspíš nebudete litovat, dokonce se i párkrát zasmějete.(15.3.2015)

 • Jonatána
  ****

  Oěklivá princezna není ošklivá, to je asi to jediné, co se dá vytknout Pohádka je moc hezká, příjemná, veršující Lumír a zlatá Zlatuška jsou zábavní. Lenka Vlasáková a Filip Blažek jsou kouzelní a sympatičtí, Viktor Preiss nemá chybu a Ra(o)mán Martina Dejdara je vtipný. Takže vlastně ideální nedělní pohádka.(8.5.2018)

 • argenson
  **

  Laurinová tradičně napřesdržku, Dlouhý to nějak divně odsípal, jako kdyby mu někdo šlapal na krk, Preiss v jedné z mnoha královských rolí, které zcela postrádají aspoň trochu panovnické důstojnosti a Vlasáková zdaleka ne tak ošklivá, jak se o tom mele celou hodinu. Takže z celý pohádky mě nejvíc bavil zámeckej park na Konopišti.(16.9.2017)

 • - Exteriéry byly natočeny v Růžové zahradě na Konopišti. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace