Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Král Josef (V. Preiss) se rozhodl, že obě jeho dcery musí mít svatbu zároveň. Princezna Zlata (S. Laurinová) byla totiž krasavice, zato princezně Pepičce (L. Vlasáková) nadělil osud sice dobré srdce a bystrý rozum, ale na kráse šetřil. Na zásnubním plese všichni nápadníci chtěli za ženu Zlatu, o Pepičku nestál žádný. Král však nechce ani slyšet o tom, že by se vdala jen princezna Zlata, a tak zklamaní ženichové opouštějí zámek. Jistou naději jim ale král přece jen dal… (Česká televize)

(více)

Recenze (54)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Nepochopila jsem proč by jako měly být zrzky s pihama pasovány do rolí ošklivek a ještě k tomu s nehezkým jménem Pepička. Ještě chudák vyfasovala ty nejnevkusnější brýle, které v rekvizitárně byli schopni vyhrabat. A taky přece žádná z nás nechce za každou cenu vypadat jako strašidýlko Emílek byť nemáme v hlavách seno. Proč o sebe nedbala, holka královská? Je to přece moudrá princezna a být moudrý přece ještě nutně neznamená být i ošklivý. Není přece žádný problém si pěkně vlasy učesat, strčit do nich korunku, kytku, sponku a sladit to s jemnými obroučky brýlí. Hmm, průměrná pohádka. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Pohádka na neděli vskutku vydařená. Lahůdkové obsazení, slušný humor, neuvěřitelně dobrý Dejdar a tradičně vtipný Preiss jsou zárukou, že se u této pohádky budete bavit. Navíc žádné papundeklové kulisy, ale opravdový zámek, zahrada, jídlo i pití. Hudba: Václav Zahradník, hláška: "Buď prokleta chvíle, kdy mě astrální síly přivedly do tohoto zámku." ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Pohádka o tom, že vzhled není to podstatné, že to hlavní se skrývá uvnitř a záleží, jaké má člověk srdce a kolik dobroty na rozdávání. Vynikající jsou zde Preiss a Dejdar, Dlouhý jako básník princ jen statuje, Laurinová hraje svůj rozverný diblíkovský standard holky z E55 a Vlasáková svůj typický standard zakřiknuté holky, který jí věřit příliš nejde. Blažek je někde uprostřed, ostatně jako slepý toho moc hrát nemohl, když ho vodili za ručičku. Pár vtipných momentů, slušné exteriéry, ale celkově poněkud nevyvážené a vlastně nepohádkové (jediným pohádkovým motivem je lék čaroděje, a to ještě jako vedlejší produkt). Některé dialogy jsou vtipné, jiné zase trapné. Ty osobní myšlenky řečené nahlas jsou občas zbytečně natahované, i když mají alespoň nějaké opodstatnění. Prostě - jak už jsem psal - je to nevyvážené, dobré scény střídají ty poněkud trapné až hloupé, stylizovanost princezen je přehnaná stejně jako Laurinové dekolt, a samotní Preiss s Dejdarem to zkrátka sami nezachránili. Btw, pokud chtěli ošklivou princeznu, měli ji nechat hrát Bárou Hrzánovou nebo klonem Helenky Růžičkové. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Průměrná televizní pohádka, která mi přijde, že byla ušita horkou jehlou. Námět je dobrý, ale to provedení je příliš průměrné. K tomu herci hrají dost podřadně, vzhledem k tomu, kdo byl do hlavních rolí obsazen. Na Blažka jsem si již zvykl, že jeho filmové začátky nebyly nic extra. Řekl bych, že začal hrát, až co shodil tu svoji hřívu na hlavě. Přesto i tak si myslím, že tohle je jeho nejslabší role. Michal Dlouhý jako tradičně hraje takového prapodivného slizkého užvaněného prince, takže nic nového. Ovšem zlom přichází u Dejdara a jindy skvělého Preisse v roli krále. Tak jak Blažka jsem ještě tak slabě neviděl hrát, tak Preiss tady fakt propadl. Nebo spíš ten samotný blekotající král, to je král jak z Kocourkova nebo snad dědeček hříbeček s korunkou na hlavě. A Dejdar v roli arabského kouzelníka, které plynule mluví česky vypadá strašně. Arabské kouzelníky a prince prostě do českých pohádek nedávejte! Jediný, kdo jakžtakž zahrál je samotná hlavní představitelka Vlasáková. Jenže proč hraje tak ošklivou ženskou? Určitě by se našla škaredší. Tady jí dali jen otřesné brýle a udělali jí strašný účes a to bylo vše. Takže jak zahráli herci špatně, tak i scénář a dramaturgie šla udělat mnohem líp. Potencionál to mělo, bohužel takhle j to jen pouhá průměrná pohádka na vyplnění nedělního televizního schématu. [872. hodnocení, 49. komentář, 59%] ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Oěklivá princezna není ošklivá, to je asi to jediné, co se dá vytknout Pohádka je moc hezká, příjemná, veršující Lumír a zlatá Zlatuška jsou zábavní. Lenka Vlasáková a Filip Blažek jsou kouzelní a sympatičtí, Viktor Preiss nemá chybu a Ra(o)mán Martina Dejdara je vtipný. Takže vlastně ideální nedělní pohádka. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Exteriéry byly natočeny v Růžové zahradě na Konopišti. (rakovnik)

Reklama

Reklama