poster

Ošklivá princezna (TV film)

Rodinný

Česko, 1999, 55 min

 • Véronique
  ***

  Moc milá televizní pohádka - pohladila po duši a tak by to s nedělními pohádkami mělo být. Výborné herecké obsazení, i neobvyklý námět. U dílek podobného typu si vždy postesknu, že to tvůrci "nedotáhli do konce". Opravdu se z toho dalo "vytříškat" mnohem více, filmový formát by pohádce určitě prospěl. 62%(25.2.2009)

 • otík
  ****

  Pohádka na neděli vskutku vydařená. Lahůdkové obsazení, slušný humor, neuvěřitelně dobrý Dejdar a tradičně vtipný Preiss jsou zárukou, že se u této pohádky budete bavit. Navíc žádné papundeklové kulisy, ale opravdový zámek, zahrada, jídlo i pití. Hudba: Václav Zahradník, hláška: "Buď prokleta chvíle, kdy mě astrální síly přivedly do tohoto zámku."(24.2.2009)

 • flanker.27
  ****

  Vlasáková není ošklivá princezna, to je ten zásadní problém. Stačilo by nenosit ten drdól a brýle ošklivku nedělají. Někdy by měli mít filmaři víc odvahy a do role podle scénáře ošklivé ženy obsadit ženu skutečně ošklivou. Takhle to až příliš evokuje jistou telenovelu a její českou verzi. Jinak hezká pohádka, i když nejlepší není romantika, ale král Preiss a Román Dejdar.(5.3.2017)

 • Mariin
  ****

  Slabší čtyřka. Zatímco začátek je svěží a vtipný, tak posledních 20 minut to kazí, a to zejména vystoupením čaroděje, které působí dost násilně a silně nelogicky. Jinak je potěšením se dívat na Viktora Preisse jako krále (ostatně tento herec má vždycky úroveň), buclatou "slepičí" princezničku Sabinu a vášnivého prince - veršotepce. Celková myšlenka, totiž vyšší hodnocení moudrosti a obětavé lásky než povrchní lidské krásy, je dobrá a správná.(22.2.2009)

 • Matematicka
  ****

  Pěkná moderní televizní pohádka v tom nejlepším slova smyslu. Příběh Jany Kašové zajímavým způsobem aktualizuje tradiční pohádková schémata, která ale zachovává. K tomu dobrá porce slušného a neurážlivého humoru (Jmenuje se princ Ramán nebo Román? - Není to jedno?...), pěkné prostředí a velice dobré herecké obsazení (především Viktor Preiss). K tomu si můžeme mi dospělí přidat pěknou hlavní myšlenku (důležitější je krása vnitřní než vnější) a několik dalších podnětů k zamyšlení či následování (Jak vlastně vypadá ošklivá žena? Je pro ženu důležité stát se krásnou? Nebo má dát raději přednost tomu, aby ji její muž mohl vidět?...) Zajímavé komentáře: otík, Jezinka.Jezinka, Mariin, haWranka.(25.3.2013)

 • - Exteriéry byly natočeny v Růžové zahradě na Konopišti. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace